Autor Tema: Na rubu znanosti  (Posjeta: 75849 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #120 u: Travanj 17, 2013, 18:56:47 »
Stari fan, nema bolje komedije  cer1njo


Offline LukaM 110

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #122 u: Kolovoz 26, 2013, 14:08:44 »
Naletio sam na ovo na youtubeu pa ako tko hoce pogledati. Ima zanimljivih stvari, ali i puno nategnutih teorija. Sve se zapravo vrti oko vlada u sjeni i utjecaju vanzemaljaca na ljude.

Annunaki - dont watch this film - YouTube

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #123 u: Ožujak 30, 2014, 01:37:27 »
Dakle, iz teme DE:HR  ;D

Može biti zato što sam ateist iliti da budem pomodni šupak i kažem agnostik
ali ne vidim problema u "igranju boga" dok god je to u korisne, moralno opravdane svrhe. No kako je Ther rekao, sama tehnologija nije po sebi loša, loši smo mi, ljudi koji moramo iskoristiti novu tehnologiju (između ostalog ako ne već primarno), za najgore stvari.
A što se tiče boga, možda i jesmo bogovi odn postanemo jednog dana.
Na tu temu bih (a i inače svim ljudima otvorenijeg svjetonaora, dakle pretpostavljam svima koji prate ovu temu) preporučio mislim prvu epizodu Through the wormhole dokumentarne serije. Zapravo općenito seriju ali spomenuo sam boga i ljude.
O čemu se radi - pa o onome što zapravo "propovijeda" doktor Michio Kaku - fazi razvoja civilizacije i o tome da možebit postoje civilizacije tipa I (ili možda bolje II) pa na više koje su možda već i posjetile Zemlju i ljudi ih doživjeli kao bogove, a jednog dana, ako se sami prije ne uništimo sami budemo takva božanstva nekoj drugoj civilizaciji.

Zamisli ostaneš bez ruke, zašto ne bi onda ako imaš priliku se "augumentirao" i dobio novu ruku?  kava1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #124 u: Ožujak 30, 2014, 09:57:38 »
To mi je bila omiljena emisija na Discovery Scienceu, dok nisu šupci ukinuli taj program na Max tvu, i sad sam se sjetio da je i Morgan Freeman imao neku emisiju, ali nju nisam uspjevao pratiti...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Praetorian

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #125 u: Ožujak 30, 2014, 12:12:09 »
Shimmy stvar je u tome da ta tehnologija nece stati na tome da se nekome ugradi ud koji ne dostaje. Vec ce se ic na stvaranje super vojnika i ostalog. A i ko ce obicnim ljudima financirat drogu da im tjelo prihvati implatant?

Offline versus

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #126 u: Ožujak 30, 2014, 12:23:34 »
To mi je bila omiljena emisija na Discovery Scienceu, dok nisu šupci ukinuli taj program na Max tvu, i sad sam se sjetio da je i Morgan Freeman imao neku emisiju, ali nju nisam uspjevao pratiti...

Morgan Freeman je u upravo toj spomenutoj Through the wormhole
izvanredna serija

ja sam ju koristio 3-4 mjeseci za uspavljivanje svaki dan. Bez zajebancije. S tim da ovo nije antireklama, nije da je dosadna, nego ako su mi misli prepuštene samom sebi ne mogu spavat dok te ovo baš zaokupi.

Ima genijalnih koncepata unutra.
Tipa, da, ako ikad dođu vanzemaljci, prvo što će napravit je istrijebit ljudsku rasu bez pitanja. Nije glupo, razmislite malo.
Ili, ako ikad dođu vanzemaljci, to neće bit oni. To će biti njihovi roboti/kompjuteri. Ponovo, nije glupo, razmislite. Razvijamo AI, razvijat ćemo do nivoa da kompovi imaju svjesnost. I kad dođe tren da se šalje neka letjelica/sonda/štoveć u vremenski neograničenu istragu svemira, koja će trajati možda desecima tisuća godina, naravno da neće ić ljudi u to.
Vanzemaljci su samo primjer. Ima masu toga vezano za duhovnost ili biologiju. Mindblowing stvari.

Offline manjamax

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #127 u: Ožujak 30, 2014, 12:28:29 »
Mislim da je prilično nemoguće dobiti Augmentaciju, ako imaš noge i ruke. To će biti rezervirano za ljude koji su izgubili neki ud i biti će samo da, recimo, može hodati, a sad da trči 100 km/h neće biti moguće. Bogati ljudi će htjeti uzimati Augmentacije, ali, neka im je cijelo tijelo Augmentirano, oni ne mogu ništa s tim. Mislim da je to ili predaleka budućnost ili nemoguće.
Augmentacije hoće postojati, ali za ljude koji su funkcionalni (imaju udove (ruke i noge)) neće.
Inače sam protiv Augmentacija.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Praetorian

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #128 u: Ožujak 30, 2014, 12:33:44 »
Kad se krene pravit supervojska i eksperimentirat neće biti bitno dali ti imaš udove ili ne. I u tome je problem...

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #129 u: Ožujak 30, 2014, 12:44:23 »
fazi razvoja civilizacije i o tome da možebit postoje civilizacije tipa I (ili možda bolje II) pa na više koje su možda već i posjetile Zemlju i ljudi ih doživjeli kao bogove, a jednog dana, ako se sami prije ne uništimo sami budemo takva božanstva nekoj drugoj civilizaciji.

Već je bila o tome rasprava prije par godina dok se analizirala Darwinova teorija evolucije.
I kao što rekoh onda - za mene je to obični bullshit pun rupa, a i on je toga bio svjestan i prije smrti izjavio da je siguran kako će sve rupe biti popunjene kad pronađu fosilne ostatke izgubljene karike, odnosno međuvrste koja se morala pojaviti tijekom spoooooorog razvoja homo erctusa u homo sapiensa. Nema je, inteligentni čovjek se jednostavno pojavio i 50 000 godina od pojave neandrtalca već letio u svemir. Dok je s druge strane prethodniku na evolucisjkoj skali od otkrića oruđa pa do spoznaje da ga može naoštriti i oblikovati za korištenje u različite svrhe bilo potrebno dva milijuna godina prema toj teoriji  cer1njo Puno pradavnih civilizacija spominje spuštanje "bogova" na zemlju, a to nije ništa drugo nego ovo što je Shimmy već napisao. Zašto je majmun totalno isti kao i prije xxxxxxx godina, zašto ne evoluira i počne graditi nastambe i izumi kotač?  cer1njo

Ne augmentaciji zbog moralno religijskih razloga pada u vodu ako je možda nastanak naše civilizacije tehnološka posljedica nakon spuštanja "bogova".
Definitivno sam za ako se koristi u plemenite svrhe, zašto ne omogućiti normalan život ljudima s kojima se priroda okrutno našalila?
Osobno sam protiv svih vrsta neuroloških implantata, a razloga je previše. Jedan od njih je cijena koja sigurno neće biti niska nakon komercijalizacije, a što to znači? Da će biti dostupni samo imućnoj eliti. Zamisli da možeš pohraniti u svoju memoriju gotovo neograničenu količinu informacija i vaditi ih instantno prema potrebi. Kako se izboriti za željeno radno mjesto protiv augmentiranog nadčovjeka koji je sada i intelektualno superiorniji? Klasna razlika bi poprimila sasvim novo značenje i sci-fi distopija postala realnost siromašnog čovjeka koji niti ovako nema neku perspektivu.

Nemoguće se boriti protiv tehnološkog razvoja, kojem možda i nismo moralno/duhovno/mentalno u određenom trenutku dorasli - većinom vojna tehnologija.
Sjetite se samo uvođenje robotike i automatiziranih sustava u proizvodne procese. Gomila fizikalaca je dobilo otkaz kao višak i gledalo se na tu tehnologiju kao na zlo koje ubija malog čovjeka. Mentalitet se promijenio i u današnje vrijeme je život bez toga nezamisliv, a nema bome niti nostalgičnih dobrovoljaca koji bi željeli npr. ručno u pivovari nabijati čepove na par hiljada boca dnevno.
« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2014, 14:04:10 od Thergothon »

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #130 u: Ožujak 30, 2014, 12:50:10 »
Kad se krene pravit supervojska i eksperimentirat neće biti bitno dali ti imaš udove ili ne. I u tome je problem...

Ako takva tehnologija ikad postane komercijalno dostupna, naše DA ili NE neće ništa promijeniti tj. znači da je vojska tu tehnologiju odavno prerasla i da supervojska već čeka u podzemnim bazama  cer1njo cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #131 u: Ožujak 30, 2014, 18:13:36 »
@Ther - vidiš o toj neurološkoj augumentaciji nisam nikada razmišljao no u pravu si skroz  thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #132 u: Ožujak 30, 2014, 18:47:37 »
Sad mi se igra Cyberpunk  ;D

Offline Praetorian

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #133 u: Ožujak 30, 2014, 20:48:46 »
Pa neurološka augmentacija se podrazumijeva kad se priča o istoj kava1

Pa Ther odigraj još koji put DE HR, ovaj put DC verziju ako nisi.

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #134 u: Ožujak 30, 2014, 20:53:17 »
Odigrao sveukupno 4 puta, uključujući DC čim je izašao  thumbs1
Treba mi nešto novo...