Autor Tema: Logitech DFP  (Posjeta: 11649 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline budainka16

Logitech DFP
« u: Svibanj 06, 2012, 10:20:00 »
Tema u kojoj ćemo razgovarati o Logitechu Driving Force Pro, službenom volanu za Gran Turismo 4. Iako je napravljen još u vrijeme Playstationa  2, bez po' muke radi i na Playstationu 3 na svim novijim igrama.


Vjerujem da je ovaj volan nekima sa ovoga foruma bio prvi volan, pa se nadam da će u ovoj temi vladati nostalgija  ;D


Ako planirate uzeti ovaj volan, obavezno pročitati ovu recenziju IGN-a u kojoj je stvarno detaljno opisan.



"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline s2000

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #1 u: Prosinac 28, 2013, 16:21:41 »
Kupio od 1.vlasnika dobio račun i sve. Volan skroz malo korišten, ko novi odlično sam prošao za 400kn

Offline ManTheRamparts

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #2 u: Prosinac 28, 2013, 16:22:35 »
Ni loše, pogotovo ako si limitiran budžetom. Ipak je volan volan. thumbs1

Offline s2000

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #3 u: Prosinac 28, 2013, 16:32:10 »
Za ovu svotu novaca nisam mogao bolje proć  thumbs1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Logitech DFP
« Odgovori #4 u: Prosinac 28, 2013, 19:11:00 »
Kad smo kod toga - je li mi bolje i na takav volan voziti nego na kontroler ili da radje i dalje čekam na neke novce za nešto jače?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline s2000

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #5 u: Prosinac 28, 2013, 19:14:49 »
Što se mene tiče volan i kontoler nebo i zemlja pa čak i ovaj socijalni  ;D

Offline DogZy

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #6 u: Prosinac 28, 2013, 21:37:15 »
Super kupnja. šofe1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #7 u: Prosinac 29, 2013, 12:53:42 »
Bolje i na takav, nije loš volan, al recimo meni se ne isplati vraćati na nekaj tak. Dogod ima force feedback volan i 900 stupnjeva - ok je i puno bolje od kontrolera. thumbs1

Offline s2000

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #8 u: Prosinac 29, 2013, 13:19:03 »
Jedina mana su pedale, treba vremena da se privikneš na njih al ok je

Offline ManTheRamparts

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #9 u: Prosinac 29, 2013, 13:20:20 »
Jep, često mi se znalo desiti da sam slučajno držal malo na kočnici nogu kad su skroz mekane. Probaj trik s teniskom lopticom. ;D

Offline DogZy

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #10 u: Prosinac 29, 2013, 13:28:57 »
Kakva teniska loptica??

Spuzva.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #11 u: Prosinac 29, 2013, 13:35:52 »
Mora tvrda biti kočnica, ovak po defaultu je koma. Voziš po ravnini, a noga na kočnici kaj ni ne kužiš. cer1njo

Offline Montoya

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #12 u: Prosinac 29, 2013, 15:18:46 »
Opet posla s razdvajanjem pa spajanjem tema (ko i za televizore), kojeg se mogel i neko drugi uhvatiti...

Čemu pisati u off topic o nečem za kaj je forum namjenjen?
Mogli bi ljudi naići na informacije koje traže, konkretno o ovom volanu.
Umjesto 1 posta, sad ih je 12, neka mišljenja korisnika/vlasnika su tu i to je ono bitno  šofe1
 
Pedale mi se čine iste ko i za DFGT.
Čekamo malo dojmova i u GT temi s2000, ipak je volan službeno podržan :)
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline s2000

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #13 u: Prosinac 29, 2013, 16:32:23 »
Čisto par rečenica o volanu...

Volan kao volan je super. Razlika od đojstika je ogromna pa svi koji imaju sumnju ili dvoumicu između jeftinijeg volana ili đojstika neka odaberu volan jer neće požalit.
Obruč volana je taman, niti miriše niti smrdi. Broj tipki na njemu nije nažalost velik no može vrlo dobro poslužiti. Probao sam ga na Gran Turismu, Euro Truck Simulatoru i imam samo
riječi hvale za njega. Za tu svotu novaca koju vrijedi sumnjam da se išta bolje može kupiti a svakako vrijedi svake lipe. Pedale su jedina stvar koja je problem no i to se da riješiti sa nekakvom
spužvicom ili malom lopticom, pa u konačnici, kočnica pedale bude ok.


Ja sam stavio ovu spužvu jbg nemam ništa drugo, morat ću uskoro nabavit nešto bolje no i ovo je puno bolje nego stock  thumbs1


Offline speedy56

Odg: Logitech DFP
« Odgovori #14 u: Prosinac 29, 2013, 17:08:18 »
To s kočnicom zna biti frustrirajuče
Nemam doma volan, ali se sjećam kada sam probao DFGT. Noga mi baš fino sjeda na kočnicu i hoću ju tamo držati, ali kad tad dođe do prevelikog (iako je i to jako malo) pritiska i auto počne kočiti