Autor Tema: Dead Space 3  (Posjeta: 33933 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #90 u: Veljača 09, 2013, 14:13:52 »
Odigrano na x360  ;D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Dead Space 3
« Odgovori #91 u: Veljača 09, 2013, 14:32:05 »
E onda svaka čast  ave1

Iako tek sam nakon par sati skužio da u svemiru ima puno onih kontejnera kao i onih nekih prozora za razbijanje za sakupljati municiju i medikitove  cer1njo

No svejedno mi je zajebano ciljati one luđake kad se njih 3 zalete na mene a ti gađaj noge  shy1 cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #92 u: Veljača 09, 2013, 15:18:22 »
Ne sjecam se da sam napisal da je lagano, bas suprotno, ali to je smisao te tezine  thumbs1
Sreca pa su checkpointovi dosta cesti pa nije neki problem ponavljati. Kljucna stvar je odabir oruzja i zbog toga sam imal na par mjesta velikih problema. Inzistiral sam na sporim i mocnim oruzjima, a trebalo mi je nekaj s rafalnom paljbom. I da, bolje ti je poginuti i vratiti se na zadnji checkpoint nego da potrosis sav health na neku banalnu borbu protiv 2 necromorpha i nastavis dalje bez icega - tek onda si gotov  cer1njo Pogotovo na nekim mjestima dok dolaze 5 minuta bez prestanka.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Dead Space 3
« Odgovori #93 u: Veljača 09, 2013, 15:38:32 »
Ma mislio sam na manje težine, kao sve što je ispod impossible je lagano. Ne znam, meni bome hard nije. No na žalost normal je prelagan, prevelika je razlika između normal i hard. Ili je možda sam sad jači. Ne znam, morat ću probat vratit na hard  cer1njo

A mene baš ta oružja i checkpointovi muče, zato mi je tak teži nego prva dva - tamo sam em imao standardna oružja i točno sam znao kaj postoji i tako si ih i koristio i razvijao, a ovdje sad ima hiljadu kombinacija koje uopće nemrem pratit i smislit neko pametno oružje  cer1njo
I drugo ti checkpointovi, nije mi palo na pamet ovo kaj si rekao, ali tak bi se dalo. Prethodnici nisu imali checkpointove ako se sjećam ili barem ne tako česte pa sam skroz drugi pristup imao. Također uz manje borbi barem tka masivnih...
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #94 u: Veljača 09, 2013, 16:03:43 »
Pa Shimmy šta se mučiš s kontrolerom pored tipkovnice i štakora shy1
Ja s kontrolerom jedino igram sportske igre i utrke, a i tabačine DMC, Darksiders i sl. Dok sve druge igre je ne mogu igrat s gamepadom, prespor sam, teško mi se okretat i naciljat...S T+M mi je super igrat, imam bolju kontrolu nad likom i preciznost, s gamepadom mi je to mučenje.
Probao sam igrat Alan Weka s gamepadom i ništa od toga, dok se ja okrenem naciljam već me ubiju. Možda kad bih se potrudio i vježbao s gamepadom, ali ne vidim razloga da se trudim kad mi je sasvim fino igrat na T+M.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Dead Space 3
« Odgovori #95 u: Veljača 09, 2013, 16:19:29 »
Generalno?
Jer sam ipak oduvijek više konzolaš nego pisijaš pa zbog tog nekog osjećaja da igram konzolu, plus ljepši mi je položaj, zavalim se u fotelju, noge dignem na stol (tj policu od stola) i igram, što ne mogu sa mišem i tipkovnicom, pa vibracija...
Sada?
Jer me miš opet zajebava i čak sam i sa kontrolerom precizniji nego sa istim. Već godinu - dvije imam te periode kada mi miš počne štekat, i tako koji tjedan i onda stane, par mjeseci dobar, pa opet. E sad je pak došao taj period, a kad god počne tako, baš tada nemam para za drugi  fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #96 u: Veljača 09, 2013, 17:00:30 »
A da ak si konzolaš više nego pisijaš logično je da preferiaš gamepad. A i znaš kako kažu da je navika gadna stvar, ono na što se navikneš, bilo to tipkovnica/miš ili gamepad s tim ti je dobro i igrat.

Inače koliko čujem po vašim komentarima igra je dobra, nije podbacila i to mi je drago. Jer planiram uskoro zaigrat trilogiju sm1jeh

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Dead Space 3
« Odgovori #97 u: Veljača 09, 2013, 17:09:13 »
Istina. Iako sam ja bome dobro naviknut i na miš i tipkovnixu, dapače, zadnjih jedno 5 godina puuuno više igram PC u nedostatku konzola/igara, ali znaš ono, u duši mi je gamepad i svaka igra koja se može relativno dobro igrati na istom, igram ju. A to je većina onog što igram. Iako sada bih posegnuo za mišem i tipkovnicom jer kako rekoh, drugačiji je DS3 od prethodnika, puno više akcijski i brži, ali miš mutavi. No ako može Ther na impossible, potrudit ću se ja onda vratit na hard  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #98 u: Veljača 10, 2013, 20:46:04 »
8/10

Offline Thergothon

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #99 u: Veljača 10, 2013, 20:47:50 »
Nemoj skrtariti na dojmovima  cer1njo thumbs1

Offline ManTheRamparts

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #100 u: Veljača 10, 2013, 20:49:56 »
Dok prejdem, onda dolaze detaljni dojmovi. Na 6 chapteru sam, impossibru.



Nego - svaka čast EA-u i na retardirano napravljenom demoju koj im samo more oterati kupce jer je koma, a igra je dost dobra zapravo.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Dead Space 3
« Odgovori #101 u: Veljača 10, 2013, 21:54:41 »
A kaj je to točno bilo tako loše i drugačije u demou? Ne mogu sada naći tvoj dojam gdje si napisao, valjda nije bilo u ovoj temi
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #102 u: Veljača 10, 2013, 22:01:57 »
Ko da su odrezali najgori dio igre i deli u demo, onak - samo akcija celo vremo po otprtim prostorima, ogromni pauk se non-stop pojavljuje i zbog toga je skroz krivi dojam daval demo - da igra pokušava biti nekaj tipa Gears of War.

Mislim, i dalje je to TPS, al drugo je ovak dok nije odrezano bez glave i repa i dok je pacing igre drukčiji - malo istraživanje, malo akcija, klaustrofobični prostori etc. Još su i quick time evente našopali v demo i samo je bilo - no no. Uglavnom, zbrda zdola je demo.

Al ono je kak sam rekel - igra je TPS i ništ drugo, ko od ovog očekuje horor, samo se bude razočaral. Al sve u svemu - solidan TPS.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Dead Space 3
« Odgovori #103 u: Veljača 10, 2013, 22:10:01 »
Aha, da, znam onda, taj demo su i pokazivali negdje, na E3 mislim. A ne znam, meni je igra i dalje poprilično jeziva. Kako sam rekao davno, od početka mene bome Dead Space zadovoljava kao horror, dapače, više me plaši nego što me je to svojevremeno Silent Hill. Nemam pojma, možda sam veći papak nego kao klinac, možda je to što sam SH igrao na manjem ekranu i na zvučnicima koji nisu bili nešto posebno, dok ovo igram na poprilično dobrim slušalicama, a možda mi je jednostavno ovakva atmosfera i setting strašnija, ali meni je svaki DS od prvog do ovog dosta zajebano iskustvo na psihu, ali i genijalno.

Ma vjerojatno je sve to zajedno, ali ovo zadnje je sigurno, jer oduvijek me više plaši svemir i tišina pustog svemirskog broda, nego neke šume i gradovi u magli.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Dead Space 3
« Odgovori #104 u: Veljača 10, 2013, 22:19:37 »
Nije mi tolko taj horor aspekt bitan, jer znam još od prvog DS da na mene ne pali taj njihov pristup hororu - više mi je problem na demu bil ti quick time eventi, non-stop Uncharted-like filing, ono famozno 'filmsko iskustvo', akcija, sve se ruši UUUUUUUUUU.  cer1njo fpalm1

Morem kužiti da je nekome strašna igra, jer ima tu elementi horora, al meni 2 zida pofarbana krvlju i monster koj u susjednoj sobi ti pred nosom iskoči iz ormara nije pojam horora.  cer1njo

Ma opet je sve to na kraju subjektivna stvar, svakome je na igrama nekaj drugo strašno - meni su te tipa SH, Fatal Frame, Amnesia puno gore od ovog - ovo je šetnja parkićem meni.  cer1njo

Npr. Silent Hill dok još malo proučiš simboliku i te sve spike, onda te tek sjebe onak.  cer1njo

Ima dobru atmosferu DS3, ali meni nije strašna ili nekaj - nema onog jezivog filinga, sve više ide na tzv. 'jump scares' kaj te pokušava trznuti, a kod mene to većinom izaziva roll eyes reakciju.  cer1njo

BTW - priča je užasna zasad kolko vidim!  cer1njo


Glavno da gameplayem igra to nadoknađuje.