Autor Tema: Što se igra?! Dojmovi, komentari...  (Posjeta: 774623 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #60 u: Veljača 05, 2012, 17:02:57 »
A ja igram Witchera 2 evo već treći dan, pola dana, a bit će i do kraja tako  shy1
I isto sam siguran da je baš on igra godine prošle godine  ;D

OK, nisam puno toga od prošle godine igrao, ali nekako će teško biti nadmašiti ovo. I tehnički i što se tiče gameplaya, i priče i atmosfere, ma svega, remek djelo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #61 u: Veljača 06, 2012, 22:16:38 »
I dalje Dark Souls. Kaj reći? Sve sasvim očekivano. Dostojan nasljednik briljantnog Demon's Soulsa, igretina samo takva, definitivno GOTY 2011. Pravi igraći dragulj. Na ovom liku imam tek 15 sati igre i već znam da je to to. Zapravo - znal sam da je to - to dok sam prvi put pokrenul igru.

Obavezno štivo za svakog ljubitelja RPG-a, sve mane Demon's Soulsa (kojih je bilo jako malo) su ispravljene. Ne znam - ovo je nekaj najbliže savršenstvu kaj sam igral. Nisam mislil da budem rekel to - ali igra mi skida Baldur's Gate 2 i Fallout 2 s vrha top RPG-ova.

Remek-djelo.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #62 u: Veljača 06, 2012, 22:37:02 »
A kaj je to točno tak dobro u toj igri? (pitam jer ne znam ništa o njoj - sve što znam je da je demon's souls bio jako težak  fpalm1)
Kakva je igra, neki hack&slash tipa Diablo ili više Witcher? Ili možda Final Fantasy stil?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #63 u: Veljača 06, 2012, 22:46:25 »
Hmm teško je opisati kad su unikatne igre i nema ničeg sličnog njima. Najlakše bi bilo reći - moderni Diablo.

Kaj je dobro u toj igri? Mehanika borbe je najbolja ikad viđena u RPG-u, sam gameplay je jako izazovan i zabavan, setting je fenomenalan, atmosfera da ne pričam. Jednostavno te povuče igra u svoj svijet. Grafika, zvuk, DIZAJN (predobar dizajn imaju obadve igre), ma sve sve je na mjestu.

Inače sam jako veliki ljubitelj RPG-a, mogu reći da sam odigral 95% bitnih RPG igara u posljednjih 15-ak godina i ovo je definitivno vrh. Možda nema priču ko recimo Baldur, ali zato ima prezabavan gameplay i neviđenu igrivost. Težina same igre je još jedan plus. Sviđa mi se taj koncept igre - jako izazovno, kaj dok prođeš igru kaj se osećaš ko jebeni car. I to kaj te igra nagrađuje za trud.

Ko ima PS3 ili X360, a voli RPG-ove - ovo mora bar pokušati zavrteti.

Inače - ima nekih naznaka da bi na PC došla igra. Ali to je sve još u povojima.

A igre nisu tolko ni teške zapravo, kolko trebaš biti strpljiv i znati kak s kojim protivnikom - jer te nikad ne ubije igra - uvek se ubiješ sam (nepažnja, brzopletost, etc.). Svi protivnici imaju neke slabosti i s svakim se može na kraj - samo treba znati cake i to je to.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #64 u: Veljača 07, 2012, 13:10:47 »

Inače - ima nekih naznaka da bi na PC došla igra. Ali to je sve još u povojima.


Ovo znam, jedan sma od onih koji su potpisali peticiju  ;D

A gle, da imam konzolu, nabavio bih jer me zanima, no kako nemam...  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #65 u: Veljača 07, 2012, 13:25:19 »

Inače - ima nekih naznaka da bi na PC došla igra. Ali to je sve još u povojima.


Ovo znam, jedan sma od onih koji su potpisali peticiju  ;D

A gle, da imam konzolu, nabavio bih jer me zanima, no kako nemam...  cry1

Tak sam ja za The Witcher 2 (preslab PC), jako bi ga htel odigrati, jedinica mi je bila super.

Al eto, taj Souls serijal je veliko osvježenje u RPG žanru koji je jedno vreme dosta stagniral, na kapaljku su dolazili kvalitetni naslovi. Al evo - sad imamo i Skyrim i onaj Kingdoms of Amalur (koj mi je šit), još i Biowareove igre - makar za njih sam odavno izgubil respekt, kad skoro sve igre od KOTOR-a do danas su reskinani KOTOR, priče izlizane da glava boli (zapravo iste, 'obožavam' onaj dio kad treba odabrati pri kraju igre koj lik da umre, oh ne itd.). Ajd, užival sam u prvom Mass Effectu (dok je još to bil kakav-takav RPG) i Dragon Age-u (kad me podsjetil na stare Baldure i Icewinde).

Oooo pa sad mi je palo na pamet od čega mi se diže kosa na glavi na fantasy RPG-ima - nemaštovitost, sve je totalni Tolkien/D&D rip off, uvijek iste rase, skoro isti lore i sve to. Souls serijal nije upal u tu zamku, originalno je dosta (naravno da ima nekih poznatih rasa, ali nije sve po kalupu) i to je OGROMAN plus.

Black Isle nikad nije prežaljen.  cry1
« Zadnja izmjena: Veljača 07, 2012, 13:27:34 od ManTheRamparts »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #66 u: Veljača 07, 2012, 13:34:15 »

Inače - ima nekih naznaka da bi na PC došla igra. Ali to je sve još u povojima.


Ovo znam, jedan sma od onih koji su potpisali peticiju  ;D

A gle, da imam konzolu, nabavio bih jer me zanima, no kako nemam...  cry1

Ajd, užival sam u prvom Mass Effectu (dok je još to bil kakav-takav RPG)

Oooo pa sad mi je palo na pamet od čega mi se diže kosa na glavi na fantasy RPG-ima - nemaštovitost, sve je totalni Tolkien/D&D rip off, uvijek iste rase, skoro isti lore i sve to. Souls serijal nije upal u tu zamku, originalno je dosta (naravno da ima nekih poznatih rasa, ali nije sve po kalupu) i to je OGROMAN plus.

Dragon Age nisam igrao, no za Mass Effect se slažem. Mislim, i dvojka je meni bila dobra igra, ali ono, ne dobar RPG a i kao igra mi je bila vrlo dobra. Jedinica mi je bila odlična, među TOP 5 igara ikad bez obzira na žanr zbog meni osobno najbolje atmosfere u igrama ikad (a i skoro sve ostalo je bilo odrađeno super). A i taj ME je donio ono što ti kažeš da fali, nove rase, novi lore, i svaka mu čast na tome, iako očito vuće inspiraciju it Star Treka/Warsa no ima i puno novih elemenata. Samo šteta što su onda taj dragulj pretvorili u amerikanizirani block buster. Nemam ništa protiv epičnosti scena u dvojci i razmjea koji taj rat poprima, ali ono, nit vodilja im je akcija, a i dijalozi su postali premačo. Bojim se za trojku da ne zaglibi još više u tom smjeru (a vjerojatno bude), no odigrat ću ju, čisto jer je Mass Effect i jer kažem, svejendo mi je super igra, ali onak.... želim više jedinice  cry1

E da, a Witcher - među tih TOP 5 igara mi je i ta igra (no sad će s emožda ugurati tu negdje i dvojka  ;D), i ono što cijenim kod te igre (između svega ostalog ;D) je skroz drugačiji stil i foklor nego kod drugih igara. Baš se vidi da je ovo proizvod prljavih istočnoeuropljana  cer1njo
Prvo - cenzure nema, ali nije ni da igra provocira vulgarnošću odn da time pokušava dobiti igrača. Ne, nego najnormlanije se pojavljuje golotinja kada treba biti golotinje, ljudi povraćaju kad se napiju, svi podriguju, prde, psuju, ali nimalo isforisirnao, nego jer je to ono, srednji vijek. A i bića su vjerojanto najviše drugačija nego u bilo kojoj drugoj igri. Ok, glavne rase su ljudi, elfovi, dwarfovi, ali sve ostalo je jako svježe i sjajno odrađeno.

Ma što još pišem, idem igrat  ;D
« Zadnja izmjena: Veljača 07, 2012, 13:37:23 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #67 u: Veljača 07, 2012, 13:41:34 »
Drago mi je videti da još uvek ima ljubitelja pravog RPG-a. Ja dvojku Mass Effect nisam odigral, krenul sam igrati, ali videl sam kam to sve vodi, da od RPG-a nema tu ni R - a pošto sam očekival RPG, bil sam razočaran. Ne sumnjam da je to super akcijska igra, ali totalno su otišli u krivom smjeru i mrzim to podilaženje publici. Nekad su igre radili onak kak su zamislili i svi smo igrali i bilo nam je super.

Evo, taj Souls serijal je baš zbog toga super - kad su napravili igre kak su si oni zamislili, bez da su podilazili publici. Malo me bilo strah za Dark Souls kak bu ispalo, al ostali su dosljedni.  sm1jeh

Još da se nadovežem za lore u fantasy igrama - The Witcher mi je bil pravo osvježenje kad je sve bilo prikazano na suroviji, manje 'romantičan' način nego na ostalim fantasy igrama. On isto nije upal u zamku, dosta je originalan.

Edit: sad vidim tvoj edit, slažem se!  cer1njo

A ja dalje šamarat DS.  thumbs1
« Zadnja izmjena: Veljača 07, 2012, 13:43:58 od ManTheRamparts »

Offline Thergothon

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #68 u: Veljača 07, 2012, 14:09:42 »
Nisam mislil da budem rekel to - ali igra mi skida Baldur's Gate 2 i Fallout 2 s vrha top RPG-ova.

Ovo sam ocekival da cujem od tebe: NIKAD!  cer1njo

Offline Montoya

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #69 u: Veljača 07, 2012, 14:51:16 »
Fallout i slični RPG-ovi (ipak i i DE: HR) - automatski odboj kod mene!
Nakon Demon's & Dark Soulsa teško bum pronašel RPG koji mi paše...koji more držati takav nivo perfekcije, na svim poljima.
FF XIII-2 i Kingdom of Amalur nisu zajedno izdržali 20min. na disku!

Nego, igram se samo Batsa, točnije, rješavanjem riddler tajni zadnjih par dana.
Spasil petoricu taoca, trebam sad svih 400 za dalje/posljednje/njega ili kaj već, na 334 sam, danas čist malo igral, moral bi još Wonder City riješiti.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline ManTheRamparts

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #70 u: Veljača 07, 2012, 15:06:08 »
Ja govorim za stare Falloute, trojka i New Vegas nisu ni do koljena starima. Tužno je da treba 10 godina čekati dostojan RPG. Bolji mi je DS od F2 i Baldur's Gate-a, al ima minimalnu prednost jer to su sve fenomenalne igre na svoj način. Deus Ex: Human Revolution mi je isto super, ali se nemre priključiti ovoj trojki na vrhu.

Offline Thergothon

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #71 u: Veljača 07, 2012, 18:02:13 »
Znaci sad opet bumo morali cekati 10 godina da dodje bolji akcijski RPG od dark i demons souls...
Imam osjecaj da i njima bude udarila slava u glavu i da budu pokrenuli neki eksperimentalni projekt koji bude krivo zavrsil  fpalm1
Svjedok takvih neslavnih padova sam vec jako dugo, nazalost. I mislim da bi nam dobro dosla zasebna tema u kojoj bi raspravljali o proslosti-sadasnjosti-buducnosti RPG igara  sm1jeh

Kod mene se Gt vrti i cekam da mi stigne MGS HD Collection iako imam uzasno toga ne cekanju, ukljucujuci i genijalni Batman  hmm

Offline SHOGO

  • Alone on the Road
  • **
  • Postova: 81
  • Total likes: 0
  • Da sam htio slušat nekog šupka..prdnuo bih
    • BOSS GAME
Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #72 u: Veljača 08, 2012, 10:38:05 »
Malo igram GRID i dosadio mi je  , e mi možete dat neku preporuku koju da si racing igru nabavim (samo da nije F1) za PC

Offline doktor1

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #73 u: Veljača 08, 2012, 10:45:21 »
rFactor, GTR2, GT Legends, rFactor2 open beta, DiRT 2 i DiRT3, RACE 07+Addons.......

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #74 u: Veljača 10, 2012, 13:50:07 »
Nba 2k12 još uvijek, vrh sportkih igara ave1