Autor Tema: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)  (Posjeta: 26748 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #15 u: Siječanj 17, 2014, 17:29:32 »
Ma cuo sam nekaj da se radi o mladoj nekoj trebi i starijem liku.... pa valjda zenske u podsvijesti zele biti fucktoy nekom oldtimeru :P

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk


Offline Thergothon

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #16 u: Siječanj 17, 2014, 17:46:12 »
Sigurno im je Đikan san snova  dsmoker


Offline Punisher

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #17 u: Siječanj 17, 2014, 18:35:40 »
Lakše s tom slikom, gaće mi odmah pale  cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo

Offline Boss302

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #18 u: Siječanj 21, 2014, 16:38:20 »
Extra zgodan!!

Offline Luckyluke

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #19 u: Ožujak 12, 2014, 18:56:32 »
Uzeo danas na kiosku Rolling Stone (2./2014.) da vidim šta ima tu, i ugodno se iznenadio. Kvalitetan papir, puno stranica (150) i materijala. Veliki intervjui sa Springsteenom, Josh Hommeom i Bono Voxom. Veliki članak o Beatlesima u Americi, vijesti iz svijeta glazbe, koncerti, događanja u gradu, recenzije... Ima se stvarno o čemu čitat, očekivao sam puno lošije teme inače. Da sam pri parama vjerojatno bi uzimao svaki mjesec ovaj časopis, ovako...

Offline Wulf

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #20 u: Ožujak 12, 2014, 19:01:25 »
Kaj kaže the Boss? ;D :P

Offline Luckyluke

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #21 u: Ožujak 12, 2014, 19:10:42 »
Nisam ništa do kraja čitao, tek malo prolistao da vidim kaj ima. Pravo čitanje ide danas oko 1-2 h da lakše zaspem.  cer1njo Čitanje me uvijek umori... Recimo, ovaj intervju s Bonom ima 13 strana, tako da bi si trebo malo vremena uzet da to pročitam.

Offline Luckyluke

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #22 u: Svibanj 16, 2015, 01:21:41 »
Pročitao upravo Pernarovu knjigu 'Kako je nastao novac', preporuka svima da je pročitaju. Knjiga se bavi ozbiljnim pitanjima koji su nas doveli u krizu. Zanimljivo je da ljudi uopće ne razmišljaju o novcu, zapravo razmišljaju... ali samo na pojavnoj razini. Bitno je da ga ima u novčaniku i da ga je što više. Nitko se ne pita zašto su cijene sve veće, a novca je u novčaniku sve manje; tj. zašto rast cijena ne prati i rast plaća; kako novac ulazi u opticaj, tko ima moć nad njegovim stvaranjem i ostala bitna pitanja. Također je zanimljivo kad je Pernar 2011. držao prosvjede svi su bježali i okretali glave kad je govorio da je novac dug, centralna banka mjenjačnica, da je tečaj kune nerealan, da su krediti tehnički neotplativi, da je sustav nepošten i da će stanje biti sve gore i gore... jer to nikog nije zanimalo i pitali se 'o čemu sad ovaj trabunja i koga to briga ?' I eto, njegove riječi bile su gotovo proročanske jer danas imamo gotovo dvostruko više blokiranih nego 2011., 200 000 ljudi je pobjeglo van, 19 % nezaposlenosti, a broj ovrha i deložacija strmovito porastao. Očito je da trenutni sustav vodi u propast i da nam na čelu sa ove dvije vodeće stranke može biti samo gore nego što jest, nikako bolje jer je sustav tako postavljen da redovito ima negativnu tendenciju.

Da ne davim više, svakoga koga zanima kako funkcionira trenutni sustav (u kojem novac u opticaj ulazi isključivo kao dug) i dosta stvari koje su skrivene od očiju javnosti kako bi ljudi i dalje živjele u zabludi te kako bi se sustav održao, može se skinuti s ovoga linka. Lako se čita knjiga, u jednostavnom je stilu pisana i trebala bi biti razumljiva svima. Ako sam ju ja razumio koji sam inače dibidus za ekonomiju, onda može svatko. Ako je slučajno netko zainteresiran za tiskano izdanje, neka mi se javi u inbox pa ćemo i to srediti.

Offline Wulf

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #23 u: Svibanj 16, 2015, 21:40:39 »
Počeo čitati Dan Brown "Anđeli i demoni"

Offline Cole™

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #24 u: Svibanj 17, 2015, 00:44:37 »
Pročitao upravo Pernarovu knjigu 'Kako je nastao novac', preporuka svima da je pročitaju. Knjiga se bavi ozbiljnim pitanjima koji su nas doveli u krizu. Zanimljivo je da ljudi uopće ne razmišljaju o novcu, zapravo razmišljaju... ali samo na pojavnoj razini. Bitno je da ga ima u novčaniku i da ga je što više. Nitko se ne pita zašto su cijene sve veće, a novca je u novčaniku sve manje; tj. zašto rast cijena ne prati i rast plaća; kako novac ulazi u opticaj, tko ima moć nad njegovim stvaranjem i ostala bitna pitanja. Također je zanimljivo kad je Pernar 2011. držao prosvjede svi su bježali i okretali glave kad je govorio da je novac dug, centralna banka mjenjačnica, da je tečaj kune nerealan, da su krediti tehnički neotplativi, da je sustav nepošten i da će stanje biti sve gore i gore... jer to nikog nije zanimalo i pitali se 'o čemu sad ovaj trabunja i koga to briga ?' I eto, njegove riječi bile su gotovo proročanske jer danas imamo gotovo dvostruko više blokiranih nego 2011., 200 000 ljudi je pobjeglo van, 19 % nezaposlenosti, a broj ovrha i deložacija strmovito porastao. Očito je da trenutni sustav vodi u propast i da nam na čelu sa ove dvije vodeće stranke može biti samo gore nego što jest, nikako bolje jer je sustav tako postavljen da redovito ima negativnu tendenciju.

Da ne davim više, svakoga koga zanima kako funkcionira trenutni sustav (u kojem novac u opticaj ulazi isključivo kao dug) i dosta stvari koje su skrivene od očiju javnosti kako bi ljudi i dalje živjele u zabludi te kako bi se sustav održao, može se skinuti s ovoga linka. Lako se čita knjiga, u jednostavnom je stilu pisana i trebala bi biti razumljiva svima. Ako sam ju ja razumio koji sam inače dibidus za ekonomiju, onda može svatko. Ako je slučajno netko zainteresiran za tiskano izdanje, neka mi se javi u inbox pa ćemo i to srediti.


Žalosno je da je takav mrtvi debil simbol da nešto ne štima. ;(
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #25 u: Svibanj 17, 2015, 02:04:03 »
Pernar debil ? Molim lijepo... Svi su kao ništa u ovoj državi ne valja, a kad treba izać na ulicu onda se sakrite u mišju rupu ! Dečko je imao muda izaći javno i voditi prosvjede protiv HDZ-a. I po tome je debil, jelda ? Da, možda nije najzgodniji ni najsimpatičniji čovjek ali dečko bar nije kukavica i ima jasan stav.

I da, začudio bi se kolko je istine u tih nepunih 100 stranica knjige. Da je knjiga jedna obična glupost ne bi je podržavali Krešimir Mišak, Slaven Letica (imaš na YT promociju pa pogledaj); dr. Kulić, dr. Lovrinović (koji je nedavno bio u NU2) i Ante Lauc koji rade ekonomski program Živom zidu za parlamentarne izbore koji vuče dosta ideja iz ove knjige. I te činjenice koje navodi jednostavno ne možeš pobiti; da novac ulazi u opticaj isključivo ulaskom u dug, tj. nastaje tako da ga posuđujemo od stranih banaka, umjesto da ga naša centralna banka (HNB) stvara i time pokriva deficit. Takav sustav baziran isključivo na kreditu nužno dovodi do neotplativosti duga i teške kreditne krize zato jer novac za otplatu kamate nije ušao u opticaj skupa sa glavnicom kredita. Budući da taj novac nikad nije ušao u opticaj on niti ne postoji pa ga sukladno tome nije moguće ni vratiti.

Problem je što novac ima pokriće samo u dugu, a ne u stvorenim vrijednostima, iako bi to trebala biti uloga novca - razmjena dobara. Jesi li primjetio da se naš javni dug samo povećava, a ne smanjuje ? Statistike pokazuju da nam se dug svake 4 godine udvostručuje. To je posljedica ovakvog sustava. Bankari su svjesni da su krediti neotplativi pa niti ne očekuju da mi takav dug vratimo, nego je njihova svrha razvlaštenje države od njihove imovine dugom koji nije legitiman. Zapitaj se zbog čega rasprodajemo INU, Plivu, nacionalne resurse i ostalo ? Primjera radi, Slovenija je prije ulaska u EU imala monetarni model gdje se novac stvarao u centralnoj banci i živjeli su odlično za današnje standarde. Ulaskom u EU i odricanjem tolara prihvatili su model koji EU isključivo zagovara - mjere štednje i financiranje iz ECB-a (Slovenska centralna banka više nije imala ovlasti stvarati novac). Tako su od slobodne zemlje postali zemlja porobljena kreditom i ovisna o stranim bankama.

Znaš li da Hrvatska ima gotovo isti monetarni model kao i Argentina prije sloma ? Ako ništa drugo, barem pročitaj taj dio od 22. - 27. stranice koji smatram najbitnijim. Ako ubrzo ne promjenimo ovaj sustav, čeka nas ista sudbina koja je i njih zadesila.

Sljedeća stvar je nerealni tečaj, tj. nerealno jaka valuta (kuna) zbog kojeg su uvozni proizvodi jeftiniji nego domaći. Zapitaj se zbog čega naši proizvođači propadaju, a uvozi se škart roba ? Primjerice, drvene stolce uvozimo iz Italije; neka mi netko kaže da u Hrvatskoj ne postoji sposobni stolar koji će to napraviti. Ali njegov proizvod nije konkurentan na tržištu, zahvaljujući nerealnom tečaju koji de facto subvencionira uvoz robe.

Eto, to su neke stvari za razmišljanje i da malo uđeš u samu problematiku. Ako si daš truda i pročitaš knjigu koja se pročita za jedno poslijepodne vidjet ćeš da nije neki lajavi medicinski tehničar kojem je jedino bitno da bude u medijima. Dapače, osobno sam ga upoznao i stvarno je odlična osoba i ne razumijem kako neki mogu pljuvati po njemu. Zar zbog toga što ima muda i govori istinu ?

Offline Cole™

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #26 u: Svibanj 17, 2015, 10:46:36 »
Ma već sam prije rekao da mi se neda o politici.
Al ako bi se vodio kroz politiku za Pernarom, to mi je kao da idem u rat sa nekim ko ima priče, a kada padne bomba prva, prvi bu se usral i zbrisal.
Hvala ne hvala. Nije problem istinu govorit, problem je koje su ti namjere...

Al dosta s moje strane, jer se povlačim uvijek kada je politika u pitanju.
Zašto se pačat u istu, kada 99,99% stvari se neće promjenit i svi kada dođu bit će isto.
Jedino i AKO platimo islanđanima da nam pokažu kako da izvedemo njihovu REVOLUCIJU ćemo moć prodisat i stat na noge.

Pretpostavljam da će nam ovako biti 200,300 godina. ;)
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #27 u: Svibanj 17, 2015, 11:45:25 »
Ne znam zašto misliš da je on takav. Da je, nakon prosvjeda 2011. nikad više ne bi čuo za njega, ali dečko ne odustaje i bori se.
Bit će nam isto ako se i dalje nastave izmjenjivati HDZ i SDP koji su nas zadužili preko glave, upropastili. Ako dopustimo da opet na vlast dođe kriminalna organizacija (HDZ) sve će rasprodat i pokrast, bit ćemo stranci u vlastitoj zemlji, a naša djeca probudit će se kao robovi kredita koji su ovi banditi napravili. Evo ti što gospodin Nosonja namjerava kad dođe na vlast, pa budi lud dati im glas.

Ovo će biti Karamarkove reforme: Niže plaće, povećanje poreza, rezanje socijale i zdravstva? - Hrvatska / Novi list

Svaki bi dan rađe dao glas Pernaru i Sinčiću, koji su neiskvareni ljudi s dobrim namjerama, koji pokazuju da im je čovjek na prvom mjestu, nego ovim marionetama.

Offline Cole™

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #28 u: Svibanj 17, 2015, 14:13:12 »
 cer1njo

A mlad si, budeš videl.  thumbs1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline speedy56

Odg: Što se čita? (knjige/stripovi/časopisi)
« Odgovori #29 u: Svibanj 17, 2015, 15:44:58 »
Počeo čitati Dan Brown "Anđeli i demoni"
Čitao sam od njega prošle godine jednu stvar, odlično mi je bilo  thumbs1