Autor Tema: Total War: Rome 2  (Posjeta: 30430 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #45 u: Rujan 03, 2013, 15:42:07 »
Negdje turnovi u daljnjoj fazi igre traju ko ona indijska serija...Stavio sam skidat igru pa ćemo vidjeti kakva će bit, sve me strah pokrenut igru, kad krene lag fest.

Offline doktor1

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #46 u: Rujan 03, 2013, 17:32:59 »

Offline Praetorian

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #47 u: Rujan 03, 2013, 17:39:02 »
Jako mi je sporo otvara TW centar već par dana.

Čitam mišljenja po forumima i sve je to rekla kazala. Nekome valja igra, nekome ne. Nekima radi super, nekima ne itd.
Valjda ću sutra i sam zaigrat pa da vidim kakva je. Ak ništa drugo znam da mi je igra već u startu bolja od Shoguna II zbog settinga, jer ga obožavam.

Offline doktor1

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #48 u: Rujan 03, 2013, 18:18:36 »
Nemože mi setting biti bolji od samog gameplaya...

Offline Praetorian

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #49 u: Rujan 03, 2013, 19:30:29 »
Meni je setting jako bitan. Sve i da je gameplay odlican u nekoj igri, ako meni setting ne odgovara ja se ne mogu uzivit ni poistovjetit s igrom. 100 ljudi sto cudi...

Offline doktor1

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #50 u: Rujan 04, 2013, 11:50:26 »
Toliko sam negativnih komentara jučer pročitao da sam danas ostao paf koliko ljudi seru...  kava1

Za sada... thumbs1
I evo par dojmova:

Čitajući da je Technology Tree okrljašten bio sam razočaran no realnost je druga stvar; za razliku od Shoguna 2, (koji ima 21 civilnju opciju te 18 vojnih) ovdje je više opcija, (27 za civilnu i vojnu stranu) te svaka frakcija ima i svoje specifične mogućnosti; primjer Sparta i Rome.

Nadalje mi se čini da razni agenti/špijuni imaju mnogo više raspoloživih radnji koje su u mogućnosti iskoristit, (čak petnaest); primjer - Spy i Champion. Tu je i  Characte Skills Tree koji je također ostao...

Na sličnim postavkama kao Shogun 2 imam slične performanse i sa Rome 2. ovo su mi postavke i trenutačno nemam problema. Igrin AA je loš i jako utječe na perfomanse te sam stavio SMAA preko SweetFX koji izgleda bolje i nema veliki udar na izvođenje.

Loading time je osjetno, osjetno bolji nego u Shogun 2 naslovu.

Šta se tiče UIa tu sam na čudu; Unit card mi se sviđa, sve te ikonice također iako mi je možda ipak pre jenostavan; ne loš nego nisam navikao na takav u Total War igrama. No fluidni je nego u Shogun 2. Taktička mapa je dobrodošla nadogradnja.

Šesnaest frakcija na raspolaganju je i više ngo dovoljno te mi se sviđa ta raspodjela - Culture - Faction

Dakle nakon jučerašnjeg čitanja gro negativnih komentara nakon pokretanja i kratkog igranja dojam je jako pozitivan. Dalje ćemo vidjet kako se bude igralo iako ne sumnjam da će sa patchevima, DLCima i ekspanzijama igra samo napredovati.

I da, čitam da nema više izgradnji cesta! To mi je tako drago! Izluđivalo me tri puta nadograđivat svaku cestu u svakoj provinciji.

Sljedeći mjesed se kupuje....


Offline Iceman

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #51 u: Rujan 04, 2013, 12:09:59 »
Uffff baš mi je drago. Mislim bilo je prečudno da je igra nazadovala u odnosu na Shogun2.  p1va thumbs1 kuul

Offline doktor1

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #52 u: Rujan 04, 2013, 13:34:19 »
Ima zbilja mnogo frakcija - kao šta rekoh šesnaest!



I za držat cijelu regiju koja se u mom slučaju zove Hellas treba imat Atenu, Spartu i Hierapyt provincije...





Također sam čitao da možeš koristit maksimalno dvije sige opreme što se evo u mojoj prvoj opsadi pokazalo potpuno netočno! Već ih mogu odabrati šest. Ljudi zbilja pišu svašta.



Mapa je ogromna...

Offline doktor1

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #53 u: Rujan 04, 2013, 14:18:46 »
Planiram si kupit GTX 650 Ti, al pričekaću da izađe Total War Rome II, pa da vidim kak doktoru radi igra. Ako dobro onda ju kupujem.


Igram na Very High + SweetFX SMAA i igra radi dobro; prva bitka kod osvjanja grada odlično...
Evo kako izgleda 1080p, Very High, AFx16, SMAA






Offline Praetorian

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #54 u: Rujan 04, 2013, 15:38:48 »
Jedva čekam zaigrat. Vidim da dobro radi na GTX 650 Ti thumbs1

Jedino me UI pika i bode u oči  jaad

Offline doktor1

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #55 u: Rujan 04, 2013, 15:53:48 »
Kao šta rekoh UI nije loš kada se počne barata po njemu! Treba se naviknut; Prije sam rekao da mi se unit cards totalno sviđaju, a isto je i sa ikonama. Do sada su svi imali ogromne panele u koji god dio UIa ušao, no sada je drugačije... Minimalizam, ali i dalje informativno; čim dođemo sa kursorom na ikonu izlazi skočni izbornik sa opcijama čije statistike vidimo u donjem ljevom kutu; desnim klikom na ikonu otvara se enciklopedija sa detaljnim opisom...
I UI nema laga kao u Shogunu; radi mngo fluidnije!





I ne igra nije osakaćena naspram Shoguna 2; i dalje vrvi opcijama, mogućnostima itd. Agenti su super odrađeni i imaju mnogo mogućnosti danih na korištenje; ubiti za šta nam je u Shogun 2 naslovu trebalo pet agenata ovdje sa njih tri imamo mnogo više raspoloživih akcija...



I razlika je šta je u Shogunu 2 jedan turn, (ili dva, nisam dugo igrao) bio godišnje doba dok je ovjde jedan turn cijela godina...
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2013, 15:56:37 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #56 u: Rujan 04, 2013, 17:57:53 »
Čitam malo komentare na Forum hr...al dobro po njima ni jedan TW ne valja, samo seru.

Offline doktor1

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #57 u: Rujan 04, 2013, 22:59:31 »
Čitam malo komentare na Forum hr...

Kolega, zar o igrama tamo čitađ komentare?!?!?  ave1  fpalm1

Offline Praetorian

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #58 u: Rujan 04, 2013, 23:18:32 »
Dosadno mi dok mi skida igru pa se čita i forum hr. ;D

Al što više čitam po forumima razno raznim sve mi više hype pada. Ljudi se žale na svašta, ovo izgleda bugovitije od Empire TW koji je bio stvarno bugovit. Ne znam kad sam probam budem vidio, ali bojim se kakva će biti igra. Znam da ljudi znaju i bez razloga kukat, ali bojim se da gdje ima dima ima i vatre.
Inače gledam slike od korisnika koji stavljaju po forumima i grafika mi izgleda lošije od Shoguna II. Navodno je riječ o bugu nekom koji spušta detalje automatski, to je imao i Shogun II. Ja osobno s tim nisam imao problema...

A ništa kad zaigram budem vidio sam kakva je igra.
Neću više čitat ništa o igri (osim na ovom forumu) jer će me šlag strefit cer1njo

EDIT: preletio sam preko jednog reviewa na brzinu...bolje da nisam jaad
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2013, 23:21:53 od Praetorian »

Offline Iceman

Odg: Total War: Rome 2
« Odgovori #59 u: Rujan 04, 2013, 23:33:36 »
Ja jedino čitam recenzije na HCL-u i tu i tamo pogledam koji komentar na 2-3 foruma (CSR, HCL i PcPlay - ali oni tamo nisu normalni). Ali s vremenom skužiš čije bi komentare trebao uzimati za ozbiljno. Evo recimo ovdje, što se tiče ove teme (a i mnogih drugih) znam da je Dok pouzdan. Ako on kaže da igra ne valja onda ne valja.
Isto to vrijedi i za sve druge redovne korisnike ovog foruma (tu pogotovo mislim na one koji pišu mini recenzije). Zato je ovaj forum najbolji, jer nema trolerčina na ovako "osjetljivim" temama.  kadt1kažem