Autor Tema: Najbolje solaže  (Posjeta: 13939 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rima706

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #15 u: Srpanj 07, 2012, 21:51:33 »
vesela pjesma, vesela solaza
Đubrivo-Večera Uz Svječe

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #16 u: Srpanj 08, 2012, 12:29:10 »
Možda diskriminiram, ali nema mi smisla ovo u ovoj temi
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #17 u: Srpanj 15, 2012, 21:42:37 »
Možda nije nešto pretjerano teška, ali je meni zbilja dobro odmjerena i pogođena sm1jeh

www.youtube.com/watch?v=54IN3URGuM8


Ako vam se ne slusa cijela pjesma, odvrtite tamo negdje na 4.40, nisam siguran kadt1kažem
« Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2012, 22:12:04 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Luckyluke

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #18 u: Srpanj 15, 2012, 21:54:25 »
Možda nije nešto pretjerano teška, ali je meni zbilja dobro odmjerena i pogođena sm1jeh

www.youtube.com/watch?v=54IN3URGuM8

Slobodno nadodaš (i ostali koji će postat) od kud do kud traje da se ne kopa nepotrebno.  thumbs1

Offline Punisher

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #19 u: Srpanj 15, 2012, 22:15:49 »
Uhh moja tema :D :D

Eric Johnson, jedan od najdražih mi gitarista, i jedna od najdražih mi njegovih stvari.
Eric Johnson - Cliffs of Dover


Petrucci također odličan tehničar sa fenomenalnim svojim solo albumom me očarao ^^
John Petrucci - Glasgow Kiss


Tom Morello, oduševljava me svojim solažama jer su drugačije i meni odlične ^^
Tom Morello Solo Montage 2!


Satch, jedan od najlegendarnijih gitarista uopće
Circles - Joe Satriani - Live 2006 - HD


i za kraj

Björn Gelotte, gitarist In Flamesa, čovjek koji mi je odličan sa svojim melodičnim solažama, i ovo mi je jedna od najdražih.
In Flames - Zombie Inc. (Solo) [High Quality]


Evo ovo za početak, bit će kasnije još

Offline DogZy

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #20 u: Srpanj 15, 2012, 22:18:42 »
Nisam u mogucnosti ih preslusati trenutno, mada ih vec iovako vecinu znam. Lijepo, lijepo. Cliffs of Dover sam prvi put cuo na Guitar Hero-u III: The legends of rock thumbs1 kuul
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #21 u: Srpanj 17, 2012, 00:04:16 »
@Punisher - slažem se sa svime od Johnsona do Satcha  thumbs1

Inače, Satriani je meni osobno jedan od najvećih gitarista uopće, i vjerojatno najdraži. On me i uveo u tu "tehničku" gitaru. A koliko ga volim dovoljno govori da sam prije nekoliko godina htio cijelu nadlakticu posvetiti njemu jednom tetovažom nastalom u mojoj glavi - karikatura Satrianija, aluzija na Surfing with the alien, samo što mi je taman nestalo para (imao neke pizdarije i morao dati 2 soma kuna koje sam htio za tetovažu za nešto drugo), i od tada nikako nemam love  cry1

A Petrucci - kraće ga slušam nego Satrianija, no u Dream Theateru je bio zakon, a solo, ono što je napravio sa Suspended Animation je nešto savršeno - jedan od najboljih mi instrumental albuma ikad  ave1
Šteta što mu je to jedini solo projekt do danas, barem koliko ja znam. No recimo onaj drugi album ako si poslušao - An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess kojji je snimio sa svojim kolegom iz DT je isto remek djelo. Malo drugačiji - akustična gitara (većinom) - no i dalje genijalan, možda još i bolji nego Suspended ANimation, ovisi što ti se više sluša  shy1

Johnsona nisam puno slušao, 2 ili 3 albuma, no isto je majstor samo takav, jedino mi njegova muzika manje sjeda nego Satcheva i Petruccijeva. Ne da je lošija, nego u manje "prigoda" odn rapoloženja mi paše.

In Flames - fora je ovaj solo no ne mogu ih baš komentirat jer sam psolušao jedan jedini album i to zadnji put prije nekoliko godina


A kad sam već toliko nahvalio Satrianija i Petruccija, evo moj doprinos  shy1

John Petrucci - Lost Without You


Cijela stvar je lijepa, ali onaj Solo koji počinje na 3:54 cijepa srce  shy1
htio sam staviti live, ali nema baš dobre snimke  cry1


i Satch  kuul

Joe Satriani- Crystal Planet Live in SF


Ovu pjesmu obožavam cijelu (i taj album općenito), ali taj drugi solo, počinje na 4:00 (pa do kraja) mi je nešto nadnaravno  ave1 ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Luckyluke

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #22 u: Rujan 05, 2012, 17:00:53 »
Znam da joj ovdje nije mjesto, no pričali ste o njemu pa bi bilo šteta ne podjelit link.

Muzika.hr - Mark Knopfler nagodinu u Zagrebu

Sad imate priliku za ispraviti grijeh.  thumbs1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #23 u: Rujan 06, 2012, 10:29:49 »
Joj, nadam se da ću moći jer lova sad (tad) ne bi trebala biit problem, ali možda ću biti u inozemstvu na školovanju... Oprašta se offtopic, nije preveliki  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #24 u: Listopad 02, 2012, 19:39:42 »

Offline Luckyluke

Odg: Najbolje solaže
« Odgovori #25 u: Travanj 13, 2014, 01:53:34 »
Da malo oživimo temu, jedan solo koji sam danas čuo, izgubljeni solo Randy Rhoadsa koji je nažalost prerano otišao. Stvarno je bio čudo od čovjeka na gitari.

Randy Rhoads - R.R