Autor Tema: Half-Life 2  (Posjeta: 9404 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Half-Life 2
« Odgovori #15 u: Ožujak 26, 2015, 19:40:23 »
Najprecijenjenija igra ikad. Al jako dobra bilo kak.

Apsolutno se slažem. Pa čak i za FF VII. HL2 je meni odličan, stvarno draga igra koju sam prošao 2 puta /za sad), ali ništa više odličan nego recimo Doom3. Ili Far Cry prvi. Ili F.E.A.R. Od njega mi je recimo lošiji. A možda i od prije navedenih. Ugl, odlična igra no ni blizu vrijedna slave što ju ima.

A FFVII, isto, dupe dam za svaki FF (osim trinaestice koja je fakat crna mrlja serijala (ne brojim spin-offove)  cer1njo cry1), pa tako i VII, ali opet, ima boljih igara, pa čak i boljih Fifija. Osobno su mi to 8, 10 i 12. A možda i 9. Ne znam, njega sam uspio samo jednom završiti. Ali ono, osmica mi ima bolje valjda sve, cener bolju priču (meni najbolju priču od svih FF koje sam igrao), a 12 sve osim možda priče  ;D

Precijenjene obje  thumbs1 thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #16 u: Ožujak 27, 2015, 10:49:47 »
bas precijenjena igra

Offline Cole™

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #17 u: Ožujak 27, 2015, 12:20:19 »
Joj daj me nemojte klat.
HL2 je religija, isto kao i MGS. Znam strašno puno ljudi kojima je to najbolja igra, a ne najbolji FPS.
U vrhu je žanra sigurno. Ali dobro, već sam naučen da ljudi za sve igre govore da su precjenjene pa mi to dođe pod normalno.

Nezz, valjda zaboravljate da dok je ovo izašlo da je igra bila čudo - revolucija.
A i dan danas joj ništa ne fali osim boljeg AI-a.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #18 u: Ožujak 27, 2015, 14:07:45 »
Sećam se da dok je izašla da mi nije bila nekaj specijalno, al jako dobra bilo kak. Far Cry prvi mi je bil impresivniji u to vreme, a DOOM 3 mi je rasturil obadve svojom atmosferom - al nije bil bolja igra od HL2, niti FC.

Ima nutra stvari koje su mi smetale. Kolko se sećam kraj je bil jako loš (kad su se kasnije epizode nastavljale direktno, pa je kraj otvoren), AI je glup/žešći prosjek, uvek mi je smetalo na Valveovim igrama ono retardirano kretanje kaj imaš osjećaj ko da upravljaš s letećom rukom koja drži oružje, a ne s likom (više problem engine-a, al JAKO uništava imerziju). Da ne spominjem kak ti story driven FPS, koj ima mutavog lika koj ne govori ni riječi - meni ogroman minus.

Onovremeno mi je jedna od stvari koja se isticala u igri bila fizika, ali ništ od toga mi nije bilo tak impresivno kad sam prije HL2 igral Vampire The Masquerade Bloodlines koja je bila na istom engine-u, tj. bila je prva igra na Source engineu koja je izašla, tak da mi taj engine je već bil poznat.

Da se razmemo, igra je vrhunska (ko i serijal), ali meni su neke stvari oduvek smetale i spike da je igra najbolja ikad su bedastoće, jer sam igral prije HL2 i posle HL2 bolje igre. Općenito mi je uvek išlo na živce dizanje jedne igre iznad ostalih kak se dela s Half Lifeom još od prvog nastavka - pogotovo dok ima tolko žanrova di se igre nemru uspoređivati i po čemu je onda recimo jedan Half Life zaslužil biti najbolja igra svih vremena u odnosu na recimo jedan Baldur's Gate 2 ili Metal Gear Solid (bezveze bubam sad, al meni obadve bolje i to dosta od bilo kojeg HL). Ima puno odličnih klasika i nemoguće je samo tak deti jedan na prvo mesto s obzirom na žanrovske razlike. Kvragu, čak mi nije ni najbolji FPS.

Subjektivnost i ništ drugo, dok igra objektivno pada na nekim, za mene, osnovnim područjima - recimo prvi Halo ima miljama bolji AI, a igra je došla 3 godine prije. S obzirom na vikanja najbolja igra ikad - onda bi tehnički trebala biti blizu savršenstva (s obzirom da je tolko iznad ostatka, bezpogovorno čak prema nekima), a to igra s lošim AI-em i glavnim likom koj ima osobnost ko pajser meni jednostavno nemre biti.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Half-Life 2
« Odgovori #19 u: Ožujak 27, 2015, 15:35:11 »
Da se razmemo, igra je vrhunska (ko i serijal), ali meni su neke stvari oduvek smetale i spike da je igra najbolja ikad su bedastoće, jer sam igral prije HL2 i posle HL2 bolje igre...

Ovo, a mislim da to Cole nije ubrao. Sad on nas smatra hejterima a i ti si rekao is lažem se, da je igra odlična. No sad tebi Cole smeta što smatramo da je precijenjena u vidu najbolje ikad. A tu si ti mislim subjektivniji od nas jer po kojem god aspektu gledaš, igra nije ni najblji FPS kako MTR kaže. U to doba je imala odličnu fiziku, dosta dobru atmosferu (ali ne i najbolju), i OK priču, no ništa sad extra. OK, za FPS žanr je bila među boljima. Ali očajno kretanje kaj je MTR opisao, zajedno sa meni isto tako nervirajućim samookrečućim volanom u vozilima. Ugl cijelu igru, kretao se nogama, kotačima ili propelerom, imaš dojam da upravljaš duhom. Protivnici su glupi a osjećaj napucavanaj mi nikad nije bio zadovoljavajući, osjećaj je isto nekako sterilan kao i sa kretanjem. Jedino što mi je predstavljalo gušt je bio onaj gravitiy gun odn kako se već zvao i gađanje raznim stvarima protivnike. Ugl, imerzivnost je bila najveći problem.

Velim odlična igra ali sa previše mana da bi bila apsolutni vrh gaminga
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #20 u: Ožujak 27, 2015, 23:12:23 »
Ničim me ova igra nije impresionirala kad je izašao prvi nastavak, bilo je puno boljih igara...

Offline Cole™

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #21 u: Ožujak 27, 2015, 23:19:50 »
Ja ću uvijek priznat da sam presubjektivan i da je to najveća moja mana kod recenziranja ili pisanja dojmova, no te iste pišem samo za sebe pa si mogu dopustiti da budem subjektivniji više nego objektivniji. Ali nisam ništa krivo ubrao, okej u vrijeme kada sam radio uvodni post na ovom forumu samo sam ga kopirao sa drugog gdje sam ga imao, tada sam ga smatrao najboljom igrom ikada, no danas više ne. Što ne znači da sam smanjio kriterije za ovu igru, dapače dan danas smatram ju remek djelom. Ther ju je isto u prvim postovima u ovoj temi proglasio remek djelom koji bi svaki ljubitelj FPS-a koji drži do sebe trebao odigrat, što znači da ju jako cijeni, jer svi koji poznaju Thera znaju da ne dijeli lako ocjene i hvalospijeve.

Idemo dalje, ja se u cijeloj toj poanti oko "ponajboljeg FPS-a u povijesti" referiram na to, koliko sam ljudi upoznao, ili samo pročitao da im je Half-Life 2 sam vrh žanra. Ako je više od 100 ljudi izjavilo ili napisalo, da HL2 cijene kao najbolju igru u žanru, a ti isti nisu mujo iz sanđaka koji nezna otpakirati rar fajl ili stipe iz stobreča koji nezna instalirat igru, a ni marko iz zagreba koji nezna upalit monitor, nego su to ljudi koji se igraju desetljećima i znaju napisat argumentirane zrele postove. HL2 ima jedinstveni gameplay i to mu nitko nemože poreć, izvandrednu atmosferu i koketiranje s fizikom kao elementaran dodatak gameplayu. HL2 je razvio i evoluirao svoj stil i sudeći po količini fanova, recenzija, metacriticu, objektivno je u 95+ kategoriji - samom vrhu svog žanra.

Ja razumijem MTR-a i tebe Shimmy da vam igra nije toliko draga/zanimljiva/dobra da bi je stavili u koš najbolje ikad, ili najbolje ikad u žanru, ali vaše mišljenje ne znači da je igra automatski precjenjena, jer je to samo vaš pogled na istu. Ja sam odustao od MGS serijala, makar sam ga 15 godina mogel ić igrat kad god sam htel, ali jednostavno me nešto tamo nije privlačilo i moš ga jebat. Možda nisam relevantan da pišem o njemu, smetaju me neke stvari koje su me odbile od tih igara i onda bi sam mogel reć da je također i MGS precjenjen, ali neću, jer mi se jednostavno ne dopada, a i mogel bi dobit klasičnu sačekušu ako uvrijedim nekog MGS fana. xD Čim se MGS sa ovom nadolazećim nastavkom približio široj masi, u smislu "realnog" gameplaya, čitaj organskijeg kretanja i vizualno realnog gameplaya dobio je moje zanimanje...

Samo hoću reć, da je jedno govorit da je nešto precjenjeno zbog šašice klinaca koji govore za igru da je najbolja ikad, a drugo kada iza igre stoje tisuće i tisuće fanova koji nisu tulci, nego im je HL2 alfa i omega žanra. A iako igra nije savršena, neke stvari u sebi ima toliko prokleto dobro napravljene da me čudi da je nekome teško povjerovati kako drugima može ta ista igra biti vrh žanra ili najbolja igra koju su odigrali. Uredniku HCL-a Igoru, Grim Fandango je najbolja igra ikad, ujedno i avantura. A meni je to toliko ćesme, da ne mislim nikad pokrenut. No ne ulazim u tuđe ukuse, iako postoji vojska fanova Grima Fandanga koji ju također smatraju najboljom igrom ikad. I njih sam sretao, tako da ne pričam bezveze.

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #22 u: Ožujak 27, 2015, 23:31:19 »
Uvijek dolazi do raspada sistema dok se nešto proglašava kao najbolja igra svih vremena  ;D
Mislim da je GTA najbolje ocijenjen serijal u povijesti industrije, čini li ga to najboljom igrom ikad?
Statistički da, objektivno ne, subjektivno možda, kako kome, ali činjenica je da se radi o odličnoj igri.

Ista stvar je i s HL.

Offline ManTheRamparts

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #23 u: Ožujak 27, 2015, 23:38:24 »
Opće je poznato da su mase uvek u pravu. ;D

+ Half Life je uvek bil više ko neki trijumf PC gaminga i to je jedan od razloga zakaj ga puno ljudi diže u nebesa. Makar je još od prvog nastavka multiplatform, al ok.

Još jedna stvar zbog koje je HL stekel takvu popularnost je Counter Strike - koj mi isto nikad nije bil nekaj posebno. Onaj stari, skroz prvi sam tu i tam zaigral više zbog ekipe, al me brutalno odbijalo od igre to odvratno kretanje. Source je bil isto ok, al ista stvar i zbog toga mi je bil na granici neigrivosti. Jebo me bog ako od svih tih klasika HL nema najgore to izvedeno.

Ovaj zadnji CS mi je bil baš smeće dok sam probal.

Općenito su mi od Valva bolji/zabavniji od Half Lifea - Left 4 Dead i Portal serijali, al isto tak se nemre osporiti kvaliteta Half Life-a. Da prvog nije bilo, pitanje je u kojem smjeru bi se FPS žanr razvijal.

@Ther - samo pogledaj kolko takvih lista ima na prvom mjestu - Half Life, Zeldu ili Mario - te igre bi više stavil u najutjecajnije, a ne nužno i najbolje. Kak sam rekel i prije - nezahvalno je od tolko naslova dizati jedan na tron i takve liste bi po meni trebale biti bez numeriranja jer svaka od tih posebnih igara ima svoju vrijednost zbog koje odskače od ostatka. Al trebaju biti klikovi. Dok vidim na takvim listama jednu od navedenih na tronu, samo rolleyes. ;D

Offline Thergothon

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #24 u: Ožujak 27, 2015, 23:46:16 »
Kakva god da je lista, uvijek nekome ne bude pasalo  ;D

Ima i puno utjecajnijih igara koje su definirale žanr, al eto...

Offline versus

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #25 u: Ožujak 28, 2015, 09:48:07 »
Triput sam prešao HL2, u 2 različite faze života (dvaput zaredom, kad je izašla i jednom godinama kasnije)
ako se već ovdje lagano formiraju tabori, a vidim da -da ( sm1jeh ) , u pravu su oba
i oni kojima je to vrh vrhova ali i ovi drugi.
Ja mogu samo ponoviti ono što je Shimmy napisao. BTW Shimmy idu mi nakurac tvoji postovi, imamo jako slično mišljenje i ostajem lišen materijala za odgovaranje  ;D Zajebavam se.

Kad je izašla bila je vrh vrhova i netko tko gaming dubinski doživljava stavlja ju na tron s razlogom, s obzirom na udarac koji je izazvala svojevremeno.
No, više casual gameri , koji uživaju u igrama radi igara, i ne doživljavaju to toliko dubinski, poput mene.....da, super je, ali meni je jedan npr. FarCry bio puno bolji. Iako, realno , nije bolji. Definitivno nije.
Da radim listu najboljih igara svih vremena, meni je čak bolja igra i CallOfDuty2 (sad malo miješam kruške i jabuke, ali pričam samo o dojmu tj. zabavi).
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2015, 09:50:11 od versus »

Offline Praetorian

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #26 u: Ožujak 28, 2015, 11:34:55 »
Bolji je FC...

Offline Cole™

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #27 u: Ožujak 28, 2015, 15:39:50 »
Ali nije, garantiram.
Pokreni danas HL2 i nije dana ostario, a garantiram da bi FC zgasio baš zbog zastarjele grafike.

Far Cry Gameplay - Very High (PC HD)

Plus šta je priča i cijeli lore Half-Lifea svjetlosnim godinama ispred Far Crya, čija je priča smješna.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #28 u: Ožujak 28, 2015, 16:41:28 »
Pokreni danas HL2 i nije dana ostario, a garantiram da bi FC zgasio baš zbog zastarjele grafike.

Kakva je ovo izjava?
Kako nije ostario?
Netreba pretjerivat!

Offline ManTheRamparts

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #29 u: Ožujak 28, 2015, 16:50:56 »
Ali nije, garantiram.
Pokreni danas HL2 i nije dana ostario, a garantiram da bi FC zgasio baš zbog zastarjele grafike.

Far Cry Gameplay - Very High (PC HD)
Plus šta je priča i cijeli lore Half-Lifea svjetlosnim godinama ispred Far Crya, čija je priča smješna.


Prekjučer sam skinul HL2 i igral malo, još uvek je odlična igra, ali reći da nije ostarel je notorna glupost. BTW - ne tak davno sam opet (nakon dugo vremena) odigral prvi Halo i ostavil je daleko bolji dojam na mene od HL2, jer se nakon silnih godina drži odlično na glavnim područjima za jedan fps - odlična je detekcija, ftečno napucavanje i AI je iznenađujuće dobar, bolji od 99% današnjih igara.
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2015, 17:10:51 od ManTheRamparts »