Autor Tema: GTA V  (Posjeta: 274529 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: GTA V
« Odgovori #780 u: Travanj 13, 2015, 14:26:22 »
Oov mi je malo....  hmm

The wanted level is easily the worst thing about the game. Sometimes it's a cop who bumps into you and starts shooting at you. Other times, you're in the middle of the marsh, or wilderness, and you fire your gun and cops are alerted to you and if you're not on any official roads, they're just driving along them trying to get you.

One of the worst times was I escaped a three star in the marsh area, but any time I'd try to leave the area, the stars would commence again. 1 star takes excruciatingly long to lose, and really kills a lot of the replayability and enjoyment of the game. Suppressor does very little at all, except to detract from your weapon damage. The only time it's been good was for a single rifle shot so I wouldn't alert a guard nearby. But two suppressed shots gave me away everytime.

If they want realism, they have to accept and allow crimes to be committed that won't all of a sudden grant magic, instantaneous cops that zero in on exactly where you are, even if you try to hide.

Offline Wulf

Odg: GTA V
« Odgovori #781 u: Travanj 13, 2015, 14:49:23 »
To je meni malo bezveze u svim GTA općenito, od trojke naravno..
Da ubiješ čovjeka u moru negdje, stvorila bi ti se zvjezdica i murja bi te čekala negdje
To nikako da srede i da naprave kak treba. To što i on kaže, da usred šume ubiješ nekoga ili pucaš oružje počne te murja loviti, na koju foru?! POgotovo ovo sa murjom ako se zaleti u tebe.. GTA SA i slično, vozim se normalno iz zajebancije i murjak izleti od nekud i odma 1star. Izađe van i počne pucat po meni  hmm
Wanted level im je oduvijek u kurcu

Offline Praetorian

Odg: GTA V
« Odgovori #782 u: Travanj 13, 2015, 14:50:02 »
Prešao igru 3 puta i meni najbolji GTA uz Sa

Offline doktor1

Odg: GTA V
« Odgovori #783 u: Travanj 13, 2015, 16:30:42 »

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #784 u: Travanj 13, 2015, 16:44:05 »
Lik tipa Trevor je totalni kreten i psihopat koji u stvarnosti ne bi bio živ ni 24 sata jer bi ga netko ubio...

To me jedino malo smeta. Price druga 2 glavna lika su puno bolje i vjerodostojnije.

Na temelju čega su njihove priče vjerodostojnije?

Michael je također psihopat s još iskrivljenijim sustavom vrijednosti od Trevora i povrh svega licemjer. Teži nekom ostvarenju američkog sna, zabija nož u leđa najboljim prijateljima i nakon toga se povlači u vilu sa svojom poremećenom familijom. Ubijanje mu nije strano, ali kasnije peckanje savjesti pokušava zatomiti odlascima psihijatru i opijanjem dok na ležaljci zuri u sunce.

Trevor je ovako površinski gledano totalni psihopat, ali nije licemjer i kroz dosta misija na površinu ispliva njegova druga, bolja strana.

Franklin je realno najdosadniji lik, naivan ko neka osnovnoškolka.

Naravno, likovi su namjerno okarakterizirani na takav način, totalne suprotnosti i upravo kroz njihove sukobe i suradnju do izražaja dolazi klasična parodija/satira za koju se Rockstar specijalizirao.

« Zadnja izmjena: Travanj 13, 2015, 16:48:00 od Thergothon »

Offline Hrv4tin4

Odg: GTA V
« Odgovori #785 u: Travanj 13, 2015, 16:55:08 »
Zato što ova 2 lika još mogu proći, ali Trevor ne, jer je totalno nerealan.
Sad ga braniš i kao izlazi njegova dobra strana, a koliko ga se njegovi "prijatelji" boje i koliko ih tuče u cut scenama?!?

Svatko ima svoje mišljenje. Ja sam igru prešao 2 puta na PS3 i Trevor je čisto pretjerivanje i po meni stavljen je samo zato da privuče klince...

GTA V je zanimljiva i dobra igra sa solidnom pričom, no mislim da GTA rijetko tko igra zbog priče. Većina ga igra radi zabavnog gameplaya.

No nakon GTA IV gdje je atmosfera bila ozbiljnija, ta ozbiljnost se najviše osjeti kod Franklina, što je tebi dosadno jer ne želiš nešto realno, nego kudikamo nerealno.

Michael je također munjen, ali takve priče se još mogu progutati.

Ali kad se prebaciš na Trevora pa odjednom nekog tuče, bude pijan, zaveže nekog random lika ispod mosta i itd... To je uvelike pretjerivanje.
Najvjerovatnije zato što GTA IV nije svima dobro sjeo radi ozbiljnije atmosfere.

Nemoj me krivo shvatiti, igra je vrh, ali me živcira kad čujem hrpu klinaca Trevor ovo, Trevor ono...
Trevor je čista glupost kako bi se privuklo više klinaca.

Offline Praetorian

Odg: GTA V
« Odgovori #786 u: Travanj 13, 2015, 16:55:17 »
Zasto ne igramo s Lamarom umjesto dosadnim Franklinom????

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #787 u: Travanj 13, 2015, 17:03:13 »
Naivan wannabe gangbanger je realan? Daj molim te...  cer1njo
GTA nikad nije bio realan niti ozbiljan, čak niti četvorka (koja mi je odlična).

Ali ok, ti si ozbiljan gamer i živciraju te klinci poput mene kojima Trevor leži više Franklina.
« Zadnja izmjena: Travanj 13, 2015, 17:47:52 od Thergothon »

Offline doktor1

Odg: GTA V
« Odgovori #788 u: Travanj 13, 2015, 17:07:14 »
Iskreno šta sam vidio baš me zanima Trevorova, a posebno Michaelova priča... Jer Michael mi se čini puno zabavniji od Trevora iako mi i taj luđak odgovara
Naravno zato sam i pito kako su tu odrađeni likovi...
Hamilotn me baš uopće ne zanima.

Offline Cole™

Odg: GTA V
« Odgovori #789 u: Travanj 13, 2015, 18:10:15 »
Trevor je bog i batina.
Jedan od boljih likova u gaming industriji.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Hrv4tin4

Odg: GTA V
« Odgovori #790 u: Travanj 13, 2015, 18:13:28 »
Trevor je bog i batina.
Jedan od boljih likova u gaming industriji.

Meni lik koji nema nikakvog smisla i samo ubija okolo ljude nikad nije imao i neće imati smisla...
Ajde da si rekao za nekog lika koji je vojnik, špijun il neš. Da barem ima nekakvu svrhu...
Al ovaj brate nema apsolutno nikakve svrhe

Offline Cole™

Odg: GTA V
« Odgovori #791 u: Travanj 13, 2015, 18:16:50 »
Ti si tako zabrijao u nekom svojem điru da je to smješno malo.  ;D
Ali dobro svatko ima drugačiji osobni doživljaj i prihvaćanje/neprihvaćanje pojedinih likova, kako u stvarnom, tako i u virtualnom životu.
Znam barem deset ljudi u pravom životu koji nemaju nikakvu svrhu i besposličari su i neugodni su jednako ili gore kao Trevor. Jedina razlika što ne ubijaju.

Trevor je namjerno pretjeran lik i tu se slažem.
Ali se ne slažem oko razloga za kojeg ti tvrdiš, da je pretjeran zbog klinaca.
Tu griješiš 10001%, jer 99% razgovora koje izađu iz Trevorovih usta ekipa under 18 neće ni skužit...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: GTA V
« Odgovori #792 u: Travanj 13, 2015, 18:32:03 »
Idemo izbaciti sve ikad kreirane antagoniste i antijunake iz filmova, serija i igara jer su zlobna nerealna smeća.

Treba biti otvorenog uma da se neke stvari shvate, nema to veze s preferiranjem realnog ili nerelanog jer i jedno i drugo ima svrhu, pogotovo u zabavnoj industriji.

Prototip tvojeg mišljenja bi bilo ovo:
Franklin je naivna i maloumna budala koja besmisleno troši virtualni zrak u SA. Mislim ono, da nije bilo Trevora kupio bi suhu ciglu umjesto dope-a, kakav IQ moraš imati da si briješ na takvog lika...
Sigurno su ti gaće spuštene do gležnjeva, imaš 12 godina, slušaš repare i sanjaš o prvom drive by iskustvu.


Valjda shvaćaš koliko smiješan ispadaš u svom nastojanju da budeš ultra realan i prikažeš nešto kao činjenično stanje.

Offline Hrv4tin4

Odg: GTA V
« Odgovori #793 u: Travanj 13, 2015, 18:44:43 »
Idemo izbaciti sve ikad kreirane antagoniste i antijunake iz filmova, serija i igara jer su zlobna nerealna smeća.

Treba biti otvorenog uma da se neke stvari shvate, nema to veze s preferiranjem realnog ili nerelanog jer i jedno i drugo ima svrhu, pogotovo u zabavnoj industriji.

Prototip tvojeg mišljenja bi bilo ovo:
Franklin je naivna i maloumna budala koja besmisleno troši virtualni zrak u SA. Mislim ono, da nije bilo Trevora kupio bi suhu ciglu umjesto dope-a, kakav IQ moraš imati da si briješ na takvog lika...
Sigurno su ti gaće spuštene do gležnjeva, imaš 12 godina, slušaš repare i sanjaš o prvom drive by iskustvu.


Valjda shvaćaš koliko smiješan ispadaš u svom nastojanju da budeš ultra realan i prikažeš nešto kao činjenično stanje.

Svatko ima pravo na svom mišljenje i svoj ukus.
Dok nisam postao otac i ja sam slično razmišljao. No meni osobno igre nisu samo zabava nego i mogućnost učenja.
Učenja stranog jezika, učenje dobrog i lošeg, učenje uzročno posljedičnih veza.
Svladavanje prepreka, razvijanje logičkog razmišljanja i itd...

Ionako Moma mišljenje je moje i ne shvaćam napade na moje mišljenje koje sam predstavio drugima.
Svaki novčić i svaka priča ima 2 strane...

Offline ManTheRamparts

Odg: GTA V
« Odgovori #794 u: Travanj 13, 2015, 18:48:42 »
Ima Trevor smisla itekak. Lik je napravljen u dobrom starom Rockstarovom provokatorskom duhu i zbog toga je takav. Ne treba ni spominjati da je GTA uvek bil over the top s svojim likovima - ok, možda prije njega nije bilo takvog igrivog lika u serijalu, ali isto tak vjerujem da nije on tu tolko zbog klinci kolko tvrdiš, nego više zbog roditelja koji tim istim klincima dopuštaju igranje GTA. Namjerno stavljen takav karakter u igru od strane Rockstara iliti najgora noćna mora svakog normalnog roditelja - da im klinac igra u ulogi psihopata. Rockstar jako dobro zna da kontroverza prodaje i točno se vidi da su s likom isprobavali granice dobrog ukusa da vide kolko daleko se more iti, a da opet bude dobro prihvaćeno. Ne treba spominjati da jedna od scena u igri oko koje se svojevremeno najviše buke diglo ima Trevora u glavnoj ulogi (scena mučenja).

GTA je oduvek bil satiričan prikaz današnjeg društva, u neku ruku komična kritika - pa je isto tak i taj Trevor odraz toga kaj današnji brzi, stresni tempo života more probuditi u svakome od nas. Ono na kaj smo svi ponekad pomislili, pa ipak nismo napravili. Trevor je uz tu svoju kontroverznu stranu svojevrsni ispušni ventil jer gazi takoreći sve društvene norme. Ako nema mesta u virtuali za takav lik, di obični ljudi si mogu dati oduška iz retko viđene psihopatske perspektive, onda ne znam di ima.

Kak je već Ther spomenul - na prvu djeluje skroz površan divljak i ništ više, ali dok se zagrebe ispod površine ipak se vidi da je dosta truda uloženo u sam taj netipičan karakter. Zato i je tak polarizirajući. Il ga voliš ili mrziš.

Meni je Michael najbolji lik bil dok sam igral, Trevor iza njega, a Franklin je uvjerljivo, debelo najlošiji, površan i totalno nezanimljiv.