Autor Tema: Splinter Cell Blacklist  (Posjeta: 73434 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #105 u: Lipanj 15, 2013, 06:50:58 »
Sviđa mi se interview dolje u linku.
Očekuje nas najveća SC igra i željeni povratak korjenima.

Vrlo vjerovatno ću prednaručit igru zbog bonus contenta i fanovskog mazohizma.

Nadam se da mi odsutstvo Ironsidea neće baš toliko teško pasti.
Uz opak SP, očekujem jako i Spys vs. Merc's i kooperativnu kampanju.



Splinter Cell: Blacklist: Fisher favors shadows over gunplay | VG 24/7
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #106 u: Kolovoz 12, 2013, 14:15:49 »
Objavljeni minimalni i preporučeni PC zahtjevi za Splinter Cell: Blacklist | HCL.hr

Malo čitam komentare na ovu vijest i tu na portalu i na ostalim stranicama.
Conviction na maksimalnim postavkama i dan danas izgleda dosta dobro, a ovo MORA izgledat daleko bolje.
Ima par gameplay videa na You Tubu dostupna u 1080 razlučivosti i ondje se vidi daleko kvalitetniji prikaz nego u slučaju predhodnika (predivna magla, osvjetljenje, tama).

Na zadnjih par beta drivera od Nvdije stoji službena reklama za grafičke fičrse koje će sadržavat Blacklist.

Dakle vizuali sigurno neće patiti. Jedino s čim se slažem je loš izgled Fishera.
Pogotovo u odnosu na Conviction, no valjda to sve ide u paketu sa novim motion capturingom i glasovnom glumom.
Nekidan sam po neznam koji put prešao kampanju Convictiona i dodatno se rastužio što neće biti Michaela Ironsidea, ali i Claudie Besso nama poznatije kao Ice Queen.
Baš mi je i onda jako pridonjela imerzivnosti serijala, ipak je tu kao i Ironside od početka.

Veseli me jako, što će ovo biti najduža kampanja dosada, znači sigurnih 12+ sati glavne kampanje, dodajmo tu još kooperativni mod i mutliplayer divote, igraće se.
Convition mi je podario više od 80 sati u cijelini. ^^
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon


Offline doktor1

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #108 u: Kolovoz 14, 2013, 19:55:52 »
... a ovo MORA izgledat daleko bolje.....




 cer1njo

a nakon toga pročitaš ovdje



 cer1njo

I vidiš da jebe lud zbunjenog...

Offline Thergothon

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #109 u: Kolovoz 14, 2013, 20:01:08 »
PRO recenzije  cer1njo fpalm1 kava1

Offline Cole™

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #110 u: Kolovoz 14, 2013, 20:28:06 »
Obavio deluxe preorder.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #111 u: Kolovoz 22, 2013, 15:26:37 »
Sam Fisher u ovom nastavku izgleda mlađe nego u prethodnom cer1njo
A i kao da je bio na kojoj plastičnoj operaciji cer1njo

Offline Wulf

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #112 u: Kolovoz 22, 2013, 20:08:54 »
Obavio deluxe preorder.

Kaj dobiješ još uz to?

Offline Thergothon

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #113 u: Kolovoz 23, 2013, 19:21:43 »
Još su mi 2 misije ostale za riješiti na perfectionist težini i dobiti ghost rank.

Igra kao igra je dosta zabavna i puno bolja od šugavog Convictiona, ali neke stvari ipak nisu zadovoljile SC kriterije u mojim očima.

Kroz vikend detaljniji dojmovi...


Offline doktor1

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #114 u: Kolovoz 24, 2013, 17:22:41 »
I ja krećem...



Mnogo bolje od posljednjek djela... UI mi se jako sviđa. Performanse odlične; Maksimalne postavke, FXAA i igra radi fantastično...

Offline Cole™

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #115 u: Kolovoz 24, 2013, 19:39:10 »
Možda bolje da si krenuo na realistic prvo.
Moglo bi ti ovo biti frustrirajuće za prvi put. Drugi prolaz kanim na perfekcionist, zasada je realistic i više nego dobar i izazovan.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #116 u: Kolovoz 24, 2013, 19:52:44 »
Igram na perfectionist i igra je izazovna samo ako to želiš tj. ako igraš bez korištenja gadgeta, a frustracija nastaje na dijelovima (vlak) koji su loša dizajnerska odluka bez alternative iliti forsiranje "glavom kroz zid" pristupa. Srećom pa je to rijetkost...

Samostrel s 12 sleeping gas projektila i 12 sticky shockera na perfectionist težini  cry1

Ne treba ni govoriti da mi se od Mark & executea diže kosa na glavi, pa je perfectionist bio jedini izbor - razočaran što se tiče izazova. Skrivanje leševa je tek kozmetički dodatak i nema nikakav utjecaj. Svjesni su tvoje prisutnosti tek dok te vide na svoje oči i sve je OK i još dobiš bonus novce jer si ostao undetected bez obzira što su preostali čuvari morali s lopatama odbacivati pronađene uspavane/ubijene suborce  cer1njo
« Zadnja izmjena: Kolovoz 24, 2013, 19:59:58 od Thergothon »

Offline doktor1

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #117 u: Kolovoz 24, 2013, 22:13:23 »
Kada Kobin skuži Sama...  cer1njo

Offline Cole™

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #118 u: Kolovoz 25, 2013, 03:22:06 »
Završio igru/kampanju na realistic težini za nešto više od 12 sati, no još nisam prešao sve COOP misije te spies vs mercs mod.
Iako ima ozbiljnih nedostataka i očiglednih promašaja, u Blacklistu smo dobili najbolji Splinter Cell naslov - spoj klasičnog SC štiha iz prve tri igre i dinamike Convitiona.
Nedavno sam odigrao sve nastavke prije Blacklista, da osvježim nostalgiju koja me veže za ovaj serijal i da se podsjetim zašto toliko cijenim i volim Sama Fishera i njegovu ćeliju.





Prvi Splinter Cell je uz MGS definirao stealth žanr i postavio nove standarde u sneakerima iz trećeg lica (iako igra za svoje vrijeme revolucionarna, njezina najveća mana je bila priča).
Drugi Splinter Cell je imao kul promjene, svojom pričom kudikamo bolji od originala, ali nije napravio ništa značajno da bi nadmašio predhodnika.
Chaos Theory (nekada meni/mnogima - danas su mi splasnuli dojmovi) sam zadnjeg riješio prije prelaska Blacklista i mogu reć da me dosta stvari zapravo smetalo u njemu prvi put nakon nekakvih pet prelazaka.
Double Agent je riskirao sa najvećih promjenama dotada u serijalu i dinamika dvostrukog agenta i zanimljive misije su bile pun pogodak; po meni i najpodcjenjeniji naslov u žarnu.
Convition je bio pokušaj da se Sam učini ubojitijim, ali na jedan pogrešan način.
Iako je igra užasno zabavna i predstavila fantastičan COOP, fejlala je u konceptu gameplaya koji je van svog SC svijeta.
Blacklist je zadržao gameplay mehaniku iz Convitiona i ponudio većinu onih stvari iz prijašnjih igara zbog kojeg smo zavoljeli ovaj serijal.


U prve tri igre bio sam oduševljen sporinom i taktiziranjem, dok me DA oduševio dvostrukom igrom i konstantnim vremenskim prikazom.
Još su rulali sporedni zadaci te po prvi put u serijalu od smećaste priče napravio pravi akcijski triler.
Convition nastavlja tradiciju dobre priče i oduševljava prikaz rastresenog, razbješnjenog i nikad ubojitijeg Fishera.
Zadovoljila me je zabavna mehanika i cijelokupna prezentacija (iako želim zaboravit sivilo kada se nalazimo u mraku).
A sada ću objasniti zašto smatram Blacklist najboljom igrom u serijalu.





Prvo što sam ostao oduševljen prilikom pokretanja igre je predivni UI te briljantno osmišljena baza Paladin umjesto klasičnog navigiranja menijem.
Bio sam pomalo razočaran, ali pomiren sa promjenom glasa Sama Fishera kojemu je godinama posuđivao Michael Ironside (čovjek ima najbolji glas ikad).
Eric Johnson je napravio jako dobar posao i uspio sam se uživiti, no problem je što čovjek zvuči kao 30-godišnjak i u razgovoru sa kćeri Sarah zvuči jednostavno - pogrešno.
Kate Drummond je također novak u serijalu, te zamjenjuje Claudiu Besso koja je također savršen posao radila; također zadovoljan sa Kate.


Što se tiče novih likova (Briggs, Cole) i glavnog negativnca Majid Sadiq imam velike pohvale.
Carlo Rota je bio odličan, no dobio je premalo prostora u igri.
Izgled likova mi je najlošija stavka u cijelokupnoj prezentaciji. Osim Fishera i Sadiqa svi likovi su čudno modelirani (oči su im svima neprirodne).
Sam u cut scenama u Paladinu izgleda bitno drukčije od Sama u misijama (kao da su koristili drugačiji model lika.





Grafički i prezentacijski igra je vrh vrhova.
Od odličnog level designa (ne samo u vizualnom smislu, nego i kretanja kroz njega), osvjetljenja i ostalih kul prikaza koje nudi PC verzija igra izgleda jako jako dobro.
Glazba prilikom akcije pridnosi kvaliteti već dojmljivih vizuala te uz izvrstan voice acting, vrhunska prezentacija je upotpunjena.





Gameplay mehanika me oborila s nogu, sporo i brzo šuljanje kao i šprint koji radi odvojeno u oba moda (čučanj/uspravni položaj).
Rula mi automatika sprinta pomoću kojeg idemo samo naprijed u motionu nebrinuvši se za prepreke.
Dobra stvar je što su postavili tri glavna stila igre (ghost, panther i assault) koji bi trebali zadovoljiti najveće fanove, ljubitelje ubojitosti, ali i one željne akcije.
Na sreću, zadnja opcija se kažnjava brzom smrću u većini slučajeva, te se boduje kudikamo manje.


Korištenje novaca za upgradanje aviona, oružja, gadgeta je odličan dodatak.
Gadgeta ima puno i jako su korisni. Ljubitelji stealtha i nečujnog prelaženja trebali bi iskoristiti sve prednosti široke palete stvarčica iz četrtog ešalona.


Sam pristup misijama, komunikacija sa ekipom i šetnja Paladinom između misija dijeluje baš kako treba - pun pogodak.
Sviđa mi se kako upgradeom aviona dobivamo razno razne benificije u taktiziranju tokom i prije misija.
Kul su mi bile razmirice i dizanje tenzija te općenita komunikacije ekipe; iako je sve već viđeno.
Priča je vrhunska i usudio bih se reći bolja od Convitiona i Double Agenta.



Misije su vrhunske, raznolike i jako izazovne. Ipak ima i apsolutne nepotrebnosti.
Totalni promašaj Ubisofta, kada u dva navrata kontroliramo Briggsa u FPS modu (baš očaj i tragedija iako na sreću traje svega par minuta).
Zadnja misija mi je uvjerljivo najbolja misija u serijalu i još sam pod dojmom, kvalitete iste.
AI i neprijatelji briljiraju.
Na realistic treba po dva tri takedowna kako bi nam se napunio M&E kojeg sam ovdje koristio u najnužnijim slučajevima.
Gotovo 95% igre sam prešao u Ghost i Panther stilu, bez M&E.


Od stvari koje fale i koji su nekakvi promašeni i nepotrebni dodaci su:
#skrivanje tijela nema nikakvu nagradu.
#nedostatak ispitivanja.
#sekundarni zadaci su u gotovo svakoj misiji isti (hakiranje, hvatanje visoko prioritetne mete te smaknuće inžinjera dronova).
#nedostatak prisluškivanja.
#već spomenuti FPS mod.


Neka te stvari budu vraćene u sljedećem nastavku i ja sam sretan.





Blacklist zahtjeva taktiziranje i strpljivost.
Nepromišljenost i brzina se kažnjava i na većoj težini se gotovo svaki put umire, ako se teži assault stilu.
Za razliku od Convitiona koji je bio prelagan na najvećoj težini, Blacklist je poprilično težak i izazovan, što apsolutno pozdravljam te skidam kapu Ubisoftu.
Velika većina misija ima puno ruta i puno pristupa ka cilju i na taj način otvara igraču priliku da upotrijebi maštu i skillove da završe misiju.
Jedine dvije mrlje u igri je užasni FPS trenutak i tehnička strana igre (day one - patch od 1.7GB) te bug sa customiziranjem predefiniranih kontrola.
U trenucima kada odlučujete da li svoje žrtve ostavljate na životu ili ih pošteđujete, na odabir je zbog spomenutog glicha/buga moguća samo egzekucija.
Čvrsta devetka, a kao najbolja igra u žanru i pola decimale gore.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Splinter Cell Blacklist
« Odgovori #119 u: Kolovoz 25, 2013, 10:00:57 »
Zbilja je igra dobra! Nakon onakvog prethodnika nisam imao ama baš nikakava očekivanja kao šta sam rekao... Kada ono Ubisoft me iznenadi i to dobrano..

Sviđa mi se šta ni na najtežoj opciji AI nema rengenski vid...

Kretnje lika su jako dobro napravljene, sve djeluje fluidno i odlično animirano...  Ne smeta novi izgled Sama, OK je, ali da je stari glas bilo bi još bolje...

UI je fantastičan kao i opcije customizacije istog unutar samog gameplaya.

Boje, teksture i osvjetljenje također na vrhu...

Jako jako ugodno iznenađenje!