Autor Tema: Batman Filmovi  (Posjeta: 36289 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #15 u: Kolovoz 11, 2012, 18:18:10 »
Dakle...

Pogledao sva 3 filma iz Nolanove trilogije, ponovno, jedan za drugim, i ne znam koji bi pametan zaključak donio posebno za svaki film.
No kao trilogija - fenomenalna je!

No ajmo malo o svakom filmu posebno. Neću reći koji mi je ultimativno najbolji, jer stvarno ne mogu. Svaki je drugačiji, i ima nešto posebno odn bolje od onog drugog.

SPOILER ALERT

Batman Begins - Ostao mi u sjećanju kao najlošiji Batman, no nakon ponovnog gledanja ne znam zašto, jer je fantastičan! Sviđa mi se što nema toliko akcije, nego je puno veći dio filma usmjeren na Bruceovu preobrazbu u Batmana i na težak put koji je prešao da postane to, čovjek se baš poveže sa njim. Ima najmanje karizmatčnog negativca u sva 3 filma. Nije da je Ra's loš ili Neesonova gluma loša, nego je jednostavno riječ o tome da lika nema pola filma a i tek u zadnjih manje od pola sata filma pokaže svoju pravu narav. Prema Jokeru i Baneu, dosta neupečatljivo. A Crane iako je zanimljiv lik i također je dobro odglumljen, nije toliko super negativac kao ostali, manja riba reklo bi se  ;D

The Dark Knight - Zaključio sam da mi je ovo najbolji film u trilogiji, ali najlošiji Batman. Što bi to sad značilo... Sa filmske strane, apsolutno bez ikakvog prigovora. Od tehničke strane (najmanje bitno iako vrhunski odrađeno), preko glume, do kompozicije i izvedbe raznih scena, pa dijalozi, monolozi... Sve je stvarno na vrhunskoj razini. Joker je najbolje odglumljen lik u sva 3 filma, vrlo vjerojatno i u bilo kojem Batmanu ikad (još uvijek mi se Nicholson ipak vuče po glavi), ali... ali Batman kao lik mi je nekako najslabiji. Tj, nije loš, ali je priča najmanje fokusirana na njega od sva tri filma. U prvom dijelu se praktički sve vrti oko njega, u trojci je dobar dio uzeo Bane, ali i Batman je tu jednako zastupljen, plus jako su emotivne scene oko njega, no u dvojci je baš ispalo nekako suprotno nego u prvom dijelu - negativac krade show. A i ono što sam rekao - najbolji film, najlošiji Batman - ne znam kako to točno objasniti, valjda će me netko razumjeti što želim reći, ali TDK je odrađen kao vrhunski akcijski film. Da nema Batmana, nego da je umjesto njega tu neki random, ne znam, SWAT specijalac, i da se Joker ne zove Joker nego bubam Alan, film bi jednako dobro funkcionirao kao neki vrhunski akcijski film tipa Heat.
Hoću reći da nema nekih posebnih superhero ili supervillain scena niti takve karakterizacije. Niti se priča puno o Batmanovoj pozadini, niti ičem "nadnaravnom". Doslovno je cijeli film složen nekako prerealno (izuzev two-facea odn kako može takav živjeti, no on mi je osobno nekako nezamjetan pored Jokera. Više mi je karizme imao kao Harvey Dent) i eto, da Bruce/Bale nije maskiran u Batmana, i da se ne koriste nazivi iz Batmana, netko mi je taj film mogao prodati kao nekakav spiritualni nastavak Heata na kojeg me jako podsjeća. Također ono najbolje mi od sva 3 filma je da nema jednog jedinog klišeja, bilo da se tiče borbe, bilo razgovora, ičega, film svakom scenom iznenađuje.
Da se razumijemo, film je stvarno remek-djelo, ali mi ima najmanje Batman atmosfere, no to mu ne uzimam za zlo - ako se mene pita, film ima jednu jedinu pravu manu, a to je promjena glumice koja glumi Rachel. Nije da je Katie Holmes glumila nešto posebno dobro, a Maggie nije, nego, prvo - možda površno ali Katie je ljepša, i onda drugo, ono bitnije - jedna od nejemotivnijih scena u filmu - smrt Rachel - mi nije bila baš ništa posebno ni na prvo, ni drugo, ni treće gledanje baš zbog toga što sam se vezao za drugačiju Rachel u prvom filmu, i onda promjene glumicu koja joj nije ni slična, niti izgledom, niti karakterom/glumom, a u TDK nema puno scena gdje bi se "ponovno vezali" za novu Rachel.

The Dark Knight Rises - e ovdje je riječ o skoro pa suprotnoj situaciji nego u prethodniku. Ovaj film vrišti Batman u svakoj njegovoj sceni! I dok je to dobro, doslovno hrpetina klišeja i/ili one (meni osobno) loše strane Hollywoodskih spektakala mi se ne sviđaju. I dalje je riječ o sjajnom filmu, no stvar je kod ovoga da mi je imao najviše... zapravo, koliko mi pada na pamet, jedini je koji je imao scene na koje sam doslovno ili pri prvom, ili makar pri drugom gledanju, zakolutao očima. Tipa gađanje Batmana i žene mačke sa jedno 10-ak automata a da ih nijedan metak ne pogodi dok bježe. A nije da je Batman iskoristio onaj dim ili nešto, nego najobičnije trčanje. Neću sad navoditi ostale, jer i ne želim previše kritizirati film, ali eto, imao je najviše takvih tipično Hollywoodskih scena koje i inače ne volim, a pogotovo ne u filmu ovog kalibra, s time da eto ni u prethodnicima nije bilo takvog nečeg.
Ali pak s druge strane, TDKR ima i najviše epskih i tipičnih Batman scena, te je definitivno najemotivniji od svih. Ne samo da ima najviše dobrih scena, nego ti zakon trenutci su toliko dobri da zasjenjuju mnoge koje sma do sada smatrao među (naj)boljima u kinematografiji općenito. Npr kraj. Nije jedini takav dio filma, ali zadnjih 5-10 minuta su mi toliko savršeni da samo taj kraj ispravlja sve negativnosti filma, a kud još ostali dobri dijelovi (kojih zaista ne manjka i ipak ima puno više nego onih loših). I na drugom gledanju filma, skoro sam pustio suze na otkrivanje Batmanovog kipa. I vjerojatno i bih da sam bio doma a ne ipak u kinu okružen sa par-sto ljudi  cer1njo
Ugl, zbog takvih stvari je film opet unatoč tim nekim propustima, izbalansiran i još uvijek sjajan. Ma kvragu, u cjelini prokleto dobar! A Bane mi je odmah ušao, i nakon drugog gledanja samo zapečatio mjesto na listi najboljih negativaca ikad. Dapače, toliko mi je dobar, i toliko me svojim stavom i govorom podsjeća na Dartha Vadera da ga gledam kao Vadera novog doba (filma). Toliko karizme i kulnosti od nekoga kome ne vidiš pola lica nego to izvodi gotovo isključivo preko pogleda i intonacije (te fenomenalne boje) glasa... OK, Vader je još uvijek jači po tome što mu se uopće lice ne vidi, ali to je druga tema  ;D

Eto, to su otprilike neki generalni dojmovi, no kako rekoh na početku, nisam pametan. Da me netko pita koji mi je najbolji, ne bih znao još uvijek. A možda nikada i neću. No to je po meni i odlika odličnog filma, odn filmova, jer ako je nešto toliko dobro, kao prvi dio; i onda sljedeća dva dijela ne možeš odlučiti niti jesu li bolja od prvog, niti jedan od drugog, onda je stvarno riječ o vrhunskim filmovima i još teže izvedivo - vrhunskoj trilogiji koja nema lošeg nastavka.
U temi pogledanih filmova ću probati smisliti neke ocjene za te filmove, iako ne volim ocjenjivanje, a u ovom slučaju je to posebno nezahvalno, jednostavno jer sam svima do sad dao nešto za okvirno uspoređivanje. No svakako bez obzira na mene i druge filmove, ili bilo čije kriterije, sva 3 filma su definitivno u 90+ kategoriji  thumbs1
« Zadnja izmjena: Kolovoz 11, 2012, 18:34:43 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #16 u: Siječanj 24, 2013, 17:48:34 »
Jel gledao netko ovo Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 (Video 2012) - IMDb ?
Meni se čini super, tek sam sad to vidio.

Offline Praetorian

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #17 u: Siječanj 28, 2013, 21:59:09 »

Fanovima preporucam ovu animiranu seriju: Batman (TV Series 1992–1995) - IMDb



Predobra serija, a također i nastavak je dobar. I definitvno preporuka fanovima Batmana.
The New Batman Adventures (TV Series 1997–1999) - IMDb

Offline ManTheRamparts

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #18 u: Siječanj 28, 2013, 22:00:53 »
Zanemel buš od Batmana.  cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #19 u: Siječanj 28, 2013, 22:02:57 »
Kad sam se navukao cer1njo


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #20 u: Siječanj 29, 2013, 01:58:21 »
Možda bih gledao da nisam na Sopranosima (kojih ima hiljadu). Ali jednog dana...  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #21 u: Siječanj 29, 2013, 04:21:37 »
Citao sam sad ove tvoje rivjuove trilogije, i mogu rec da se vise manje slazem. Doduse jesi znao da su oni Katie zamijenili jer je Tom Cruise bio ljubomoran na Balea te se bojao da se Katie ne zaljubi u njega. Pa joj on nije dao da glumi u taj dio sam siguran, a dio koji nisam siguran je da mislim da je to uvjetovao tako da ako ce Katie glumiti Bale nece biti batman, cak mislim da je htio sa njega stave da bude batman al u to nisam siguran.

Offline Cole™

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #22 u: Siječanj 29, 2013, 10:07:02 »
Od kud ti to.  cer1njo

Neznam suviše mi smješno zvuči sve to. Nije tolki mag Tom.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #23 u: Siječanj 29, 2013, 11:00:21 »
To ti je bilo ono kad se ful ufurao u scientologiju. Ma neam pojma negdje sam to citao bio XDDD

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #24 u: Siječanj 29, 2013, 12:12:05 »
Od kud ti to.  cer1njo

Neznam suviše mi smješno zvuči sve to. Nije tolki mag Tom.

+1

brijem tračerske pizdarije  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #25 u: Siječanj 29, 2013, 13:27:30 »
Kako god, žao mi je što nije Katie glumila dalje. Ova što ju je zamjenila mi je bila razočaranje, al zato u trećem dijelu je došla catwoman pa je bilo šta za gledat dsmoker

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #26 u: Siječanj 29, 2013, 14:47:01 »
ooo da dsmoker

Nego...

Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #27 u: Siječanj 29, 2013, 22:53:31 »
Klikno sam sliku  cer1njo cer1njo fpalm1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #28 u: Siječanj 30, 2013, 12:30:39 »
I ja fpalm1, a kad piše click for more, pa ajd sad ti znaj cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Batman Filmovi
« Odgovori #29 u: Siječanj 30, 2013, 13:01:40 »
 cer1njo cer1njo ave1 ave1

Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.