Autor Tema: Max Payne 3  (Posjeta: 44187 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #30 u: Svibanj 05, 2012, 21:50:49 »
Budući da nitko nije stavio idem ja  kadt1kažem izašla je prva epizoda stripa Max Peyna
Rockstar Games Presents Max Payne 3

Offline Kole

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #31 u: Svibanj 11, 2012, 16:51:32 »
Osobno nisam neki ljubitelj max payna i mislim da ću ovo preskočiti.

Offline Cole™

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #32 u: Svibanj 15, 2012, 03:32:30 »
Kampanja trajer između 11-13 sati.   hug1
Prosjek svih recenzija na webu je 90/100. ^^
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #33 u: Svibanj 15, 2012, 12:44:07 »
11 sati gameplaya i to u 35 GB ma krasno. A Skyrim ima preko 100 sati gameplaya i to u 5 GB.

Offline Thergothon

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #34 u: Svibanj 15, 2012, 20:04:45 »
Broj GB, MB i slicno apsolutno nista ne znaci kaj se tice trajosti.

Prije par minuta zavrsio igru i JAKO sam zadovoljan. U pocetku me brinulo da ce biti premalo razlicitih lokacija ali sam na srecu bio u krivu. Ima svega, pa cak i povratka u proslost u dobro nam poznati grad.  Tu i lezi najveci problem, nekima bi mogla u glavu udariti nostalgija dok vide kako je atmosfera pogodjena. Cak sam i ja u toj skupini, ali sve ima smisla te je igra kao cjelina odlicna.
Prosao na hard i otkljucao jos HC i Old school koji je najtezi.

E, a sad ono bitno. Gameplay tj. samo napucavanje je CUDO! Vec sam prije napisao da mi Hit Detection u pucacinama cini 60% igre, nesto poput voznog modela u racing zanru. Ma vecina TPS i FPS igre po tom pitanju se mogu sakriti. Svaki metak se vidi gdje sjeda na protivnikovom tijelu.
Sektorska steta, ranjavanje i lik sepa, pokusava se dici.
Jedan metak iz pistolja u glavu i lik pada, pa makar to bilo i sa 200m. Ulazne i izlazne rane se vide i ostaju na tijelu protivnika, ovo je pogotovo izrazeno dok se aktivira bullet cam koji mozete i usporiti pritiskom na odredjenu tipku.Bullet cam se aktivira dok ubijete zadnjeg neprijatelja u prostoriji/podrucju u kojem se nalazite. Bullet time fantastican i na pojacanoj tezini nema pretjerivanja s istim. Maxovi pokreti tako dobro animirani i fluidni, jednostavno klizi tijekom bacanja i kretanja u borbi. AI dosta dobar, makar neki to nece vidjeti zbog usporavanja i brzinske eliminacije.

Sve je kao i prije, uletite u podrucje s neprijateljima i cilj je pokositi sve pred sobom sa stilom, nema nekog istrazivanja i filozofiranja. Dok ste gotovi pokrene se animacija koja objasnjava pricu i tako u krug. Ljudi koji ocekuju istrazivanja i avanturisticke elemente tipa uncharted nek zaobidju u sirokom luku.
Napucavanje rula i ima na par mjesta stealth dijelova, ali nista posebno. A tijekom igre Max proguta toliko tableta i alkohola kolko svi likovi zajedno tijekom gaming inustrije nisu uspjeli  cer1njo

MP jos nisam probao, ali ako je hit detection isti i bez lagga, to je to.
Moja ocjena bi bila izmedju 85 i 90%

Offline Praetorian

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #35 u: Svibanj 15, 2012, 20:31:27 »
Drago mi je da igra valja, i da nije podbacila u atmosferi, bullet timu...Po ovom sto si rekao igra je dostojna naziva Max Payne. Sad jos ostaje za vidjet kak ce PC verzija igre radit.

Offline Thergothon

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #36 u: Svibanj 15, 2012, 20:53:24 »
Atmosfera je odlicna s obzirom na to gdje se radnja odigrava, ali to ne znaci da bude svima pasala.
Ne treba donositi zbrzane zakljucke na temelju par sati igre - ima svega do kraja...
Kao sto rekoh, dvosjekli mac. Serijal su zakrenuli u sasvim drugu stranu kaj se tice glavne lokacije i onda te u jednom trenu na kratko vrati u onu Noir atmosferu. Nostalgija i zakljucak da bi igra mozda bila i bolja da se nista nije mijenjalo. Kaj se tice glavnog lika, sve je odlicno odradjeno. Depresija i ogorcenost napredovala, tesko alkoholiziranje, cinicni komentari itd....

Vidlo se jos na trailerima da su inspiraciju za neke scene i opcenito igru potrazili u filmovima koji su sam vrh brazilske kinematografije: Cidade de Deus i Tropa de Elite  thumbs1
« Zadnja izmjena: Svibanj 15, 2012, 20:59:04 od Thergothon »

Offline Cole™

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #37 u: Svibanj 16, 2012, 00:18:11 »
Ther, nemaš pojma kolko si me nahypo i oduševio komentarom, nikakvi review mi nije više potreban.
Da bar imam novaca, ovo se kad tad treba uzet original. ^^
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #38 u: Svibanj 16, 2012, 12:03:30 »
Definitivno  thumbs1
Mislim da ce ti se svidjeti, makar je dosta toga drugacije, ali opet prepoznatljivo i u stilu serijala.

Zaboravio sam spomenuti cover sustav koji je odlicno implementiran. Na visim tezinama se obavezno mora koristiti, ali to uopce ne utjece strasno na tempo igre. Samo je potrebno izabrati pravi tajming za aktivaciju bullet time-a i krenuti u spektakularni napad. Naravno, moguce je igru igrati kao klasicni TPS bez koristenja bullet time-e i samo koristenjem zaklona - no to nema smisla prakticirati kroz cijelu igru.

Na pocetku je gomila asistencija ukljuceno i prije pocetka igre savjetujem svima da ih iskljuce, iskustvo je puno zabavnije i izazovnije. Tijekom prvih 4 tezina se ukljucuje last stand koji dosta olaksava igru. Npr. imate dostupni painkiller za lijecenje i energiju lika pri kraju. Ne morate se manulano lijeciti, nego dok vas netko pogodi PK se automatski iskoristi i vrati vam otprilike 4/5 energije, a pri tome Max pada na ledja i dalje nastavlja iz lezeceg polozaja pucati po neprijateljima.
Bez dostupnog painkillera umirete. Na Old School postavci tezine nema last standa i apsolutno uvijek se morate sami lijeciti kao u dobra stara vremena. Ako sami ne pazite nema automatskog koristenja i jako brzo se pada. Da nema bullet time-a bilo bi stvarno opako.
Jos kasnije dok ulete likovi s pancirkama, odlicno je demonstrirana sila iliti stoping power svakog oruzja bez puno filozofiranja i balansiranja.  Ako s 9mm pucas u pancirku vidi se da dobro upija, ali jedan metak iz barrett-a je nezaustavljiv bez obzira gdje pogodi.
Ima i onih spektakularnih trenutaka koje nekad zbog hardverskih ogranicenja nisu uspjeli izvesti.
John Woo i Matrix fore koje se automatski aktiviraju na nekim dijelovima. Stisnut u kut i suocen sa sigurnom smrcu i odjednom uocavanje stola s kotacicima na kojem se dostavlja hrana u hotelske sobe  cer1njo Bacanje na njega i kroz citav hodnik na stolu u pokretu, bocno pucanje po dusmanima  kuul

Kaj se tice samog istrazivanja - ipak ga ima u malim kolicinama, ali ne onog "smislenog" povezanog s pricom. Gomila zlatnih dijelova oruzja i tragova koji igracu razotkrivaju neke detalje iz price je razasuto po levelima. Ne znam dal ova zlatna oruzja imaju neki pojacani efekt ili su neka vrsta cheatova koje se na taj nacin osvoje.

I jedan pogled unatrag tj. referenca na stari post u kojem su me zabrinjavale favele. Podrucje i sama atmosfera je vrhunski docarana i jedan od rijetkih smirenih trenutaka dok unutra ulazite. Mali Brazilci s razderanim loptama igraju nogomet, kurve i droga na svakom cosku, naoruzane bande i napetost se bas osjeca u zraku i samo cekate da sve plane. Taman dok napucavanje dosadi u trenutnom podrucju, igra vas seli na novo.

Igru tj. serijal bi mogao usporediti s Deus Ex-om. Prvi je nesto posebno i nikad se nece pojaviti igra unutar serijala koja ce ga nadmasiti. DE: human revolution na odlican je nacin ozivio serijal i u danasnjoj industriji konkurenciji zadao glavobolje i na moderan nacin ga priblizio novim igracima, a usput zadovoljio i veterane. Upravo to radi i MP3.

Offline LukaM 110

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #39 u: Svibanj 16, 2012, 12:15:41 »
Ja kupujem za box za jedno dva tjedna kada se skupi para.

Offline Praetorian

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #40 u: Svibanj 16, 2012, 12:33:13 »
E jesi me nahajpo Thergothon. Sad treba dočekat igru.

Offline Cole™

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #41 u: Svibanj 16, 2012, 15:08:40 »
Fantastični dojmovi Ther, mislim da ću igru dići u nebesa kada ju zaigram.
Jedva čekam ovo. Maxonja <3
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Kole

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #42 u: Svibanj 16, 2012, 15:24:39 »
Sad sam se i ja napalio na ovu igru hebemu :( Samo se nadam da će moja hd5670 to moć pokrenut lol.

Offline Thergothon

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #43 u: Svibanj 17, 2012, 19:11:29 »
Svi koji imate NAT Type3 iliti Strict - zaboravite na MP.
Nisam trenutno doma, a na trenutnoj lokaciji imam Thomson smece od rutera i matchmaking dugo traje i izbacuje. Nist cudno, samo savjet da si to sredite ako vec dajete pare za igru. Dok se vratim slijede MP dojmovi...

Offline crorastafa

Odg: Max Payne 3
« Odgovori #44 u: Svibanj 17, 2012, 20:06:27 »
Svi koji imate NAT Type3 iliti Strict - zaboravite na MP.
Nisam trenutno doma, a na trenutnoj lokaciji imam Thomson smece od rutera i matchmaking dugo traje i izbacuje. Nist cudno, samo savjet da si to sredite ako vec dajete pare za igru. Dok se vratim slijede MP dojmovi...
da to mi je poznato sa RDR-a di sa nat3 nemos nigdje upasti ..