Autor Tema: Far Cry 3  (Posjeta: 104856 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kole

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #165 u: Prosinac 01, 2012, 13:54:48 »
Ja imam snajp s nadograđenim scopom i prigušivačem i uz mene je uvijek AK47 + extra mags  thumbs1
« Zadnja izmjena: Prosinac 01, 2012, 15:28:33 od Kole »

Offline Cole™

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #166 u: Prosinac 01, 2012, 18:21:16 »
Ne bude li opcije za maknut ova konzolaška sranja za kretene od strelica po ekranu igru neću taknuti..... Mrzim to, doslovno mrzim!!!! Užaš, najbolje da igra i puca za mene. Koji idiotizam se javlja u nekim igrama to je prestrašno...

Kao i ovaj neki XP koji mi se upisuje nakon ubojstva... Joj, šta rade od igara, joj!!!!!!




 cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo :))))))))))))))))))))))))))))))
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #167 u: Prosinac 01, 2012, 21:39:22 »
Uzeo danas novu grafu - HD 6850 Toxic i imam grdih problema. Stavio sam na doktorove postavke i imam velike oscilacije u fps-u. A skinuo sam ove nove 12.11 beta drivere koji kao poboljšavaju performanse u FC3. Malo sam se igrao s postavkama i neovisno o njima stalno imam fps drop. Vrti se oko 30-45 pa onda naglo padne na oko 20-tak. Fluidnije mi je igra radila na staroj grafi.

Probao sam igrat F1 2012 da vidim jel tamo imam fps drop i sve uredno radi. Razmišljam sad da stavim starije drivere, možda pomogne. Ima tko kakvu drugu ideju?

Offline doktor1

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #168 u: Prosinac 01, 2012, 21:47:30 »
Ne bude li opcije za maknut ova konzolaška sranja za kretene od strelica po ekranu igru neću taknuti..... Mrzim to, doslovno mrzim!!!! Užaš, najbolje da igra i puca za mene. Koji idiotizam se javlja u nekim igrama to je prestrašno...

Kao i ovaj neki XP koji mi se upisuje nakon ubojstva... Joj, šta rade od igara, joj!!!!!!




 cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo cer1njo :))))))))))))))))))))))))))))))


Da, ali tada nisam niti imao pojam da je to neki stelth metar; izgledalo je doslovno kao debilno pokazivanje odakle dolaze meci!

I dalje tvrdim da su mogli HUD napravit 10 puta bolje, (mapa kao u FC2 bi bila fantastična), tu detekciju sredit na manje napasna način itd!!

Ali igra je toliko dobro napravljena da niti HUD nemože to uneredit...

 kava1


Offline Thergothon

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #169 u: Prosinac 01, 2012, 21:55:58 »
Stealth detekciju tj. indikatore su mogli suptilnije rijesiti i staviti ih u kut, ovo bas bode u oci.
Ali privikavanje cuda radi...

Offline doktor1

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #170 u: Prosinac 01, 2012, 21:59:46 »
Uzeo danas novu grafu - HD 6850 Toxic i imam grdih problema. Stavio sam na doktorove postavke i imam velike oscilacije u fps-u. A skinuo sam ove nove 12.11 beta drivere koji kao poboljšavaju performanse u FC3. Malo sam se igrao s postavkama i neovisno o njima stalno imam fps drop. Vrti se oko 30-45 pa onda naglo padne na oko 20-tak. Fluidnije mi je igra radila na staroj grafi.

Probao sam igrat F1 2012 da vidim jel tamo imam fps drop i sve uredno radi. Razmišljam sad da stavim starije drivere, možda pomogne. Ima tko kakvu drugu ideju?

MSAA obavezno isključit kao i onaj GPU buffering bla bla....

Probaj sljedeće:

Otvori GamerProfile.xml u Notepadu i stavi -> PostFxQuality="false"

Ubija DOF, ali i daje solidne performanse

Offline Kole

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #171 u: Prosinac 01, 2012, 22:03:21 »
Jel bi meni diglo koji fps sa HD5670 da maknem to ? I ovak je super igrivo na med high al ono svaki fps dobro dođe  hug1

Offline doktor1

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #172 u: Prosinac 01, 2012, 22:17:50 »
Jel bi meni diglo koji fps sa HD5670 da maknem to ? I ovak je super igrivo na med high al ono svaki fps dobro dođe  hug1

Bi sigurno, ali tada se i gubi malo AA ilitiga "anialiajsinga" --- jer taj Post FX = FXAA

Po meni - ako imaš cca 35 FPSa sa Post FX na high bolje ostavit tako nego 40 FPSa sa Post FX = medium, (iako ta opcija "false" u xml datoteci ne ubija u potpunosti FXAA)... Vizualni dojam sa Post FX-om na high je ipak osjetno bolji; razliku izmeđi high/very high/ultra niti ne vidim i mislim da su te opcije za 2560 rezolucije......

Offline doktor1

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #173 u: Prosinac 02, 2012, 09:35:19 »
Nakon osam sati provedenih u igri...

Vrlo zabavan gameplay, mnoštvo toga za radit na ogromnoj mapi, hit detection je mnogo bolji nego u FC2. Po meni trebali su malo povećati recoil. A pogotovo zato što smo mi jedan običan dečkić kojemu je u početku i baratanje nožem problem, a kamoli gađanje sa sniperom ili korištenje SMGa. Pa preko skill treea postepeno razvijat baratanje oružjem; to bi po meni bilo mnogo bolje, ali ipak su morali igru napraviti za mase te je i ovako zabavno; kvragu ipak je to pucačina iz prvog lica i ne teži biti nekakav vojna simulacija, ali da bi tako bilo dobro, bilo bi.

Tu je i stealth pristup u igri koji je za ovakav tip igre također odličan. Mogućnost da totalno očistimo kontrolnu točku bez panike je dobro došla opcija - tu dolazim do onih užasnih HUD strelica; dok nisam zaigrao igru mislio sam da je to samo hti indicator, ali to je stealth meter pa može proći; iako nebi bilo loše da su to rješili na malo manje napasan način.... NPCevi nemaju lasersku preciznost, (šta je bilo totalno iritantno u FC2) kao niti rengenski vid te je to jedan veliki plus. AI je dobar, znaju koristit zaklon, a i par puta su me flankali tako da tu nemam nekih prigovora; usred neke džungle, sve gusto od raslinja i stabala, mračno, (ne mrak, već ne dopire sunce) te njih tri me napadaju - sakrivaju se iza stabla i flankiraju me i po meni to je odlično odrađen posao jer ipak je to OGROMAN prostor i sumnjam da su to mogli puno bolje izvest.

Reagiraju na zvuk, primejrice kada ste u lovu ako ste glasni, a u blizini je patrola odmah dolaze ispitat situaciju....

Igram na Warrior težini i igra je taman; metak u glavu pada, sniper BILO DI pada, (jednom sam naletio na onog nekog NPCa koji treba popit osjetno više metaka, no ne vjerujem da su oni stalno na mapi, a i skoro svaka igra ima te neke jazavce šta mogu popit više metaka nego pive). Luk i strijela mi se čini malo overpowerd, ali je prokleti gušt; iako i kada uzmem neki LMG i izrešetam pola outposta padaju ko kruške.

Fantastična stvar šta nema više onog iritantnog respawna neprijatelja! Nekima smeta to jer kada očiste na tom djelu nema više borbe; meni ne jer je logično, očistimo outpost, dođu pripadnici Rakiyata te drže kontrolu. Ali tu je konstantna opasnost od igrinog živućeg divljeg svijeta. A tko želi stalnu akciju ja mislim da praćenjem samo main storia to može i dobit...

Također mi je minus šta dobivamo besplatna oružja kada uključimo Radio Tower. Inače RT otvaranje mape je također plus.
______

Dakle igra dozvoljava igraču da igra kako on to želi i šta se toga tiče tu su napravili odličan posao.

Odlična stvar šta je taj ludi otok živ, mnoštvo životinja koje vrebaju iza svakog ugla, (ja mislim da toliko životinja nema niti jedna igra; tu je Skyrim, ali ima ih mnogo, mnogo manje - pritom mislim na obične beštije, ne trollove, (hm zanimljivo, troll)) te dok planiram u žbunju sa snajperom u ruci kako očistit outpost samo me zgrabi tigar, plivam di nebi smio postanem hrana za psiće, napadi zmija, pasa....šetanje uz rijeku, promatram neku kućicu u daljini i hopa, krokodil se vrti u krug dok sam mu ja u ustima... fantastično.

I životinje također odlično reagiraju, napadne me čopor divljih svinja, tada počninjem luđački pucat oko sebe i slučajno pogodim jednu, dvije - ostale bježe, u lovu kada ubijete jednu životinju ostale također daju petama vjetra, kornjače se zatvore u oklop. tigrovi, zmajevi i ostali grabežljivci reagiraju na svoj način - vide te kao finu mezu, (šta me iritiraju oni "nojevi"; pa odi ća od mene, trči zamnom kao da sam jedini na svijetu, he he)........... Ma svašta...odličan živi divlji otok.

NPCevi se bore međusobno, bore se sa životinjama, životinje se bore međusobno..... Odlično

Još nisam obišao niti pola prvog otoka, ali lvl dizajn se je već sada malo promjenio kada sam došao do središnjeg djela; puno više šume u kojima svjetlost baš i ne dopire. Mnoštvo je detalja od starih brodova, bunkera, hramova, aviona itd.

Sa grafičke strane paleta boja mi totalno paše. Sjećam se kada je izašao FC2 sa onim žutilom svi su plakali za dizajnom i bojama original FC koji je tada bio svetinja po tom pitanju naspram FC2 i sada to ljudi naprave i nekima opet nevalja; ali šta je tu je, nemožeš svima udovoljit. Vidi se da igra sa paletom boja uopće ne teži realizmu u vizualnom smislu.

Teksture nisu na nivou Crysisa, ali nisu niti daleko, (igra izgleda bolje od default Skyrima; niti slučajno uspoređivat modani Skyrim sa ovime) sa time da treba uzet u obzir da je igra mnogo otvorenija od Krize i da sadrži mnogo više prostora. Najgore teksture vidim na djelovima litica po kojima nemožemo tabanat; totalno, ali totalno iskaču od svega ostalog... tu su mogli još sloj, dva polira bacit.

-- o ovome pričam; nevjerovatna je razilka između toga i ostatka igre --

A inače igra je predivna. Evo moji screenshotovi i ako ovo ne izgleda ljepo onda stvarno neznam.

Plus je također i anmiacija kpd penjanja, preskakanja prepeka i slično. Zbilja u današnje vrijeme to je must have, radi imerzivnosti, a ne ono, samo skloni pušku i let prema gore po ljestvama...

Muzika; početak Fantastičan!!

MIA - Paper Planes ("Slumdog Millionaire" Movie Music Video)


Pa samo to mi je izbacilo osmjeh na lice prilikom pokretanja igre! Zvukovi okoliša također odlični kao i oružja; ogroman napredak naspram FC2

Priča je sasvim OK, neznam šta bi ljudi htjeli; ma čak i odlična - pa rijetko kada nas u igrama otme onakav lik kao Vaas!! Voice acting kod svih likova je vrhunski, (ne računam NPC koji se ponavljaju kao i svugjde khm "arrow in the knee" khm) kao i sami likovi; nisu neki jebivjetri kao u većini openworld/sandbox naslova.

I veliki plus - naš protagonist nije mutav!! priča sa ljudima, komentira stvari... Napokon!

Zamjerka na HUD! Mogli su to puno, puno bolje rješit, (recimo onaj princip mape kao u FC2)!!

Toliko o dojmovima nakon osam sati u igri.

Ja mislim da će ova igra pobrat popriličan broj nagrada kao i skoro sto postotni GOTY.

___________________

P.S.

Da spominjao sam Skyrim, znam ja da to nisu iste igre bla bla, ali razlog je jedino šta po open world svijetu te igre su tu negdje; ona fraza iz Skyrima "sve šta se vidi - tu se može otići" ili tako nekako šta ja znam šta je Todd Howard trabunjo  vrijedi i tu; sve šta vidiš na mapi je pod tvojim dosegom. Radi toga te male usporedbe.

Samo je tu prednost šta se sa visine nemožeš spustit samo tabanajući po boku brda kao u Skyrimu gdje si sa najvišeg brda mogao sići dole za tri sekunde "po boku"...
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2012, 12:06:15 od doktor1 »

Offline Iceman

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #174 u: Prosinac 02, 2012, 10:59:47 »
Kad sam vidio u ovih zadnjih par dana kako se ekipa raspisala, rekoh moram i ja to probati. Nisam mislio tako brzo instalirati, s obzirom da se na kompu nalaze i crysis 2 i ac brotherhooh i revelations, ali jbg morao sam. Dovoljno mi je bilo uci u igru i odigrati cca 1h da skuzim da se radi stvarno fenomenalnoj igri. Necu sad puno opisivati sve i svasta kad ste vise manje, pogotovo doktor, sve opisali. Ono od cega sam se najezio je bila zmija koja je bila pod radio towerom. Mrzim zmije, mislim da sam cijeli šenžer ispucao u nju. Druga stvar, možda mi mrvicu smeta ona preintenzivna zelena boja šume-prašume. Pokušao sam malo promjeniti kontrast, ali tako tako. Uglavnom nije tolika smetnja, ali eto upalo mi je u oči. I treca stvar, FPS. Osjetim uglavnom prilikom borbe-pucanja da dolazi do pada FPS-a. Pokusao sam nesto kemijati sto je rekao doktor sa postavkama u igri, ali nisam siguran. Uglavnom nadam se ili nekom novom patch-u ili boljim driverima. Inace imam saphire 4850 vapor x 1gb gddr3. Podrzava direct x 10, kojeg nema u postavkama igre. I ne vezano uz samo ovu igru, kronicno osjecam da mi je potreban veci monitor. Trenutno imam 17 inčni i to je danas premalo.

Offline doktor1

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #175 u: Prosinac 02, 2012, 11:27:24 »
Nevjerovatno šta se dogodilo...

Brojim ljude i gledam njihove kretnje da laganini u stealth pristupu počistim outpost i kada ugledam tigra...



Tigar nakon pola minute ugleda stražara i zaleti se unutra i počne mkljaža, jedan stražar me ugleda i počne trčati zamnom nakon šta su ubili tigra koji je rješio jednog stražara; dok ovaj trči zamnom dolazi drugi tigar te napada stražara koji trči zamnom. Alarm je dignut dolazi val pirata, ja sam se sakrio u žbunje. Traže me i tada dolaze tri ona "noja" i počinje međusobna makljaža. tada sa snajperom pogađam jednog pirata i neznam šta, dali je imao kakav molotolijev koktel ali on plane te panično trči prema dvojici stražara, umire, vatra se širi i zahvaća još jednog stražara, drugi bježi no još je u borbi sa nojem te ga sustiže vatra te također izgori... Još su ostala dvojica koje sa SMG puškicom lako izrešetam...



 ave1 ave1

Inače, odlična mi je ovaj SMG...


Offline Thergothon

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #176 u: Prosinac 02, 2012, 12:12:37 »
...ja mislim da toliko životinja nema niti jedna igra...

Red Dead Redemption je bio do sad rekorder s 37 razlicitih vrsta zivotinja. Takodjer je prisutna prirodna hijerarhija i hranidbeni lanac je realno prikazan. Npr. vukovi love srne, na ostatke slijecu lesinari itd.
Moguce je da sad FC3 ima najvise vrsta, kolko toga sam vidio samo u moru i to zivinu koja nije oznacena na mapi.

Edit: Za sad najimpresivniji trenutak mi je dok sam sa snajperom s obliznjeg brda promatrao okolinu i ugledao bocno od sebe vozilo. Neprijateljsko vozilo s 3 putnika, a jedan od njih je bio charger s molotovljevim koktelom. Poprilicno velika udaljenost i trebalo je dosta ispred gadjati posto je meta bila pokretna. Opalim i metak pogodi vozaca tocno u glavu, posto je imao nogu na gasu auto se nastavio kretati prema naprijed i s dva kotaca naletio na kamencinu uz cestu, a to je rezultiralo preokretanjem na krov i spljostenim suputnicima. Vec sam spomenuo da je jedan drzao molotovljev koktel, a upravo zbog toga je odmah nakon sudara doslo do pozara koji se prosirio okolnim podrucjem i na kraju do spektakularne eksplozije. Gledam nepomicno s uzvisine i ne vjerujem kolko paznje je posveceno detaljima.  ave1
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2012, 12:42:40 od Thergothon »

Offline doktor1

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #177 u: Prosinac 02, 2012, 12:47:40 »
Brutala  ave1

Pa onaj tko prati samo glavnu priču u ovoj igri zbilja nezna uživat u čarima Sandbox žanra...

Offline Cole™

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #178 u: Prosinac 02, 2012, 13:00:08 »
 ave1 ave1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Kole

Odg: Far Cry 3
« Odgovori #179 u: Prosinac 02, 2012, 13:01:00 »
Ja zadnje sate provodim samo po džungli, lovim životinje, gledam kako grabežljivci strpljivo čekaju da napadnu plijen. Nemam rijeći  hug1