Autor Tema: Sniper: Ghost Warrior 2  (Posjeta: 13413 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #30 u: Ožujak 16, 2013, 07:00:58 »
Vizualno igra izgleda jako ljepo; mogle su teksture okoliša biti oštrije, ali...





Jako loš AA; niti ga nema. Igra mi na max postavkama radi na 50 FPSa, ali imam filing da radi na 30..

Gameplay mi je za sada odličan malo za promjenu,...

« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2013, 07:05:32 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #31 u: Ožujak 16, 2013, 11:14:21 »
Totalno mi je zabavna igra. Volim ovako spori gameplay... Prva misija sat vremena; preciznost 80% igram na najteže. Malo me jebe vjetar u računanju daljine plus jačine... ali skužit ću...


Offline doktor1

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #32 u: Ožujak 16, 2013, 20:29:53 »
Sarajevo....

Kaže ovdje: "Bežite odavde đukele" i "Sad ćeš da mi vratiš onaj novac"  cer1njo



Ovjde je zaustio: "Ne razumem..." i dobio metak u glavu...






Offline doktor1

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #33 u: Ožujak 16, 2013, 21:55:33 »
"Američki snajperista je pobegao, upravo sam našao Stepana u podrumu sa poderanom kičmom"  ave1  cer1njo

« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2013, 21:58:54 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #34 u: Ožujak 16, 2013, 22:24:05 »
Trgao sam se na sve dijaloge. Umreo sam slušajući ih.
Doslovce savršeno za poglasnit do kraja na sluškama. Ocjena 10+ za autentičnost srba.  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #35 u: Ožujak 16, 2013, 22:39:47 »
Jedan mali osvrt na ovu igru nakon provedenih cca šest sati i pređeno negdje pola igre...

Krenimo vizualno... Vidio sam da Cole spominje da ovo nije "ni 5%" Cryenginea!
E sada; tvorci ove igre sigurno nemaju  produkcijsku moć jednog Cryteka kao i sredstva koje spomenuti imaju na raspolaganju koji su uz sve to pod okriljem megalomana poznatog pod nazivom Electronic Arts! Već šta su otkupili Cryengine su puno napravili jer igra izgleda ljepo; ja sam poprilična "gafička kučka" i mogu reći da igra izgleda ljepo; teksture ne briljiraju, to stoji, kreću se od užasnih do vrlo dobrih i u prosjeku su dobre, ali vizualno igra izgleda odlično. Također prolazeći kroz žbunje, visoku travu i slično u Cryengine stilu to ostavlja fizički kontakt našeg lika sa okolinom te se pomiče kako se krećemo; ništa važno, dodaje na imerzivnosti i tu je; rijetko koje igre to danas imaju!
Dakle sveukupni dizajn igre i grafička prezentacija je ljepa! Čitam na forumima komentare tipa "igra izgleda užasno" i to smatram ničim drugim nego preseravanjem!





Zvuk ništa posebno, (pod time najviše mislim na muziku) no služi svrsi i to je to.

Gameplay; meni je odličan. Spor, "realan" - nemožemo samo tako u COD stilu istrčat nasred bojnog polja jer to znači game over, (igram na najtežim postavkama). AI je na mjestu; traži zaklon nakon šta napravimo grešku i par puta mi je čak došao iza leđa; po viđenom bolji nego šta ima jedan Crysis 3! E sada ima nešto da kada nas uoči nekad ne ispali momentalno hitac - to je vjerovatno tako radi nešto jednostavnijeg gameplaya i manje frustracije iako su me znali fino izrešetat u sarajevu dok bi ja ubro gdje je koji snajper...
Kretanje našeg lika je također na mjestu; osjeća se neka težina lika, (ipak nosimo sa sobom ogromni snajper plus ostalu opremu) i nemam dojam kao u 95% ostalih pucačina da jednostavno lebdim nad površinom dok mi je za leđa zakačeno deset komada oružja.
Malo o balistici. Hit detekcija je također vrlo dobra, meci od snajpera prolaze kroz prozore, tanko drvo i slične materijale, (šta doduše i mora biti tako, ali nikad neznaš u današnjim igrama jer nekad je obična drvena paleta moćnija i od zida; srećom to ovdje nije tako). Tu je također uključeno računanje udaljenosti plus brzina vjetra prilikom korištenja snajpera šta je i standardno kod ovakve igre. Dakle sasvim dobro odrađen posao.
Živciraju me sve moguće ikone gdje i kuda te koga ubit, (u Sarajevu sam primjetio da ih je mnogo manje i da igra baš ne vuče za rukav) ali nažalost to je prisutno u 95% FPS igara; mogučnost isključivanja istog na high postavkama bi bila pozdravljena, ali.....

Dakle, ovo je dobra igra od  malog studia i napravili su dobar posao. Da im je u zaleđu kakav Activision, EA i slični megalomani igra bi se još više izreklamirala, već bi letjele recenzije po IGNu te bi kod ljudi bila drugačije gledali u to se mogu kladit.

Ovo nije tipična Battlefield, COD pucačina, ali u singleplayeru meni igra pobijedi obe spomenute rush FPS igre, (trči, trči, pij metke i tako dok u četiri sata ne pređeš "kampanju")... Ali bitno da se ovoj igri prigovara o nekim segmentima u kojima niti druge pucačine ne briljiraju, naprotiv....

I igra na Steamu košta 30 eura za razliku od ostale - 50/60 eura klase

« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2013, 22:55:44 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #36 u: Ožujak 17, 2013, 11:43:56 »
Odigrao i relativno sam zadovoljan s obzirom da sam i očekivao da ću dobit igru koja nije AAA naslov, ali koja može usprkos manjku sredstava i znanja ponuditi solidnu količinu zabave. Grafički igra izgleda lijepo i pristojno, ali i s obzirom da se radi o CryEngineu treće generacije. Ono što mi je pasalo u ovakvoj igri je spori gameplay i općenito kretanje lika koje je sporo i osjeti se težina oružja koju nosi. Najviše me impresionirala količina detalja i razgovori srpskih vojnika u Sarajevu. Tu je stvarno uloženo puno truda, pa ću nabrojat samo neke razgovore:

"Bežite odavde đukele" i "Sad ćeš da mi vratiš onaj novac"
"Američki snajperista je pobegao, upravo sam našao Stepana u podrumu sa poderanom kičmom"

Trgao sam se na njihove razgovore, baš maksimalno pridonjelo na imerzivnosti. Sarajevo za vrijeme rata izgleda fantastično (nemojte me krivo shvatit, govorim o vjernom prikazivanju unutar igre, isprike ostalima koji su se našli uvrijeđeni). Igra ima tri lokacije koje su baš fino pogođene i jako mi se sviđa njihova paleta boja. No ujedno lokacije su i najveća mana igre, jer ih je premalo. Da su stavili dodatne dvije koje produžuju igru za bar dva sata bila bi ocjena više, ovako sve to ispada kratko iako se može fino oduljit sporim igranjem. Na najtežim postavkama igra je dosta izazovna, jer se ipak treba priviknut na prognozu snajpanja budući da daljina i smjer te jačina vjetra igraju veliku ulogu. Igra u pojedinim trenucima vuče malo igrača za rukav, tagiravši neprijatelje skriptiravši koga da prvog ubijete i pritom vam ostavlja dojam nepotrebne pomoći. No na sreću takvih trenutaka ipak ima rijetko u igri, pa frustracija time ipak nije u toj mjeri da je nepodnošljiva.

Sve u svemu iznenađujuće dobra igra, koja je u svim segmentima bolja od svog predhodnika. Zakazala je priča, loši likovi i karakterizacija istih. Sveukupna prezentacija nije na nivou ostalih igara u žanru, no to je razumljivo budući da ovo nije AAA naslov i studio nema resurse i financije ozbiljnijih igrača koji su na tržištu. Tko je ljubitelj FPS žanra, neka slobodno zaobiđe ovaj naslov ukoliko vam stealth i sporiji pristup ne leže. Ljubiteljima snajpanja svakako preporuka.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline budainka16

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #37 u: Ožujak 17, 2013, 15:32:19 »
Prešao igru na najtežim postavkama bez ikakvog problema  cry1 malo je poglupljeno i pojednostavljeno, onaj indikator stealtha previše olakšava situaciju. Nisam zadovoljan duljinom igre, jer ima potencijala za još toliko. Grafički je okej, nije to to ali ajd, može proći. Lokacije su mi super, Tibet, Filipini i te sheme. Sarajevo mi je ipak malo lošije odrađeno jer je okoliš jako slab u tom dijelu igre. Također, čuje se da su balkanske razgovore snimali ameri pa je ono, neautentično :/
















Sve u svemu,  7/10 od mene. Gameplay me zadovoljio, sati potrošeni u ovu igru nisu bili bezveze bačeni.
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline the_prodigy

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #38 u: Ožujak 17, 2013, 16:30:15 »
Ja sam danas počeo malo igrati, lijepo izgleda, čini mi se bolje od prvog dijela.
Na very high mi vrti na dobrih 55-70 FPSa, onda sam upalio V-sync pa je konstantno 60, tu i tamo koji fps manje.

Jedino što me ubilo u pojam je motion blur i nemogućnost isključivanja istog u opcijama. To je prvo što gasim u igrama, ubija mi i oči i vizualni dojam.

Ako netko hoće ugasiti to, mora se napraviti shortcut od glavnog .exe fajla, otići u shortcut properties i tamo u polju Target di piše "\Bin32\SniperGhostWar­rior2.exe" nakon toga dodati -r_MotionBlur=0, da izgleda ovako "\Bin32\SniperGhostWar­rior2.exe" -r_MotionBlur=0, i onda pokretati igru iz shortcuta.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #39 u: Ožujak 17, 2013, 20:59:40 »
Cole; hoću tvoje obrazloženej onih "5% Cryenginea" šta si spominjao!!!!

I sam znaš da ova igra nema takvu produkciju i studio kao i  takve resurse aka Crytek plus kakav EA.......

U 98% slučajeve se slažem sa tobom, ali ovdje pljuvat po mogućnosti KRAJENDŽINA je ružno; kao nekekav Mamić!!

Offline Cole™

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #40 u: Ožujak 17, 2013, 22:32:16 »
To se striktno odnosi na grafiku, teksture i ništa više. U pravu si što se tiče para i produkcije i to sam i sam mislio sa tih 5%.
Igra ne izgleda wow u niti jednom trenutku. Sam si rekao da AA ne postoji, a u žanru je gotovo sva konkurencija sa boljom vizualnom prezentacijom.
I šta si se zakačio za tu brojku i tako je izvučena iz guzice.

 ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #41 u: Ožujak 18, 2013, 09:24:02 »
I šta si se zakačio za tu brojku i tako je izvučena iz guzice.


Sada vidiš kako je Codemastersu kada nešto izvuku iz guzice, a ljudi trube o tome  cer1njo

Offline Cole™

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #42 u: Ožujak 18, 2013, 10:41:06 »
 cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #43 u: Ožujak 19, 2013, 12:07:07 »
Prešao igru. Vrlo dobra igra mi je bila. Baš sam uživao...

Offline Cole™

Odg: Sniper: Ghost Warrior 2
« Odgovori #44 u: Ožujak 19, 2013, 12:23:10 »
Ne fale ti lokacija, dvije, tri?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB