Autor Tema: Transformers: Fall of Cybertron  (Posjeta: 6357 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Transformers: Fall of Cybertron
« u: Kolovoz 26, 2012, 12:09:23 »


Dakle, nedavno je izašla ova igra od High Moon Studia te je izravni nastavak njihove prethodne igre Transformers: War For Cybertron koja me je oduševila. Atmosferom, mehanikom igre i najvažnije igrivošću. Nakon malo vremena provedenog ovdje samo mougu reći da je ovaj naslov još bolji; od prezentacije, epičnosti, UIa, grafike itd... Dodali su cut scene u sam gameplay te dižu atmosferu maksimalno.
Više dojmova nakon određenog vremena no već sada mogu reći - fantastična igra. Definitivno odigrati, pogotovo tko je igrao prvi dio, a ako netko i želi ovo odigrati, obavezno preći prethonika jer je direktno vezana priča, a i ta igra je fantastična.

P.S. da ja sam napravio ovu gore sliku koja je screen shot iz igre i da klikom na nju se ide na službenu stranicu  ;D









« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2012, 12:22:45 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #1 u: Kolovoz 26, 2012, 13:04:50 »
Da nastavim sa ostalim dojmovima jer je igra mrak film.

Animacija i zvukovi su drastično bolji. Kada se krećemo našim likovima imamo osjećaj masivnosti radi odličnog zvuka. Nema onako praznih animacija kao u prethodniku, sve je ispolirano. Borba je teža, neprijatelji se skrivaju šta nisu nikada činili u prethodniku i sa time je borba dva koplja bolja, (a ultra zabavna je i u prethodniku...)...
Chapteri su podjeljeni, svaki za određenog transformera šta daje igri raznolikost....
Svijet kojim se krećemo je živ... Vojnici trče, popravlja se šteta, "lječe" ranjeni transformeri....

Dolazak u oštećeni kompleks...



"Bolnica" za lječenje....




Još par sitnica koje sam sreo u sat vremena igranja...

Minigun koji je moćan ali preciznost mu nije jača strana



Fantastična bomba koja napravi crnu rupu i usisa sve u nju, (odlična animacija kugle srednje veličine koja se sporo kotrlja prema meti)



Stanica za raznorazni upgrade...., (koji su fizički vidljivi nakon nadogradnje)





___

Nije ni čudo da je Game Informer dao igri 9/10, a IGN 8.5

P.S. - u WFC je FPS bio zaključan na 30 dok ovdje to nije slučaj....


« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2012, 13:27:04 od doktor1 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #2 u: Kolovoz 26, 2012, 13:52:02 »
Jel igra zahtjevnija od prethonika i koliko? (po pitanju performansi)
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #3 u: Kolovoz 26, 2012, 14:11:37 »
Pa ne čini mi se... kao šta rekoh prethodnik je bio zaključan na 30 FPSa i tako je radio konstantno. Ovdje su mi postavke na Extreme i igra mi trči oko 50/60 FPSa. A izgleda mnogo bolje...

Evo jedan video odlične animacije preobrazbi te odličnog zvuka kod hodanja koji je falio prvom djelu....(bio je, ali ne ovako "tup" težak ili kako već da kažem...)

TFOC 2012 08 26 13 58 01 06 - YouTube

*1080p video

A tek ovaj odlični skin od Optimusa...





« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2012, 14:16:18 od doktor1 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #4 u: Kolovoz 26, 2012, 14:34:46 »
Da da, kužim što misliš. Jedva čekam. Evo danas možda već zaigram prvi dio opet (ako me Deus Ex ne uzme previše shy1), pa kad ga prođem, idem dalje  kuul
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #5 u: Kolovoz 26, 2012, 15:11:07 »
Ovo izgleda predobro, sviđa mi se ono što je @doktor1 rekao da se osjeća masivnost kad se kreće s robotima, a grafika po slikama izgleda odlično.

Koliko igra ima nastavaka?
Ja sam igrao mislim da je bio prvi dio, mogao si igrat i za dobre i loše

Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #6 u: Kolovoz 26, 2012, 15:26:36 »
High Moon Studios je napravio tri nastavka 2010 - Transformers: War for Cybertron, 2011 - Transformers: Dark of The Moon i ovaj sada izašli Transformers: Fall Of Cybertron. Dva se nadovezuju pričom, (War for Cybertron, Fall Of Cybertron). Ovjde se može pročitat. Dok je ovaj treći povezan sa filmom.



Ima Pre-civil war dole stavljen pod radnju, ali toga nema od njih...

I ovdje u svakom chapteru igraš sa određenim Transformerom, Bio on Autobot ili Decepticon, jer su Transformeri detaljnije razrađeni odnosno njihve mogućnosti. Obavezno treba završiti prvi dio prije početka ovoga, (onda se zna zašto se radi Arka, zašto Autoboti odlaze, tko je kriv i zašto.....).

Slika - fantastične smetnje na ekranu prilikom primanja olova po transformeru



Što se tiče grafike - cjeli Cybertron je u pokretu, Zatvoreni prostori puni animiranih djelova, kao i Transformeri i to jednostavno izgleda odlično, teksture su vrlo dobre...



________

Da, u ovom nastavku nema boss borbi koje su obilježile prethodnika. Inače ih ne volim, ali u WFC su bile odrađene odlično. Iako su pred kraj malo, (standardno) pretjerali, tako da mi ovdje neće falit. Ali kao šta rekoh, Sada se AI skriva, odnosno koristi zaklon te je igra samim time malo teža. I igrati na Hard težini je pod obavezno!!

P.S. - Još uvijek sam na Chapter II koji mi se čini da je duži od kakve kampanje u jednom Call Of Duty-u.. A ima 13 Chaptera.

« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2012, 15:47:05 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #7 u: Kolovoz 26, 2012, 16:16:47 »
Pod "animiran" Cybertron mislim na ovakve stvari...

FOC - YouTube


_

Upravljanje ogromnim topom - neprocjenjivo...



P.S. - a sve ove slike i dojmovi su samo iz Chaptera II....
« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2012, 16:26:13 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #8 u: Kolovoz 26, 2012, 18:05:45 »
Odlično izgleda, i roboti imaju predobre detalje ave1

Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #9 u: Kolovoz 26, 2012, 19:10:00 »
Ma sve vrvi detaljima.... A još bolje je šta su prezentacija, (priča, atmosfera...) i igrivost iznad toga...

Neznam dali uz Batman serijal postoji još koja bolja igra rađena prema stripu/filmu/crtiću...

Optimus Prime je velik kao njegov prst...



... a čitao sam da se u igri upravlja i robotom složenim od više transformera kao i Dinobotom


Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #10 u: Kolovoz 26, 2012, 22:44:33 »


Našao sam ovaj komentar gdje se tip žali na kratkoću.... Ako je prešao igru u 6 sati MORAO je igrati na Easy! A to ne predstavlja ništa doli šetnju kroz lvl, bez imalo taktike i zabave! Najbolji omjer je na Hard; koliko njima metaka toliko i tebi! A pošto nema boss borbi to je optimalana težina po meni, (ajde i medium na kojem sam prešao prethodnika)!

Ja sam u trećem chapteru, (od njih 13) i imam oko 5, 6 sati već u igri. Sa time da je prvi chapter mali tutorial...

Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #11 u: Kolovoz 27, 2012, 12:24:31 »
Chapter VI nakon kakvih sedam sati u igri... Kreće se sa Decepticonsima



P.S. postoji mogućnost mjenjanja kamere u igri.. Navikao sam se da mi je transformer na ljevoj strani ekrana pa mi ne služi, ali čitao sam da je nekima dobro došlo..




Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #12 u: Kolovoz 27, 2012, 20:46:36 »
Robot sastavljen od više transformera....  Upravljajući njime cijeli okoliš je destruktivan, (kčije destrukcije ima i inače), a kako je odrađena "masivnost" je fantastično...





Ova igra mi je najveće iznenađenje u zadnje dvije, tri godine!!
« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2012, 20:50:16 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #13 u: Kolovoz 27, 2012, 21:04:26 »
Moram priznat da si me zarazio i da sam krenuo igrat War for Cybertron.  shy1
Malo me začudilo da su kontrole nekako bolje na mišu + tipkovnici nego na gamepadu.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Transformers: Fall of Cybertron
« Odgovori #14 u: Kolovoz 27, 2012, 21:39:54 »
WFC je odličan i jako zabavan naslov, no FOC je tri koplja iznad!! Kontrole su također još bolje radi podešavanja osjetljivosti kamere te miša.

Pročitao sam ja mislim na HCL fourmu da nisu promjenili paletu boja. To nije istina. Ovdje sve vrvi odličnim bojama i različitim krajolicima. Nije sve identično kao u prethodniku. Različiti transformeri, izgledi levela, palete boja, mogućnosti pojedinih transformera... I fantastični Voice acting!! Optimus Prme je nevjerovatan! Doslovno kao u viskokobudžetnom filmu!

A sve to je vidljivo iz slika...















« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2012, 21:41:35 od doktor1 »