Autor Tema: The Last of Us  (Posjeta: 95204 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: The Last of Us
« Odgovori #240 u: Prosinac 07, 2015, 23:09:04 »
Drake kolekcija must have za svakog ljubitelja igara

A tlou...samo zbog njega bi uzeo konzolu :)

Offline blowfish

Odg: The Last of Us
« Odgovori #241 u: Prosinac 08, 2015, 03:00:40 »
Presao i prvi dio Uncharteda. U jednom danu, rekord  ;D

Da ne dizem opet temu, sam da velim par rijeci o igri. S obzirom da je stara vec 9 godina, izgleda prekrasno (sumnjam da je to zbog remastera). Ima par fora oldschool mehanika i super je napucavanje. Dosta je zabavna ovak, al TLOU je dere po svemu. Citao sam da je dvojka bolja pa se sutra bacam na to :)
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Praetorian

Odg: The Last of Us
« Odgovori #242 u: Prosinac 08, 2015, 11:12:54 »
Slobodno ti pisi u UC temi  shy1

Uncharted : The Nathan Drake Collection

Offline blowfish

Odg: The Last of Us
« Odgovori #243 u: Prosinac 08, 2015, 12:22:48 »
Aaa, nisam znao da ima tema za remastered pa reko da ne dižem još jednu iz mrtvih. Neka Čole premjesti, nema veze što mu je rođendan  :P
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: The Last of Us
« Odgovori #244 u: Prosinac 08, 2015, 16:24:55 »
Je dvojka je bolja i to nekoliko puta. Jedinica je jako dobra ali dvica je fantastična!!!
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: The Last of Us
« Odgovori #245 u: Prosinac 08, 2015, 16:27:25 »
ja sam na ps3 , po prijedlogu prijatelja, odigrao prvi prelazak na najtezoj mogucoj tezini. manjak itema samo dodaje na realnost price + sto je imerzivnost puno veca kad se boris da sacuvas posljednji metak ili strijelu i kad pazis da ne potrosis medkit ili kad 50 puta prelazis jedan nivo samo da dodes do kraja bez da potrosis ista od navedenog...

CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline blowfish

Odg: The Last of Us
« Odgovori #246 u: Prosinac 08, 2015, 17:43:23 »
Jep, dvojka opako rula. Za koplje bolja od jedinice. Već sam na pola ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline bartul_9

Odg: The Last of Us
« Odgovori #247 u: Veljača 01, 2017, 14:13:16 »
Presao igru upravo. Igrao sam na hard tezini i taman mi je bilo, mada da sam igrao na jos vecoj tezini to bi tek bilo to jer bi se doslovno moralo pazit na svaki metak i izbjegavat svaku borbu. Odlican gameplay i prava survival igra, cjelo vrjeme se osjecas kao lovina i sve u igri je tako namjesteno. Nema craftanja i healanja jednim klikom, vec se treba sacekat nekoliko sekunda da se nesto crafta ili da se izljecis i sve to pridonosi iskustvu.

Prica je odlicna, al nije toliko naglasak na pricu koliko na nacin kako je prica ispricana. Imamo standardnu zombie apokalipsu, samo sto ovo nije ni blizu standardne zombie apokalipse. Odlicno su napravili zombije, prejezivi i prestrasni su, ledila mi se krv u zilama dok sam se suljao pored clickera, kad cujem onaj njihov zvuk najezim se cjeli. Likovi su savrseni i svaki lik kojeg susretnemo u igri je odlicno okarakteriziran, ima svoje ciljeve, razloge i osobnost i svi su jako pamtljivi likovi. Joel i Ellie su odlicni likovi, iako me je Joel sokirao, a kasnije cu pojasnit zasto. Mala Ellie mi se svidjela na prvu, bas je slatko i umiljato djete i podsjeti nas da smo svi nekad bili djeca i dosta se suosjecam sa njom, njenim gubicima i potskocama kroz koje prolazi odrastajuci u ovom post apokalipticnom svjetu. Stvarno odlicna prica i likovi, nema sta, cista desetka.

Odlicno su napravili i cjelo ovo putovanje, doslovno imas osjecaj kako prolazis Amerikom, nema nekakvih chaptera svako malo itd. sve je jedna predivna avantura, stvarno svaka cast ND.

Graficki se vidi da je igra stara skoro 4 godine i da je last gen igra, al opet je svjet toliko dobro napravljen, da svaka lokacija oduzima dah. Predivno zelenilo koje je prekrilo gradove, potopljene zgrade i jos pregrst ljepih lokacija radi kojih ce ova igra izgledat predivno i za 10 godina. Mada moram rec da me malo sokirao pop in na PS4 Pro kojeg nisam ocekivao, al nista preruzno, sta bi pokvarilo graficki dojam o ovoj igri.

Soundtrack i zvuk opcenito su odlicni i pogodeni u svakoj situaciji, zvukovi clickera ce se pamtit jos dugo.

malo o zavrsetku igre



Za kraj nemam sta rec nego da je ovo igra koja se svakako treba odigrat. Nebi rekao da je ovo najbolja igra koju sam odigrao u zivotu, al je sigurno medu najboljim. Odlican gameplay, vrhunska prica, predivne lokacije i jedni od najboljih likova u igrama opcenito. Svaka cast Naughty Dog.

Ostao mi je jos ovaj Last Stand DLC za odigrat, a kasnije mozda zaigram jos jednom od pocetka na vecoj tezini.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #248 u: Veljača 01, 2017, 14:15:33 »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline bartul_9

Odg: The Last of Us
« Odgovori #249 u: Veljača 01, 2017, 14:19:20 »
Nije to nista lose, obozavam kad me igra ili film sokiraju na kraju, a to se rjetko dogada.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline bartul_9

Odg: The Last of Us
« Odgovori #250 u: Veljača 03, 2017, 21:41:30 »
Odigrao i ovaj Left Behind DLC. Ljep dodatak samoj prici, Ellie je u glavnoj ulozi i otkrivamo malo vise o njenoj proslosti.


Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #251 u: Lipanj 24, 2018, 21:02:03 »
Brutalno.  ave1

The Last Of Us ● Aggressive Gameplay - YouTube
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #252 u: Siječanj 07, 2019, 03:36:44 »
Prelazim igru drugi puta već. Ja stvarno ju pamtim kao jednu od najboljih igara, odličnog gameplaya i uvjerljivo najbolji survival od onoga kaj sam ja igral, no stvarno sam zaboravio baš da je tolko dobra. Tolko savršen gunplay, mehanika borbe i stealtha. Stvarno mi je neizmjerno žao da nikako nisu mogli spatchat AI od naše Ellie u tim stealthy trenucima igre. Baš mi ubije često nestvarno savršenu imerziju. Upravo prošao winter dio igre koji mi je i nekako najdraži mislim. Totalno sam spreman na PART II.







Vratile se sve one emocije od prvog prelaska, pogotovo kako vrijeme u igri odmiče, a odnos Ellie i Joela raste iz sekvence u sekvencu...











Naravno u drugom prelasku ispravljam grešku iz prvog kada sam igrao u Listen modu.
Prošlo je već pet godina neugodnog posta od zadnjeg prelaska i igra je i dalje masterpiece; doslovce jedna jebena mana (doduše poprilična).
ND; majstori zanata svoga...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline blowfish

Odg: The Last of Us
« Odgovori #253 u: Siječanj 07, 2019, 15:49:35 »
Najbolja igra ikad.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #254 u: Ožujak 18, 2019, 10:08:11 »

Zaboravio po prelasku dat neki završni closure nakon drugog prelaska. Joel i Ellie su jedna posebna priča. Joel ne priča o sebi, svojoj prošlosti, nema emocije, pun je cinizma i trudi se odbiti bilo kakvo emocionalno vezivanje zbog straha i traume koju je proživio na početku igre. Dan danas me fascinira koliko je savršeno priča prezentirana i koliko su njeni aspekti duboko ukorjenjeni u kompleksno razrađenu fabulu. Joel je takav kakav je, jer sigurno nebi preživio 20 godina u svim tim uvjetima da je malo popustio sa tog svog surovog puta. U drugom prelasku sam doživio emotivnije i dublje taj odnos koji iz nepovjerenja, arogantnosti i manjak empatije, postepeno napreduje i tu posebno mi se stvara povezivost s likovima. Na lijep, suptilan način igra u usputnim čavrljanjima između Joela i Ellie nam daje dubinu i stvara nevjerojatno "opipljivu" osobnost sa sjajno odrađenim dijalozima. Igra danas, šest godina nakon izlaska na PS4 PRO izgleda i dalje prekrasno. Ima par trenutaka u igri, gdje se vidi starost igre, no i za deset godina, će igra dobro izgledati. Najviše zbog fenomenalnog kretanja, motion caputre-a, glume likova. Isplati se otić na YT i pogledat par sati kako su radili i snimali u igri, jako zanimljive tehnike koristili i rezultat je jedna od najboljih igara generacije.

Gunplay, mehanika borbe, šuljanja; sve top notch. Toliko prirodno da ispada vizualno jako realno.
I dan danas nemogu prežaliti loš kod za stealth naše Eliie, koja razbija i ubija imerziju u pojedinim trenucima igre.
Žao mi je samo što su omogućili listen mod u igri; to sranje treba izbacit iz ovakve igre.

Igra je prekrasno putovanje, figurativno i doslovno; obožavam taj stvarni osjećaj da putujemo s tim likovima, a ne da igramo chaptere u igri.
I dan danas neznam koji element igre mi je najdraži, jer je to kohezija svega, poput najfinijeg soufflea.

Strah me i pomisliti na šta će ličit PART II; but can't wait...













Jedina stvar koja mi ne paše u igri, tj. uz glavnu igru je DLC. Ima dvije fora stealth dionice, ali smatram da su puno ljepše i bolje mogli prezentirat priču između Ellie i Riley. Jako mi je nekako tmuran cijeli taj DLC i kako je igra isto puna nekog tmurnog sivila, ovdje bi mi baš pasao neki kontrast tome, nekakva suprotnost. Njihov odnos mi je okej, no ništa više od toga. Nije me se emotivno dotakao nimalo. Main igru ću zasigurno prelaziti još mnogo puta, no sumnjam da ću više ikad odigrat Left Behind.
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2019, 10:10:21 od Cole™ »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB