Autor Tema: The Last of Us  (Posjeta: 101356 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Odg: The Last of Us
« Odgovori #255 u: Studeni 01, 2019, 02:07:48 »
Jedno 3 sata igre su iza mene. Samo mogu reć... GOD DAMNIT !!! Nisam ovo očekivao. Pod broj 1) ne sjećam se neke igre da sam se tolko divio lokacijama. Gotovo sam konstantno pod dojmom kolko su kreativno leveli napravljeni. Samo šetam okolo i govorim u sebi wow, wow, wow ! Toliko dobro da svaki kutak istražujem, a opet igra takvo što nagrađuje metcima ili crafting itemima. U prvih 10-15 min mi se činilo "ah, obični premaskirani Uncharted sa šugavim preseravanjem, dramatiziranjem i "šokantnim" scenama". Prevario sam se i to dobro. Tolko mi je drago da su se odmakli od tog precjenjenog serijala da ne mogu riječima opisat. U prvom redu najviše mi se sviđa da je igra bazirana na stealthu. Mislim da nisam 2 saržera potrošio do sad. Ta napetost dok su zombiji i murjaci okolo je neopisivo dobro napravljena. Cover sustav djeluje tako prirodno, nema 5 m uklizivanja i brzih prešaltavanja između zidova. Napucavanje je zadnja opcija kad si okružen neprijateljima jer je resursa malo i šaltanje među puškama/itemima je napravljeno jako realno. Konačno imam osjećaj da gađam u čovjeka a ne u komad drveta. Sviđa mi se detalj da Joel pištolj ne izvadi iz guzice odnekud nego su sva raspoloživa oružja vidljiva na leđima, ili oko pasa. Također sve je dosta realno; nema scena urušavanja planeta Zemlje ili zgradurine na nas, penjanja po zidovima ko pauk ili onih "spas u zadnji čas" scena (Uncharted - i'm looking at you !)

Grafika... ok, gledano danas u 2019. nije vrh svijeta ali izgleda više neg dobro s obzirom na PS3. Generalno art style je fantastičan i bez obzira na neke teksture manje rezolucije sve izgleda jako jako oku ugodno. Priča mi još nije sasvim jasna, a za likove ću na kraju donijet neki dojam, no za sad čine mi se dosta dobri. Sad par sitnica koje me smetaju...

Ova Ellie je pomalo tupasta kod stealtha, bila je jedna scena kad su se murjak i ona zapetljali i nikom ništ na kraju, samo se mimoišli. To je onak tragikomično i srećom ne događa se često. Također, protivnici uopće ne reagiraju na flashlight dok recimo (inače vrlo pohvalno) reagiraju kad u drugoj sobi počnem trčat. Osim toga, trebalo mi je skoro 3 sata da skužim kak se reloada. Na istom gumbu kao za pucanje. Onak, katastrofalna odluka, a još se ni kontrole ne daju podesit. Zadnja stvar - wallhack. Ne znam koliko je potreban u survival žanru jer pomalo ubija napetost. Al dobro, opcionalan je pa se ne mora koristit.

Ako se ovako sve nastavi lako ću zažmirit na spomenute nedostatke. Mogla bi ovo bit jako jako visoka ocjena po meni. Već sad sam gotovo siguran da mi je ovo najbolja igra za PS3.

Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #256 u: Studeni 01, 2019, 15:22:29 »
Jedina mana je što nisu dobro programirali Ellie prilikom stealtha.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: The Last of Us
« Odgovori #257 u: Studeni 01, 2019, 22:11:41 »
Jel ovaj Bill teška debilčina ili se samo tak oblači ? Znači frajer mi zadnjih 15 min konstantno sabotira stealth dionice. Pokušo sam više puta restartat, no isto pa moram stvari riješit na teži način. Ellie mi to nikad nije napravila još. Well, fuck you Billy !

Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #258 u: Studeni 01, 2019, 22:13:23 »
To je inače Ellie-in posao.  fpalm1 cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: The Last of Us
« Odgovori #259 u: Studeni 06, 2019, 01:03:26 »
Gotovo. Skoro 14 sati mi trebalo za prelazak. Ne znam šta bi puno rekao jer sam dosta toga gore napisao. Nakon što sam se riješio de(Billa) i onih 15 min frustracija koje mi je prouzročio; od tuda negdje mi je malo splasnuo dojam o igri, ali samo malo. Da bi ponovo pao u trans zadnjih sat vremena. Ono kad idemo spasit Ellie u bolnici u stealh modu je stvarno vrh i gotovo sam se naježio. Lokacije nastavljaju oduševljavat, pogotovo mi se urezalo u pamčenje kad dođemo u onaj grad s konjem. Kakva predivna paleta boja, dizajn, sunčeve zrake, svo to zelenilo koje raste iz betona. Znači "morao" sam zavirit u svaki kutak jer bi bilo šteta samo protrčat kroz takvo nešto. Sav taj izgled grada me pomalo podsjeća na Crysis 2, ali mi ovdje 10 000 puta bolje leži. Šteta što je grafika za današnji pojam samo ok. Htio bi ovo još jednom preć na PS4 , remastered izdanje za THE experience. Super mi je da je igra cijelo vrijeme u nekom "chill" modu. Nema stalno nekog umjetnog napumpavanja adrenalina s nekim šokantnim scenama, hordama zombija koji nas napadaju, niti onih tipičnih Uncharted momenata.  ;D

Sustav craftanja, traženje resursa, nadogradnja oružja su mi odlično napravljeni i stalno tjeraju na istraživanje okoliša. Težina je taman pogođena, neke sam dijelove po 20 put prelazio da bi ispalo onak kak sam htio. Šta se likova tiče Ellie i Joel su mi sve više prirasli srcu kak je igra odmicala, a ostali su mi onak samo ok i ništa više. Od priče sam malo više očekivao. Ajmo reć da mi je to možda najslabiji dio igre, a ne znam šta sam očekivao. Možda nešto malo više intrigantnije.

Sve u svemu, jako sam zadovoljan na kraju. Nekih 9 do 9,5/10 bi bilo. Ako se zbog nečeg isplati kupiti sada već zastjerjeli PS3 onda je to zbog ovoga. Nadam se da neće proći ovoliko dugo prije nego i dvojku zaigram.

Offline Cole™

Odg: The Last of Us
« Odgovori #260 u: Studeni 06, 2019, 10:09:24 »
Ne isplati se zbog te igre kupovat PS3 kada je igra u remaster izdanju na PS4 konzoli.  thumbs1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB