Autor Tema: Gran Turismo 5 online  (Posjeta: 285344 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #225 u: Siječanj 16, 2012, 14:31:51 »
@ManTheRamparts mislim da čemo se složiti da uspoređivanje GT5 i neke PC simulacije tipa rFactor ili neke druge ( s naglaskom na simulacija) nema smisla . S tim da moram reći da  moje jedino iskustvo s Pc simulacijama koje sam imao je demo rfactora koji sam dobio uz svoj G25 volan i kojeg sam čisto iz zanimacije pokrenuo i igrao svega nekoliko minuta, te se smatram potpuno nekompetentnim za takva uspoređivanja.Ali i u tih par minuta sam stekao određeni dojam.Grafički je GT5 daleko ispred tog rFactora a simulacijski jako daleko.I slžem se s tobom da je simulacija guma u GT5 odrađena totalno u banani.
Osobno mislim da igre simulacijskog tipa odumiru , a očiti primjer toga je GT5 s recimo ukidanjem restikcija u Sesonal Eventima , licence koje ne služe ničemu i u kojima je nemoguče isključiti SRF, bonusi u zarađivanju XP-a i love.Dakle , konstanto se podilazi igračima koji tu igru žele igrati tek povremeno a sama vožnja je za njih tek sporedna stvar.
  Dakle, osuđeni smo na "simulacije" za široke mase , i simulacije koje moraju nači neki drugačiji tip financiranja , recimo kao rFactor koji ima neku godišnju pretplatu , da bi se ta igra isplatila.
   Ali ja hoču reći , ako su več pravili igru za široke mase , onda su trebali znati da nemaju svi optiku i upload od 10Mbita , te optimizirati online da se može igrati bez ovih sranja koja se trenutno dešavaju.

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #226 u: Siječanj 16, 2012, 14:54:09 »
 
Prisjeti se Montoya samo sinočnje utrke na Suzuki sa Suprom, vozili smo je dosta i u Free run ali u samoj utrci auto je bilo totalno drugačije za voziti.Gume su se potpuno drugačije trošile u FR i utrci , već u 4. krugu prednje su otišle skoro pola i auto je počeo kliziti preko nosa i mislim da te je to najviše iznenadilo tj. izazvalo tvoju pogrešku.

Eh da, prva tri kruga držal sam te na distanci, pošto me je auto slušal, ponašal se kao u free runu.
To kaj si mi kroz ta 3 kruga skinul sekundu i možda nekaj malo, krive su moje dvije "srednje pogreške" - prva kasno kočenje u Spoonu, druga još kasnije kod šikane.
No onda, najednom, u 4. krugu, odma u 1. sektoru auto mi se počel gubiti, ko da sam promjenil na comfort gume!
Ko neka vrsta onog kritičnog pada gripa kod super soft guma u F1!

Nadam se da budu to popravili, more se to, radi se kodu kojeg valjda moru mijenjati...


Mada ništa ne može umanjiti moj gušt u druženju s Vama     

To je jako lijepo čuti  hug1
Ja također u MP racingu s pravom ekipom uživam više nego u bilo čemu drugom povezanom s gamingom.
To je zapravo za mene više od obične igre.


Kaj se tiče GTR-a 2, GTL-a, rF-a i RBR-a, to je svijet za sebe.
Upravo zato jer sam dosta puno vremena provel u tim igrama (pogotovo GTR 2 - za mene apsolutni kralj simulacija), glupo mi je voziti GT5 bez ABS-a jer to jednostavno nije to, nije realno odsimulirano i teže je nego bi zapravo trebalo biti.
Kad je na 1, sve je ok i "samo" bolja simulacija guma dijeli GT5 od čistokrvne simulacije.
Plus, telemetrija itd., u tom se pak segmentu teško more srušiti F1 Challenge.

No malo smo odlutali ovde, no vjerujem da bi jedna tema s tom tematikom itekak dobro došla...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline pero

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #227 u: Siječanj 16, 2012, 15:20:51 »
Ja cu danas doc oko 9 navecer pa se vidimo online nadam se :)  Ajd da nas barem 5 dođe :)

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #228 u: Siječanj 16, 2012, 15:50:12 »
Nažalos , ja večeras radim nočnu pa ništa od mene

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #229 u: Siječanj 16, 2012, 15:59:47 »
U kolko startaš?
Možda uspijemo baciti koju prije ak ne krećeš uskoro...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #230 u: Siječanj 16, 2012, 17:14:08 »
Mozda vam se i ja danas pridruzim ako ne odem u krpe, totalno sam umoran i pocela me loviti prehlada.
Sve ove probleme o kojima sad pisete sam primjetio od samog pocetka online voznje i zato izbjegavam kakti ozbiljne kupove i natjecanja. Ajd, dost toga se popravilo ali vecinom nevazne stvari za sam osjecaj voznje.

Znači ima sad opet neka caka kak je bilo na GT5P kaj se vozni model menjal prema kameri s kojom se vozilo (totalna debilana jelte)?

Steta kaj nema opcije da se zakljuca online kamera tak da svi sa istom vozimo, kokpit view i gotovo - naravno ako se jos uvijek mijenja i vozni model s promjenom kamere kao sto je bio slucaj u gt5p iako to nije sluzbeno dokazano. Pogledajte si paklene rasprave na stranim forumima oko toga, a to sam i sam primjetio no svejedno sam vozio iz kokpita zbog vlastitog gusta, makar sam bio sporiji u TT.

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #231 u: Siječanj 16, 2012, 18:00:00 »
Da to za kameru sam već spomenul i bilo bi dobro, po uzoru na GTR 2.
I još neke stvari, poput obaveznog ulaska u boks (možda i ima, no nisam primjetil), manual g. restrikcije i pametnijeg načina kažnjavanja.
Dok dva kotača i malo drže cestu, to nije kraćenje.
Da ne spominem dok se auto nađe na travi - to je samo po sebi kazna, a ne da još lupi 5s!
Idealno bi bilo pojavljivanje zastava, naravno, trebalo bi to izvesti kak spada.

I ne vjerujem da igra, tj. Plejka nemre prepoznati periferiju i prikazati ko s čim vozi!
A kaj se tiče nje, žalosno je da je ova tema još prazna: link
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline pero

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #232 u: Siječanj 16, 2012, 20:19:45 »
ja sam online i čekam :D  Jel mi može netko reč kako da sejvam replay od online utrka?

Offline s2000

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #233 u: Siječanj 16, 2012, 20:24:38 »
odes na race result i imas opciju sejv riplej

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #234 u: Siječanj 16, 2012, 20:36:01 »
Kod mene je otvoren lounge pa ak neko hoće voziti, neka upadne...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #235 u: Siječanj 16, 2012, 23:25:03 »
@ManTheRamparts mislim da čemo se složiti da uspoređivanje GT5 i neke PC simulacije tipa rFactor ili neke druge ( s naglaskom na simulacija) nema smisla . S tim da moram reći da  moje jedino iskustvo s Pc simulacijama koje sam imao je demo rfactora koji sam dobio uz svoj G25 volan i kojeg sam čisto iz zanimacije pokrenuo i igrao svega nekoliko minuta, te se smatram potpuno nekompetentnim za takva uspoređivanja.Ali i u tih par minuta sam stekao određeni dojam.Grafički je GT5 daleko ispred tog rFactora a simulacijski jako daleko.I slžem se s tobom da je simulacija guma u GT5 odrađena totalno u banani.
Osobno mislim da igre simulacijskog tipa odumiru , a očiti primjer toga je GT5 s recimo ukidanjem restikcija u Sesonal Eventima , licence koje ne služe ničemu i u kojima je nemoguče isključiti SRF, bonusi u zarađivanju XP-a i love.Dakle , konstanto se podilazi igračima koji tu igru žele igrati tek povremeno a sama vožnja je za njih tek sporedna stvar.
  Dakle, osuđeni smo na "simulacije" za široke mase , i simulacije koje moraju nači neki drugačiji tip financiranja , recimo kao rFactor koji ima neku godišnju pretplatu , da bi se ta igra isplatila.
   Ali ja hoču reći , ako su več pravili igru za široke mase , onda su trebali znati da nemaju svi optiku i upload od 10Mbita , te optimizirati online da se može igrati bez ovih sranja koja se trenutno dešavaju.
Ne vidim razlog zakaj se ne bi uspoređivale igre, isti su žanr. I GT-u i rFactoru i GTR-u je cilj čim bolje i realnije odsimulirati bjesomučno natjeravanje po svjetski poznatim stazama u nekim od najboljih pila na svijetu, s tim da su recimo GT i Forza više orjentirani na slinjenje nad metalnim ljubimcima, nego na samo utrkivanje (nažalost). Dok se samo sjetim GTR 2 dana, online, 28 ljudi na startu, Spa, Eau Rouge i deri. Prčkanje po setupu, mjesecima sam vozil samo Lamborghini Murcielago R-GT Reiter Engineering, još kak je super bilo odsimulirano sve od vremenskih uvjeta, voznog modela, samih pravila (nikakve Kazunori baljezgarije nego zastave i sve kaj ide uz to) itd.

Joooj nostalgija, kak sam s Fabeom nakon utrke analiziral replaye, uvijek smo komentirali poteze i znalo se to odužiti dugo u noć!

Jednostavno - dok probaš nekaj takvog ostalo ti više nije to - to. Samo kaj ga više nemrem gledati kad ga je vrijeme pregazilo (grafički). Tak da se nadam da GTR3 bude vratil SimBin na stare puteve slave.

Ma dosta dugo već govorim - daj mi GTR2 s boljom grafikom i ja bi bil sretan ko malo dijete.
GTR2 je za mene vrh simulacije (iRacing ne računam kad nisam probal).

Sori na offtopicu, trebala bi nam neka tema ovak općenito za raspravu o simulacijama, mislim da bi se dalo kvalitetno raspravljati na tu temu!

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #236 u: Siječanj 17, 2012, 08:58:34 »
Ko da na forumu nema prostora za otvaranje takve teme :)

Odvozil sinoć dvije utrke s kekom, samo nas dva, pošto je pero zbrisal :P
Čak sam i kolko tolko zadovoljan učinkom, iako sam opet previše griješil, a to se ne prašta kad se vozi s takvim maherima.
No brzinu imam, samo mi treba konstantnost, bolje reći, koncentracija.
A s njoj nisam u dobrim odnosima.

Ostavil me keko 6.8s na 6 kruga Nurba, vozili smo sa M3 '07, trajalo 14 i pol minuta.
Na Suzuki još veći razmak ali tam nisam izletel samo u 1. krugu xd, vozili sa G37
Keko je šoferčina i pol  šofe1
 
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline pero

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #237 u: Siječanj 17, 2012, 13:18:33 »
Odvozil sinoć dvije utrke s kekom, samo nas dva, pošto je pero zbrisal :P

Došo, vidjeh, odvozih 3-4 kruga i što bolje odvozim kurg to više sam u zaostatku  - u fre modu 6. sec iza keke  reko zajebi mp idem igrat sp i brijat kak sam dobar.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #238 u: Siječanj 17, 2012, 17:04:13 »
Keko je sigurno jedan od najbržih ljudi s kojim sam ja ikada vozio online , tako da te to ne skira previše

Offline s2000

Odg: Gran Turismo 5 online
« Odgovori #239 u: Siječanj 17, 2012, 17:41:21 »
Keko je sigurno jedan od najbržih ljudi s kojim sam ja ikada vozio online , tako da te to ne skira previše
a ja jedan od najsporijih shy1