Autor Tema: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup 12.10.2012.  (Posjeta: 39155 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #105 u: Listopad 13, 2012, 10:19:20 »
Svaka cast na organizaciji MTR, lijepo da se vozi thumbs1

 http://crosimracing.hcl.hr/forum/index.php?action=calendar

Skoknite do prosinca... kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #106 u: Listopad 13, 2012, 10:25:50 »
Hvala.  sm1jeh

Ma sad bude to išlo bez problema, kad nam polako ulazi u neku rutinu, pravila i oblik natjecanja su tu, ekipa dosta ozbiljna glede okupljanja itd. Samo se rotirati trebaju auti i staze da druge kupove.  thumbs1

Zakaj ne bi i vi na GT-u probali tak nekaj izvesti na sličnom principu? Sigurno bi se interes ljudima podignul za vožnju, a i sigurno ima dosta ozbiljne ekipe da vas se bar minimalno 4 okupi. Meni bi bilo interesantno pratiti kak se održavaju kupovi i dojmovi kakvi su.  thumbs1

Offline DogZy

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #107 u: Listopad 13, 2012, 10:29:20 »
Sve imam vec u planu, bit ce toga kroz tjedan-dva maksimalno. I ako uspijemo imati 4-5 konstantna vozaca i ako sve bude po planu,  bit ce mnogo kompleksnije nego li ista ikad organizirano na ovom forumu.  thumbs1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #108 u: Listopad 13, 2012, 10:31:32 »
Jer puno više ljudi igra GT od Forze i sramota je ako se nemre barem 4-5 'stalnih' pronaći. Samo nemoj previše zakomplicirati s organizacijom, najbolje je da se ovak vozi turnir u dahu jer se retko mogu svi okupiti.

Offline DogZy

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #109 u: Listopad 13, 2012, 10:40:00 »
Sve si dobro rekao, s tim da je trenutno online u sturcu, jer dolaskom 2.08 updatea se vise ne moze voziti, bas ne moze nikako. I dok to ne poprave, nema nicega cer1njo fpalm1. Ali to je prica za neku drugu temu...

Mislim da bez problema mozemo skupiti 8 vozaca za one time event, dok za ovako duze staze, na koje se cilja,  taman 3-4. Bit ce tu meduforumske suradnje i suparnistva u jednom, u kojemu bi mogli sudjelovati i svi poznatiji, veci GT forumi sirom svijeta. No dobro, vise o tome u GT5 forumu...

Vas ima malo i lijepo je vidjeti da je odaziv gotovo 100%-tan kod svake utrke. I jos se organiziraju ovakvi one time eventi koji uvijek super prolaze. Sto reci nego uzivajte i nastavite s odlicnim poslom. kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Duvorynn

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #110 u: Listopad 13, 2012, 10:54:31 »
Nema, mislim da je on na 25, a Duvorynn cilja na to da je Cole novi igrač Forze. Ne na godine.  thumbs1

Edit: ipak ne.  cer1njo

Mislio sam prvenstveno na godine, ali i na iskustvo igranja Forze.
 :P Onda si ti Ramparts bio najmladi sinoc...ujedno ti i na forumu cestitam na pobjedi...bilo je fantasticno.
Nadam se da ce slijedeci kup ipak biti u nesto kasnijem terminu, jer moje obaveze prema zeni i klincima su ipak na prvom mjestu. Ako bude oko 22h, onda sigurno dolazim. Za sve ranije ne mogu obecati.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way!

Offline ManTheRamparts

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #111 u: Listopad 13, 2012, 10:58:20 »
Sve je stvar dogovora i na kraju krajeva - kak većini paše. Jer ja ako budem radil ovak kak sad radim - onda ne bude problema - malo budem umoran, al to je nebitno - samo da nas čim više ima!  thumbs1

Offline Cole™

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #112 u: Listopad 13, 2012, 11:54:25 »
25 imam da.  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #113 u: Listopad 13, 2012, 11:54:34 »
Evo kratki osvrt iz moje perspektive na jučerašnje utrke:

Silverstone - borba do zadnjeg metra s Duvorynnom, prestizanja ko u priči, sve na čisto. Predugi bi opis bil da se svako preticanje opisuje tak da samo - JAKO puno prestizanja i vraćanja prve pozicije je bilo. Do polovice utrke Darkman držal priključak s nama, ali onda je izgubil tempo. Zadnja 3 kruga smo malo počeli grešiti i Duvorynn i ja, ali se ipak Duvorynn uspel othrvati mojim napadima do kraja makar je izgubil u jednom ili dva navrata prvu poziciju - svaka čast. Iako sam startal prvi, pobjedil je Duvorynn - razlika na kraju je bila minimalna, unutar pola sekunde smo bili. Jedna od najboljih utrka u mojoj online racing karijeri.

Barcelona - imal sam prvu startnu poziciju, ali je Duvorynn bolje startal i odma me prešel prije prvog zavoja. U 4. zavoju sam pogrešil i imal kratki izlet sa staze pa me Darkman prošel. Dok sam videl Mercedes i žutu Astru ispred sebe samo mi je prošlo glavom - ovo bude sad malo tvrđi orah! U drugom krugu sam se uspel rešiti Darkmana u pravoj touring car maniri - prestizanje s minimalnim kontaktom. Sad je samo trebalo uloviti Duvorynna koji je imal prednost od koje dve sekunde. Ova utrka je isto bila bumper to bumper do samog kraja - strpljivo sam se vozil celu utrku na njegovom braniku i čekal pogrešku jer sam videl da ovak nema prolaza. Tu pogrešku sam dočekal u 8. krugu u zadnjem sektoru, ali sam zbog prevelike želje izgubil prvu poziciju već u prvom zavoju 9. kruga. Još sam mu bil na repu i krajem zadnjeg kruga sam dočekal pogrešku na istom djelu ko i zadnji put i 3 zavoja prije kraja preuzel vodstvo.

Nurburgring GP - startal sam s 2. pozicije i u prvom zavoju me Cole napucal, ali ništ strašno - minimalna oštećenja na zadnjem kraju auta i nastavak utrke ko da nije ništ bilo. Istina - zbog toga je zadnji kraj bil malo veseliji i auto se htel više zahititi, ali ništ kaj se ne bi dalo kontrolirati. Opet sličan scenarij ko i na prošloj utrci - Darkman i Duvorynn ispred mene. Kak se odvijala borba ispred mene, Darkman je nakon Duvorynnove greške preuzel vodstvo, a nakon još jedne pogreške Duvorynna ja sam se smjestil na drugoj poziciji. Darkmanovo vodstvo nije dugo trajalo zbog pogreške prilikom izlaska iz prvog zavoja i gubitka kontrole nad autom - bilo mi je 'Ha dobro, sami su se eliminirali!'. U međuvremenu je Duvorynn polako počel loviti priključak i začas mi se zaljepil za rep. Na ravnini prilikom početka 6. kruga je došel s nutarnje strane i prešel me, tak da je lov opet počel. Do kraja smo vozili unutar sekundu i pol (malo se povečaval zaostatak, malo smanjival) i stanje se nije promjenilo do završetka utrke.

Hockenheim - krenul sam s 1. startne pozicije i dobro sam startal, ali sam ušel malo preširoko u prvom zavoju, pa je Duvorynn to odma iskoristil. Vratil sam poziciju na onom naglom, sporom zavoju kad je Duvorynn tokom cele utrke imal tu problema (u ovom slučaju malo izgubil kontrolu nad autom). Tu je sve bilo gotovo dosta brzo - utrka s najmanje akcije za mene. Praktički sam provel celu utrku u vodstvu, koje sam povečaval iz kruga u krug. Znale su mi se desiti neke minimalne greškice, ali ništ kaj bi utjecalo na daljnji rasplet događaja. Na kraju sam imal 15 sekundi prednosti pred Duvorynnom i očito je bilo da mu Hockenheim baš ne leži.

Nordschleife - zadnja utrka, stavili smo 3 kruga kad se turnir otegnul zbog tehničkih problema - u ovu odlučujuću utrku startal sam s prve pozicije, Duvorynn je startal 3., ali je odma prešel Darkmana zbog njegovog lošijeg starta. Nakon spuštanja po ravnijem djelu i prilikom dolaska u prvi pravi zavoj Duvorynn je imal veću brzinu i uspel mi se pogurnuti s nutarnje strane tak da nisam imal izbora osim prepustiti prvu poziciju. Kojih 5 minuta u utrci sam mu se držal čvrsto na repu, ali onda je došlo do moje pogreške i izleta s staze. Tu sam mislil da je sve gotovo. Još sam imal neke greškice pa je zaostatak narasel na kojih 9-10 sekundi. Još mi se na onom djelu di je mali 'autoprelet' (onaj skok) zbog agresivnog prolaska i slijetanja razbil zadnji branik - sad sam već bil 'Gotovo je definitivno'. Onda sam počel voziti preciznije i smanjival sam zaostatak i začas sam bil na kojih 7 sekundi iza Duvorynna. Začas se žuta Astra počela nazirati na ekranu i tak s smanjenom prednošću na koje 3-4 sekunde smo krenuli u 2. krug. Uspel sam dočekati Duvorynnovu pogrešku - razbil je prednji branik i na kraju drugog kruga, prilikom izlaska iz zadnjeg zavoja, prelazim u vodstvo i očekujem borbu do kraja. 'Duga ravnina, sigurno mi bude ušel u slipstream', to sam prvo pomislil - ali zbog razbijenog prednjeg branika jednostavno nije imal dovoljnu brzinu i samo sam se odvajal i sve veću prednost stvaral. Dok sam videl da imam sigurnu prednost, smanjil sam tempo tek tolko da i dalje polako povećavam prednost, ali i da smanjim mogućnost greške i tak ziheraški sam odvozil do kraja. Zanimljiva utrka, malo me i sreća pomazila, pa je završila utrka mojom pobjedom.
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2012, 12:18:27 od ManTheRamparts »

Offline ManTheRamparts

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #114 u: Listopad 13, 2012, 13:52:03 »
Uploadal sam na svoj Storefront replay Silverstone-a, pa koga zanima kak je izgledala napeta borba do samog kraja između Duvorynna i mene - ček it aut.  thumbs1

Offline Jack-Darkman

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #115 u: Listopad 13, 2012, 17:50:53 »
@Davorin- ..ma to smo mi pričali za Luku da ima <20  cer1njo
U 22:00 bi mogli petkom kad se dogovorimo. Ja bi mogao, Therg., Ramparts, Luka (subotom nema šk) i Cole. I koliko sam shvatio za datum igranja se najviše moramo ravnat po tebi i Cole-tu. Ja bi volio ako bi mogao i koju minuticu prije, recimo 21:30:?

Inače, ima dosta tu igrača koji igraju FM4, samo ima i podosta solo "brijača". Nas standardnih ima 6 i to je lijep broj  thumbs1

Offline Duvorynn

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #116 u: Listopad 13, 2012, 20:12:35 »
Izgleda da me godine ipak pritiscu...sto ces...40-te su pred vratima, jbg.
No, nije to ni bitno...fair play je bio na savrsenoj razini, bez obzira na godine.

Probao sam danas malo s Lukom i sve je islo k'o podmazano...spajanje u moj/njegov lobby, utrka, jedino mu je stekao zvuk iz HS (mislim da je to zbog wirelessa)...rekao sam mu neka proba spojiti zicno, pa cemo vidjeti ima li kakve razlike.

Prije 22h vjerojatno necu moci, ali zivi bili pa vidjeli...malo cu se klanjati zeni, kupiti koji pokloncic, pa mozda popusti. Koliko je sala toliko je i istina...dvoje klinaca ipak zahtjevaju svoje vrijeme za igru i druzenje, a zahvaljujuci hrvatskoj svakodnevnici tj. rintanju u stilu Tarantina -> "Od sumraka do zore", to je moguce jedino navecer.

Iako bas i ne pisem puno po forumu redovito pratim teme, pa cu vam na vrijeme i odgovoriti. Meni u biti odgovara svaki dan, ako ne radim nocnu, jer onda odlazim od kuce oko 18h, a kad sam dnevna doma sam oko 21.30h, pa stoga i ono vrijeme od 22h.

Eto. Lijep pozdrav do slijedeceg gledanja u branike i retrovizore.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way!

Offline Thergothon

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #117 u: Listopad 13, 2012, 22:40:46 »
Steta kaj vam nisam bil u mogucnosti zagorcati "zivot" i pokupiti 50 bodova :P ;D

Offline Cole™

Odg: FM4 CSR - 2. DTM Mini Cup
« Odgovori #118 u: Listopad 13, 2012, 22:51:43 »
Wuhu imam 25 bodova.  kuul cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB