Autor Tema: XCOM: Enemy Unknown  (Posjeta: 9338 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

XCOM: Enemy Unknown
« u: Listopad 25, 2012, 15:24:50 »


Iz Firaxis studia dolazi remake stare odlične igre. I to kakav remake; odličan!

Igra je taktička timska turn based strategija. Osnovni dio igre je podzemna baza u kojoj razvijamo nova oružja, tehnologije, širimo bazu, nadgledamo vanzemaljsku aktivnost na Zemlji, (za šta je potrebno slati satelite u orbitu), osiguravamo i treniramo ljude koji će krenuti na bojište i još mnogo, mnogo toga...





Nakon toga sljedi akcijiski turn based dio koji kada se igra u Classic - Ironman modu je zbilja izazovan i ne prašta pogreške.

Igra ima fantastičnu atmosferu!! Iako je strategija, atmosfera je kao što rekoh na mjestu

Dakle primjer;

Nakon šta smo lansirali satelit iznad Velike Britanije dobivamo kontakt NLOa te šaljemo bespilotnu letjelicu da pokuša srušiti NLO i u tome uspjeva.



Sljedi odabir ekipe te njihove opreme



Po putu dobivamo Mission Brief te zadatke



Te tada sljedi iskrcavanje i turn based dio igre koji je odrađen fantastično





Ovo je praktički sami početak odnosno Tutorial........
« Zadnja izmjena: Listopad 25, 2012, 15:48:39 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #1 u: Listopad 25, 2012, 17:05:00 »
Ovo mi se čini predobro. ave1

Offline ManTheRamparts

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #2 u: Listopad 25, 2012, 18:37:25 »
Probal sam demo na Xboxu, zgodna mi se čini igra - još dugo nije bilo dugo takvog kvalitetnog naslova te tematike i žanra. Samo - nisam baš u nekom raspoloženju za takvu igru, a i rađe bi igral tak nekaj na PC-u.

Offline doktor1

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #3 u: Listopad 25, 2012, 21:15:25 »
Ne mogu prestat igrat igru... Ne gine mi do pola noći. Ovaj retro dizajn i štih te brdo istraživanja i strategije mi je baš dobro došao..... Igra je izazovna, odluke se broje i ne donose se lako....


Offline doktor1

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #4 u: Listopad 26, 2012, 09:10:43 »
Igra je zbilja izazovna u Ironman modu, (odluke i posljedice na bojištu su trajne bez mogućnosti reloada)

Jedna misija koja je izgledala jednostavnom i već rješenom se pretvorila u noćnu moru u kojem su mi dva napredujuća lika poginula, dok je treći otišao odmah na početku, a jedini je imao uređaj za uhvatiti živog aliena...





Ali zato je narednica Henderson dobila promaknuće i sada nakon šta se oporavi će biti vođa budućih napada....

A broj raspoloživih vojnika je naglo pao nakon tri misije,



dok je onaj poginulih na bojištu malo prevelik...

« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2012, 09:15:24 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #5 u: Listopad 26, 2012, 12:31:17 »
Nahajpo si me, i evo sad se nabavlja igra shy1
Jedva čekam da zaigram, sviđda mi se što upgrejdam squad i što moram pazit u borbi da ne poginu. A čini mi se i dugačka igra, baš mi se igra sad :)
Samo mi nije jasno kako nisam čuo za tu igru prije hmm
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2012, 12:33:03 od Praetorian »

Offline doktor1

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #6 u: Listopad 26, 2012, 12:44:54 »


Srušio se veći NLO i poslao novi, neiskusni tim jer mislio da će misija biti lagana. Do samog ulaska u brod izgubio dvoje ljudi, češljanje unutrašnjosti koje je trajalo cca 45 minuta, (da, ovaj mali brodić sam toliko istraživao i nisam uspio) odneslo još dva života, odnosno cijeli tim i propala misija. Zadatak neuspio....
Sada radim na proširavanju veličine postrojbe na pet članova, laserskim puškama koje sam dobio od istraživanja njihove tehnolgoije, no resursi su ograničeni pa su puške u blokadi.....

Izvješće nakon prvog mjeseca od napada; odlična ocjena A za koju sumnjam da ću dobit za tekući mejsec nakon neuspjele prve misije, (gore opisane)



Sljdeća misiju šaljem ljude u Indiju gdje je Panic lvl vrlo visok i misija je pod Very Difficult te neznam šta će biti



Ali šaljem troje najboljih ljudi i rookiea kao medic support, a sve pod vostvnom narednice Henderson koja ima najviši čin...


________________

Obavezno igraj u Classic - Ironman modu jer je tada igra izazovnija i imerzivnija... Svaka odluka može biti skupa i donesti do gubitka člana tima, nesmije rushat, obavezno korištenje Overwatch moda jer često zna spasiti život nekome, u pravo vrijeme reload oružja da nebi bilo svega, ne držat ljude blizu jedne drugima jer je okoliš destruktivan i lako možeš ostat bez obojice......
Ma toliko toga ima za uzet na razmatranje prilikom misije...... I obavezno čekiraj Tutorial opciju..... Drugačiji je početak sa Tutorialom i bez njega... I kada pohvataš sve kreni isponova bez tutoriala jer već an početku ti mogu preživit četiri vojnika i napredovat dok u tutorialu tri poginu...
I pazi se kada ti je auto u plamenu; bježi u drugi zaklon jer će u sljedećem krugu odletit u zrak....
I najosnovnije, ne rushaj napred da ti vojnik ostane bez akcije pucanja, zaštite, overwatcha i ostali aktivnosti.. Kada vidiš da si u škripcu obavezno se povuci nazad u kvalitetan zaklon...
A zadovoljstvo nakon pomnog planiranja i eliminacije samo jednog ljigavca je ogromno..



« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2012, 13:49:50 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #7 u: Listopad 26, 2012, 13:56:38 »
Definitivno ću igrat classic plus ironman i tutorial. Vidim da su na ironman odluke i posljedice trajne, znači nema povratka (ako sam dobro shvatio) što mi se jako sviđa.

Offline doktor1

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #8 u: Listopad 26, 2012, 14:06:48 »
Nema povratka jer igra radi samo jedan save... I to je pravi izazov jer moraš odmjerit svaki potez inače lako ostaneš bez odličnog vojnika kojeg si toliko unapređivao....

Offline Praetorian

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #9 u: Listopad 26, 2012, 16:11:16 »
To je zakon,, kad nadogradiš vojnika pa ga moraš čuvat. A i kad ga ubiju to samo dodaje na imerzivnosti kako ti kažeš. Tako da onda bolje paziš svoje ljude. A i zakon mi je što kažeš da je okoliš uništiv tako da i tu treba taktizirat. Nadam se da ću za vikend zaigrat, baš sam nahajpan 100% na igru. A i zaželio sam se ratovanja protiv aliena, i to još na ovakav kvalitetan način.

Offline doktor1

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #10 u: Listopad 26, 2012, 16:16:05 »
I obavezno PC "patch" skinuti od 3.5GB! Korekcije u gameplayu te 1080p video...

  - Various visibility/hiding optimizations
  - Multiplayer text chat support (J to activate)
  - Mouse 4/5 will switch soldiers in the Barracks
  - ESC hides the movement grid if you do not want to
    commit to a move while it is activated
  - Squad Sight ability optimization
  - Fixed issue when equipping two grenades with Deep Pockets.
  - Fixed Rapid Fire sometimes consuming too much ammo.
  - SHIVs that are damaged will no longer become unusable.
  - Fixed some hangs/soft crashes in tactical combat.
  - Replaced software cursor with the operating system
    cursor to reduce lag and framerate dependence.
  - Fixed rendering bug which causes some soldier's hair to
    appear as if it is rendering on top of environment fog.
  - 1080p movies are now used at all times on the PC.

Offline Praetorian

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #11 u: Listopad 26, 2012, 17:43:53 »
Evo baš vidim da ima patch za skinut, hvala na infu thumbs1

Offline doktor1

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #12 u: Listopad 26, 2012, 18:51:13 »
Evo kako baza odlično izgleda...

XCOM: Enemy Unknown Deep Dive #2


Snimio patch i video je daleko kvalitetniji. Za gameplay promjene i nemogu reći pošto nisam perviše napredovao..

Offline doktor1


Offline doktor1

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #14 u: Listopad 26, 2012, 21:48:12 »
Nakon šta sam pohvatao stvari u tutorialu išao sam na new game bez tutoriala, (razlika je u igri sa i bez) i za sada u niti jednoj misji nisam ostao bez vojnika...

A perkovi za vojnike su odlični....
_____________________

Igra boluje od "samo još jedan potez i to je to" bolesti....

Prošao prvi mjesec od invazije, stanje nije bajno jer je u nekim zemljama velika panika



No taktički je odrađeno vrhunski, niti jedan vojnik izgubljen, (još jedan sniperist je na oporavku),



Izgrađen Officer Training School te slot vojnika povećan na pet



A i dodatna infrasturktu ra je izgrađena....



Samo sam u nedostatku novaca na burzi prodavao neke djelove i sada mi fale za odličan upgrade - lasersku pušku; ma to treba paziti...



Snajperist sa Squadsightom je must have!!
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2012, 22:51:40 od doktor1 »