Autor Tema: Risen 2  (Posjeta: 7644 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Risen 2
« u: Prosinac 16, 2011, 19:54:56 »


Risen 2: Dark Waters - Official Cinematic Trailer

Offline wyzard

Odg: Risen 2
« Odgovori #1 u: Prosinac 16, 2011, 20:41:27 »
slab sam na tematiku pirata pa vjerujem da ću ovo igrat makar bilo lošije od prvog dijela s kojim sam se dobro zabavio, ali nikad nisam imao volje završit ga.

Offline doktor1

Odg: Risen 2
« Odgovori #2 u: Travanj 27, 2012, 23:16:54 »


Probao igru i prvi dojmovi su totalno pozitivni. Sa grafičke strane igra izgleda odlično i mnoge teksture su mnogo bolje nego u vanilla Skyrimu, (osim tekstura likova. da su se tu malo potrudili...)! Gusarski brod nije tako nigdje dizajrnira i recimo ovaj jedrenjak iz Risen 2 naslova u usporedbi sa jedrenjakom iz Witchera 2 je negdje 100 puta detaljniji; da nije to isto vrijeme bla, bla, ali kada se vidi ovaj brod naspram drugih igara - vrlo dobro; unutrašnjost broda - brod) - sitnice, ali čovjeka vesele. Hodanje i ponašanje lika naspram prvog djela je nebo i zemlja i recimo kretanje lika u Withceru 2 i ovdje - Risen 2 pobjeđuje. Skok u šprintu je malo čudan, ali gdje nije...) - i da se razumjemo, Witcher serijal i Skyrim su mi sjajne igre, ali vučem usporedbe da pokažem da ona recenzija od IGNa ne vrijedi ama baš ništa - da je izdavač kaka EA, IGNova bi ocjena bila minimalno 7.0!

Glazba je opuštajuća i totalno se uklapa u setting te čini vrlo dobru atmosferu. E sda, atmosfera... Odlična je zahvaljujući gusarskom settingu kojeg ne viđamo u ovakvim igrama. Te ovaj tip igranja; čovjek ti kaže koga da tražiš, kaže da trebaš ići sjeverno istočno i to je to. Kupiš kartu, ali nema ikonice na mapi koja te navodi... Pa kreneš i sretneš čuvara koji ti kaže da da ti je bolje proći kroz to i to mjesto jer je mnogo sigurinije...

E sada... Najviše sam se bojao borbe jer kažu da nevalja... Borba je dobra! E sada dolazimo do onoga..."moram zamahnut 10 puta mačem da ubijem majmuna, TOTALNO NEREALNO". E pa kakvog bi onda smisla imalo napredovanje u RPG naslovu da otpočetka siješ smrt pogledom. Velika stvar kod borbe - napadnu vas tri majmuna i za vrijeme borbe će vas napadat sva tri, a ne kao recimo u Assassins Creedu gdje napadaju jedan po jedan; ovdje vas napada čopor pa se brani i maši mačem... po meni odlično napravljeno.

Nema priču i likove jednog Witchera ili Mass Effecta, ali se nadovezuje na prošli nastavak i nije baš toliko loša kao šta se može činit. Solidno i Skyrim nema ništa bolju!

Krenem tražit selo na istoku i sretnem domorodce kako love po šumi. Pošto sam jako slab naznam šta da radim, dali će me napast ili neće...?



Na kraju neke sitnice koje nisu bitne ali dodaju pluseve. Mongi žele da mogu hodat, trčat i slično kada to žele i to ovdje radi. Pritiskom na Shift lik hoda, (ne treba držat kao u jedinici), inače lagano trčkara, a pritiskom na Caps šprinta.

Offline Praetorian

Odg: Risen 2
« Odgovori #3 u: Travanj 27, 2012, 23:21:50 »
Čini se odlična igra, samo nisam još ni pvi dio prešo.

To si gusar u igri?

Offline doktor1

Odg: Risen 2
« Odgovori #4 u: Travanj 27, 2012, 23:22:33 »
Radiš za inkviziciju, ali moraš postat gusar..... Nisam ni ja skroz prešao prvi dio, nešto malo znam priču, malo vidio na netu i to je to...

Čim pređem The Book Of...... bacam se na ovo.

Offline Praetorian

Odg: Risen 2
« Odgovori #5 u: Travanj 27, 2012, 23:25:19 »
Čini se predobro, planirao sam kad pređem The book of unwritten tales zaigrat Runaway serijal, al sad možda ipak krenem Risen.

Sviđa mi se što ideš s gusarom i brodovi.

Offline doktor1

Odg: Risen 2
« Odgovori #6 u: Travanj 27, 2012, 23:29:48 »
Ma totalno atmosferična igra... Jedva čekam da ju zaigram.




Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Risen 2
« Odgovori #7 u: Svibanj 01, 2012, 15:06:54 »
S obzirom da ju sad već igraš, kakva je sa hardverske strane, jel zahtjevnija nego jedinica i koliko?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Risen 2
« Odgovori #8 u: Svibanj 01, 2012, 16:33:55 »
To i mene zanima?
Jer vidim po slikama da je grafika odlična.

Offline LukaM 110

Odg: Risen 2
« Odgovori #9 u: Svibanj 01, 2012, 19:57:02 »
To i mene zanima?
Jer vidim po slikama da je grafika odlična.

nezz, po mom se ne moze grafika mjeriti sa onom u witcheru 2. Cijeli svijet djeluje puno vise prazan i plosnat (u witcheru je svako drvo u sumi rucno napravljeno ave1) i ljudi mi djeluju ko da su iz simsa 2 cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Risen 2
« Odgovori #10 u: Svibanj 01, 2012, 20:00:14 »
Manje bitno, igra lijepo izgleda i zanima nas kako ide  sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline LukaM 110

Odg: Risen 2
« Odgovori #11 u: Svibanj 01, 2012, 20:03:22 »
znam, ali dosadno mi je pa pisem gluposti ;D

Offline Praetorian

Odg: Risen 2
« Odgovori #12 u: Svibanj 01, 2012, 20:29:05 »
doktore gdje si da kažeš kako igra ide?

Offline doktor1

Odg: Risen 2
« Odgovori #13 u: Svibanj 02, 2012, 07:51:23 »
S obzirom da ju sad već igraš, kakva je sa hardverske strane, jel zahtjevnija nego jedinica i koliko?


1920*1080, Ultra/High, 16xAF, editirana cfg datoteka radi boljeg LODa i popinga i igra ide od 30-50 FPSa, avg - 38
(Phenom II x4 955BE, 4GB DDR3, GTX460)

*primjer editirane cfg datoteke

Offline TexWiller

Odg: Risen 2
« Odgovori #14 u: Svibanj 02, 2012, 08:05:28 »
Imaš kakvu kuharicu ili link za modanje cfg datoteke? Jučer sam krenuo sa igrom i za sad je ok.