Autor Tema: AVANTURE (point and click i ostale)  (Posjeta: 47888 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

AVANTURE (point and click i ostale)
« u: Siječanj 16, 2013, 16:15:09 »





__________________________

Tema za diskusiju o omiljenim avanturama; modernim, klasičnim "point and click" te novim nadolazećim naslovima.



by doktor1
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2015, 15:19:57 od Cole »

Offline doktor1

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #1 u: Siječanj 16, 2013, 16:56:25 »
GameBoomers - PC adventure games news, forum, walkthroughs, reviews.

Još jedna, poznata i po svojim walkthrough djelovima....

Iako Adventure Gamers je daleko najkvalitetnija stranica sa najboljim recenzijama

A samo se klikne na ovaj dio Top Reviewed - AdventureGamers.com i biraš na četrdeset stranica koju odličnu avanturu ćeš zaigrat...

Offline Praetorian

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #2 u: Siječanj 16, 2013, 17:13:38 »
Da sad baš gledam top reviewed na AdventureGamers i ugledam ovu igru Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge - Special Edition
To nisam igrao, ja sam igrao onaj Monkey Island u epizodama što je izlazio, pa ću morati i ovo onda odigrat.
Uglavnom ima puno igara na listi za igrat ;D

Offline doktor1

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #3 u: Siječanj 16, 2013, 21:27:42 »
The Secret of Monkey Island: Special Edition

- to je prethodnik LeČukove osvete; te dvije avanture će jako brzo doći na naplatu....

Ja sam tako nabaso na Lost Horizon i djeluje mi odličan... .Neki Indiana Jones stil = može, prodano..

Odličan Main Menu..



A čim vidim ovo...nema se više šta za dodat...



A do toga sam došao tako da sam kliknuo na tvorca Secret Files serijala, (koji mi također djeluje odličan) - Animation Arts te automatski baci recenzije i ocjene njihovih naslova

P.S. - evo još jedna zanimljiva stranica koju zaboravih...

Adventure Classic Gaming - ACG - Adventure Games, Interactive Fiction Games - Reviews, Interviews, Features, Previews, Cheats, Galleries, Forums
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2013, 21:45:44 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #4 u: Siječanj 16, 2013, 22:04:42 »
Ovaj Lost Horizon izgleda predobro ave1 Nekako me podsjeća na Indianu Jonesa. Mogla bi biti igra super, ima i dobru ocjenu.

Inače sad uživam u BM II, obožavam onaj gradić na početku igre, baš se super atmosferičan. A onaj tip Fuller, koji je to seronja...
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2013, 22:18:36 od Praetorian »

Offline doktor1

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #5 u: Siječanj 16, 2013, 22:23:34 »
Ovaj Lost Horizon izgleda predobro ave1 Nekako me podsjeća na Indianu Jonesa. Mogla bi biti igra super, ima i dobru ocjenu.

Inače sad uživam u BM II, obožavam onaj gradić na početku igre, baš se super atmosferičan. A onaj tip Fuller, koji je to seronja...


Čak sam i ljubomoran šta sam prešao BM serijal jer me je jednostavno oduševio! Taj gradić je najdosadniji dio šta te čeka u BM II i BM III Nakon njega počinju prave čari BM serijala, a tek trojka.....

A baš sam tražio nešto ovako kao Lost Horizon i našao. Želim ozbiljnu avanturu jer BM me je totalno razmazio. A nakon pola sata provedenih mogu samo reći - imamo hit!  ;D



"Right from the outset, this game shows its intent to provide the kind of cinematic story once popular in weekend movie serials, just as the Indiana Jones movies did. "

Offline doktor1

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #6 u: Siječanj 17, 2013, 00:10:17 »
Lost Horizon je vrhunska igra  ave1.....

Već vidim da se neću slagat sa recenzijom od Adventure Gamersa od 3.5/5 iako su mi uvijek vjerodostojni, (kao šta se nitko ni u komentrama na recenziju ne slaže i svi kažu da je igra čista 4/5 - 4.5/5)

Evo ovdje je odlična recenzija... Produkcija 5/5 šta je istina, (sveukupno 4/5)! Jedino na šta se ljudi žale da je lagana, ali vidjet ću....

Ako netko želi virtualno iskustvo jednog Indiana Jonesa uz akciju i mozgalice ovo je pravi izbor! Nevjerovatno kakva igretina. Prezentacija je impresivna; sve je animirano, detaljno, prepuno detalja. Zbilja vizualno igra je nevjerovatna, a izašla je još 2010 godine. Posjećuje se India, Maroko, Hong Kong, Tibet itd....
1936 godina, njemci traže neki hram da se domognu oružja, (tako igra počinje), vi se nalazite u Hong Kongu i bivši ste vojnik od kojeg se traži da krene u Tibet tražiti izgubljenu ekspediciju... Ma sve baca na Indianu; čak i kada putujemo u pozadini leti avion i po karti ide crvena crta putanje...

Njemci nešto mute sa Tibetom...















Čak i hodajući po snjegu lik ostavlja tragove..



P.S. - na igri je radilo svega petnaest ljudi!! Nevjerovatno!

Lost Horizon Debut Trailer [HD] - YouTube


Lost Horizon - Trailer - PC
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2013, 00:57:13 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #7 u: Siječanj 17, 2013, 13:29:45 »
Uopće ne sumnjam u kvalitetu Lost Horizona, djeluje mi vrhunski. Pogledao sam ove trailere i slike, i baš super igra izgleda. Sve djeluje odlično animirano, lokacije djeluju odlično. A i sigurno je super posjetiti Indiju, Maroko, Hong Kong i Tibet. Vjerujem da odlično izgledaju. Koliko mogu vidit ima svega, od snježnih planina pa do kišnih ulica ave1
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2013, 13:50:49 od Praetorian »

Offline doktor1

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #8 u: Siječanj 17, 2013, 20:27:44 »
Nakon Black MIrror serijala te fantastičnog The Book of Unwritten Tales sljedi Lost Horizon po nekoj mojoj osobnoj kvaliteti. Oduševljen igrom, prezentacijom i pričom.

Ima raznih mozgalica, standardnog kombiniranja itema i svega drugoga šta ide uz pnc, a također ima i mnogo razgovora, (animacija) jer je priča totalno avanturistička puna svega....



Detalji: švabe me uhvatile u ovom hramu i kada ljudi pričaju odzvanja lagana jeka....



Main menu je jedan od najboljih....

LH

Offline Praetorian

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #9 u: Siječanj 18, 2013, 13:44:32 »
Odlična stvar u Black Mirroru 2 mi je onaj diary. Baš predobra stvar, bilježi ti questove, događaje šta su se desili i tak to.
Inače sad sam na chapteru II, pada kiša i predobro mi je kak se glavnom liku odjeća smoči, pa izgleda mokro.
Inače
Vrhunska igra, nemam ni jedan minus zasada.

Offline doktor1

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #10 u: Siječanj 19, 2013, 17:34:27 »
Još jedna stranica iz bookmarksa...

http://www.justadventure.com/

Offline Praetorian

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #11 u: Siječanj 19, 2013, 17:55:15 »
Fino ide u prvi post thumbs1

Malo me namučila jedna zagonetka u BM II, ono gdje sam morao složit one slike u  Fullerovom podrumu da mi se otvore ona tajna vrata. Onda sam skužio da je trebalo pogledat onu kartu i onim redosljedom kojim je Fuller putovao tako slagati  i one slike.

Offline doktor1

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #12 u: Siječanj 19, 2013, 18:27:22 »
To sam odmah skužio  ;D

Ali kada zaigraš Black Mirror III... Nešto vrhunsko.
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2013, 18:37:01 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #13 u: Siječanj 20, 2013, 14:48:59 »
Predobro mi je u Bm 2 posjecivati lokacije iz jedinice. Bas mi je to epic, a atmosfera je odlicna. Stvarno odlicna avantura. A i pohvala za zagonetke, dosad su bile logicne, nije bilo nekih blesavih zasad :)

Offline doktor1

Odg: AVANTURE (point and click i ostale)
« Odgovori #14 u: Siječanj 20, 2013, 17:34:44 »
U tom posjećivanju lokacija iz jedinice trojka briljira... Crkva, groblje, mrtvačnica od ludog doktora, dvorac.... plus nove lokacije u gradu....