Autor Tema: Killzone 2  (Posjeta: 4225 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZoNTrA

Killzone 2
« u: Prosinac 18, 2011, 12:42:44 »
Napravio: Guerilla Games
Izdao: SCE
Izašlo: početkom 2009.
Žanr: FPS
Platforma: PS3 ekskluziva

Trailer:
E32008 - Killzone 2 Trailer


Po meni, igra sa najboljim MP-om svih vremena, iako je stra 3 godine, još će se bez problema naći igrači.
SP je isto odličan, ali ne isprobati MP ove igre bi bio grijeh. Svim PS3 vlasnicima preporuka da probaju. :D

Offline Montoya

Odg: Killzone 2
« Odgovori #1 u: Prosinac 18, 2011, 15:27:28 »
Svakako igra sa meni (a i većini objektivnog gaming svijeta) najboljom SP kampanjom u nekoj (FPS) pucačini!
A ni trojka ne zaostaje puno, iako nije tolko izrazito epic, ko u slučaju ovog klasika.

MP mi se više dopada u KZ3, pogotovo s činjenicom da su ubačene najbolje mape iz dvojke.
Savršenstvo pucačina, uz veliki "četverac": AvP, UT, Quake i Doom!

Žalim kaj ih više nemam, puno sam užival, pogotovo u KZ3, kaj se MP-a tiče.

KZ2 mi je ujedno i prva igra na PS3-u, pošto je bila u paketu s njim...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline ZoNTrA

Odg: Killzone 2
« Odgovori #2 u: Prosinac 18, 2011, 16:46:27 »
Pa kud to išo prodavat? fpalm1

Offline Cole™

Odg: Killzone 2
« Odgovori #3 u: Prosinac 19, 2011, 08:46:20 »
Teška situacija možda?

Vrhunsko igraće iskustvo. Jedna od najkompletnijih pucačina koje sam igrao. AI na najvišoj mogućoj razini i sve to izgleda jako dobro. Jedina stvar koja me smetala je sivi filter koji se proteže kroz cijelu igru. Daleko bolje mi izlgleda treći nastavak Killzone sage. ^^
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Killzone 2
« Odgovori #4 u: Prosinac 19, 2011, 23:52:40 »
Odličan single player, ko i uvijek kod Killzone-a. I katastrofalan MP ko i uvijek kod KZ-a, ne znam - oni nisu čuli za riječ balans.

Offline ZoNTrA

Odg: Killzone 2
« Odgovori #5 u: Prosinac 20, 2011, 12:51:33 »
Danas sam opet igrao KZ2 MP, i ne razumijem kako je nebalansirana, pa MP nema greške. 8)

Offline Cole™

Odg: Killzone 2
« Odgovori #6 u: Prosinac 20, 2011, 20:37:12 »
Odličan single player, ko i uvijek kod Killzone-a. I katastrofalan MP ko i uvijek kod KZ-a, ne znam - oni nisu čuli za riječ balans.

Nije mi jasno baš zašto ti se nedopada MP kod KZ-a.  cryCH
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ZoNTrA

Odg: Killzone 2
« Odgovori #7 u: Prosinac 20, 2011, 20:40:23 »
E to se i ja pitam, Ramparts, šta ti se ne sviđa kod KZ2 MP?
Koliko god htio naći grešku, ne mogu je naći.

Offline ManTheRamparts

Odg: Killzone 2
« Odgovori #8 u: Prosinac 20, 2011, 23:49:41 »
Pa balans je odvratan, onak s submachine gunom pucaš po liku, ovaj se uspije 3 put okrenuti, otiti iza ugla, počne pucati po tebi, sfulava, ne pada, metki idu direkt u njega, šaržer spražnjen, onda tek pada, a recimo s light machine gunom pada nakon par metaka. Di je tu smisao?

Da ne govorim za sačmaricu s kojom igra 60% ljudi kad ruši s jednom patronom, a fala bogu uski su prostori, pa nije neka mudrost nišaniti.

Ne znam, taj KZ mi se čini da je dobar jedino ekipi koja nije igrala puno online pucačina i Sony fanbojima.

Al single player mi je najjači ikad na pucačinama na KZ2 i KZ3, tu se recimo BF more komotno poklopiti, isto ko i COD.

Za mene je BF bog i batina trenutno online, al i on ima svoje mušice, samo kaj su one nikakve naspram ovakvih nebuloza. Imam dojam da su oni samo prebacili (za KZ govorim) single player mehaniku u multiplayer, a to jednostavno ne funkcionira tak.

Da ne spominjam uz to nevidljivosti i gluposti = nula bodova, još onaj infiltrator (JAO) je najveća idiotarija kaj se moglo zmisliti za online igranje.

Ma - precijenjen je multiplayer po meni bruuuuuuutalno. Al to tak očito ide s 90% Sonijevih ekskluziva. Velika većina ih je odlična, ali nisu baš sve tak kak ih se diže u nebesa.

Ništ, pretpostavljam - to each his own, za mene definitivno nije, previše stvari ima koje me živciraju na KZ mp-u i koje su mi glupo i loše izvedene, ovo su samo neke.

Nek lepo oni meni samo i dalje daju odličan SP i ja zadovoljan, a BF nek mi daje odličan MP i to je to!
« Zadnja izmjena: Prosinac 20, 2011, 23:55:31 od ManTheRamparts »

Offline ZoNTrA

Odg: Killzone 2
« Odgovori #9 u: Prosinac 21, 2011, 13:18:26 »
Igraj sa osnovnom puškom, uvijek treba između 3 i 12 metaka za kill i sve u redu, ja s njom samo igram, ove ostale puške mi i nisu nešto napram M82 ( ili kako se već zove ta osnovna puška )

Offline ManTheRamparts

Odg: Killzone 2
« Odgovori #10 u: Prosinac 21, 2011, 13:42:30 »
To mi ništ ne znači, kad je balans ruglo i primjer kak se multiplayer igra ne dela.

Offline ZoNTrA

Odg: Killzone 2
« Odgovori #11 u: Prosinac 22, 2011, 10:20:59 »
Jebiga, to je tako, tebi baš ne valja KZ 2, meni ne valjaju COD  i BF, i tako.

Offline ManTheRamparts

Odg: Killzone 2
« Odgovori #12 u: Prosinac 22, 2011, 21:51:07 »
Samo kaj je ovo realan pogled.  ;D

Offline Cole™

Odg: Killzone 2
« Odgovori #13 u: Veljača 13, 2014, 01:03:05 »
Prije nekoliko dana, odnosno prošli tjedan, po drugi put završio sam igru i podsjetio se da od svih FPS-ova Killzoni su mi u samom vrhu. Sami početak igre sugerira i dijeluje kao nekakav benchmark PS3 konzole, no ubrzo postaje jasno da se radi o vrlo dobroj igri, štoviše jednoj od najkompletnijih pucačina koje sam zaigrao. Iako igra boluje od nekakvog sitnog laga, na koji se mnogi žale, sa istim nisam imao previše problema i nesmetano sam uživao u ratovanju sa Helganima. Ono što me je dosta zasmetalo i povremeno izazivalo zijevanje i dosadu, su OORAH momenti (US Army hura za neznalice) i likovi koji su dosta bezlični i sa niti jednim se nisam uspio emotivno povezat da se uživim u njihove ciljeve i njihov identitet. Srećom sve ostalo je na visini, pa je imerzija ipak na vrhuncu. Atmosfera koja vlada igrom je baš posebna i unikatna, vidi se da gradi svoj vlastiti identitet i da nema uzore u konkurenciji, te vjeruje u fino napisanu priču. Neprijatelji, odnosno Helghani su valjda najbolji neprijatelji/antagonisti ikad. Baš je savršeno napravljena Guerrillina verzija futurističko nacističkog Reicha. Jasni su uzori, no impresionira koliko je dobro sve to stvoreno da dijeluje tako autentično. Likovi su daleko bolje i maštovitije prezentirani nego li je to slučaj sa ISA trupama koje ste i vi član. Sa strane Helghana priča, konflikt sa Vektanima i njihova prezentacija su vrh vrhova. Zato sam pomalo nesretan što se malo računa vodilo o kompleksnosti glavnih protagonista.

Samo napucavanje je izvedeno odlično i atmosfera rata napravljena maestralno i pod dojmom sam da je ova igra spada u tom segmetnu među najbolje ikada koje sam zaigrao. Baš sam nekako dobio želju istrijebiti Helghane kao da je to moj sukob. Borba s njima je pun pogodak, što zbog odlično koncipiranog gameplaya i kontrolama (korištenje zaklona i izvirivanje iz istog te postavljanje eksploziva putem SIXAXIS tehnologije je vrh), što zbog adekvatnog izazova koje pruža AI neprijatelja. Način na koji koriste zaklon, pa često promjene putanju kretanja ili bacaju granate vama pod noge, kada se otkrijete i pokušavate naciljati im glavu. Isto tako rula osjećaj, kada vas napadaju ne samo iz vodoravnih smjerova, nego često to čine i iz okomitih, odnosno drugih razina. Samo napucavanje je najveći biser kampanje, no da bi se povremeno odmorili od njih, ima tu dosta dijelova poput kontroliranja tenkova, mechova, vozila i raznih rail shooter mašinerija koje će odvuč od monotonosti i samim time obogatila SP kampanju koje je taman toliko duga da nebude kratka (završio je za sedam sati, iako se nisam previše pomučio i prilično sam preletio kroz igru). Oružja imaju odličan balans i dojma sam da su jako realna i daju odličan osjećaj, no nekako su i nemaštovita. Kao što sam rekao napočetku sve počinje kao nekakva reklama, kao prezentacija moći PS3, no kako vrijeme odmiče igra i samim time priča postaje sve bolja i zanimljivija. Zadnje dvije misije su ono najbolje od Killzona i tu sam se podsjetio na ono "drevno" FPS iskustvo i OS (stara garda) igre u kojima ipak treba nešto taktike i dosta opreza kako bi se prešao zadnji stadij igre koji pruža nešto izazivnije protivnike, teže rješive položaje ili samog Bossa.



Odlična igra sa odličnom atmosferom, vrhunskim napucavanjem i savršenim ratnim settingom. Da je tu uletjela dobro okarakterizirana ISA sa boljim likovima ili boljom karakterizacijom i prezentacijom istih, ovo bi bila TOP pucačina i zaslužila bi najviše ocijene. No i ovako ću ju uvrstit u sam vrh sjajnih šutera, jer sa toliko vrlina koje igra ima to i zaslužuje. Povremeno igra izgleda nevjerovatno čak i za trenutne standarde i saznjanje da je to dobri stari PS3 upogonio. Obavezno štivo za one koji misle da FPS žanru nije mjesto na konzolama.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB