Autor Tema: The Witcher 3: Wild Hunt  (Posjeta: 161913 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #285 u: Svibanj 21, 2015, 22:35:48 »
Mislim da neće bit potrebe, više manje sve radi kako spada :) Sjećam se Witchera u 2007. kad je izašao, kakvih je sve tu bugova bilo. Nisam sve do izlaska EE-a pravo zaigrao. Usporedivši s jedinicom, trojka je melem.

Inače, nakon ovog patcha sad mogu i postavke dignuti a da mi radi pristojno. Stavio sam postavke na high-ultra (post-processing i ostalo na najniže) i imam pristojni fps, a igra izgleda jebeno dobro ! Te sve boje, detalji, teksture, face likova, njihanje drveća... fakat su ga tip top uglancali. Jako me iznenadila noć koja mi izgleda najbolje u bilo kojoj igri ikad, jednostavno presavršeno izgleda. Side questova ima na izvoz, glavni quest jedva da i diram. Uveden je novi skill tree, djeluje mi kvalitetno urađen za sad, trebam malo još proučiti. Inventory nikad nije bio pregledniji, sve je uredno posloženo, ikone od loota su velike i imaju jasne "specifikacije".  Cut-scene zahvaljujući grafici, facama likova i njihovim osobinama jednostavno su must za pogledati. Moglo bi se reći da je dosta poboljšana interakcija među likovima nego u dvojci.

Ja za sada jako zadovoljan, od mene GOTY 90 %.  hug1

Offline Praetorian

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #286 u: Svibanj 22, 2015, 00:29:40 »
Zaigrao i ja
Ajme koje savrsenstvo, cak mi i borba sjela. Napisem kasnije vise detalja sad sam umoran

Offline Praetorian

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #287 u: Svibanj 22, 2015, 13:13:43 »
Na kojoj tezini igrate?
Ja predzadnjoj

Offline LukaM 110

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #288 u: Svibanj 22, 2015, 13:32:39 »
Predzadnja, inace nebi bilo zanimljivo.

Offline blowfish

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #289 u: Svibanj 22, 2015, 18:32:02 »
Na najlakšoj. Na drugoj po redu mi je bilo malo preteško (što izgleda ipak zbog toga što sam pratio samo main questove i slabo craftao i alkemijao [;D]) za ugodno igranje pa sam si smanjio, al sad mi je malo prelako pa ću vjerojatno vratiti natrag na drugu.

Inače, kako igranje sa Ciri rula! Jebena je  ave1
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Praetorian

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #290 u: Svibanj 22, 2015, 22:46:51 »
  Kak ti je pretesko?

Inace teska je igra na predz. razini.

Offline blowfish

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #291 u: Svibanj 23, 2015, 05:09:13 »
  Kak ti je pretesko?

Inace teska je igra na predz. razini.

Ne znam, teško mi je. Nisam neki gamer, nikad nisam ni bio. Igram igre ponajprije zbog priče i pozadinskih eventa. S vremenom mi je postalo važno da igra bude donekle zahtjevna, ali i dalje mi je važnije da uživam u cjelokupnom iskustvu više nego da mi bude izazovna u smislu težine. Kad jednom prođem Witchera, možda ga i odigram na nekoj višoj težini, ali do tada bih radije da uživam nego da se sa svakim questom mučim po par sati čisto da sebi dokažem da ja to mogu :)
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Praetorian

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #292 u: Svibanj 23, 2015, 16:45:42 »
Igra je prava uzivancija. Jede dragon age za zajutrak.

Offline Luckyluke

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #293 u: Svibanj 24, 2015, 01:12:17 »
Nakon rješavanja svih sidequestova i upitnika na koje sam naišao, stigoh u No Man's Lands. Čovječe to je veliko ko GTA V ako ne i veće. Fakat sam paf ostao kad sam proletio kroz mapu. Bit će puno zabave ovdje.

Btw može mi netko reći na notice boardovima, što predstavljaju oni papiri bez one crvene medalje ? Znam da ovi s medaljom su sidequestovi koji su dostupni odmah, a ove ako pokupim ništa se ne dešava...

Offline blowfish

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #294 u: Svibanj 24, 2015, 13:09:43 »
Jebote, popizdit ću!

« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2015, 13:13:21 od blowfish »
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline doktor1

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #295 u: Svibanj 29, 2015, 19:45:12 »
Vidim kolega se žali da je tema mrtva pa evo....

Kada sam pokrenuo igru prva stvar koja me je razočarala su kontrole! Još sam prije ovoga igro Grand Theft Auto V koji je tu stvar odradio fantastično, (uostalom kao i večinu drugih).
Kao da nemaju dobar odaziv, a i to kretanje je nekako šlampavo! No priviko sam se na to i sada mi ne predstavlja toliki problem kao na početku kada je usljedio šok. Jako slično ponašanje kao u Witcheru 2 no ipak nešto bolje.
Igram sa gamepadom i nebi niti mogao smislit igrat sa glodavcem i tipkalom; to bi vjerovatno bila muka ponajviše radi reakcija u borbi.
*editiranjem određene datoteke responzivnost kontrola sa gamepadom je puno bolja

Animaciju skoka su zbilja mogli bolje napravit; već je napredak šta uopće imamo to pošto u prethodnicima nije niti bilo te opcije, ali isto mi to nekako šlampavo izgleda.
Pod negativne stvari bi stavio i interakciju sa pojedinim objektima u igri kao kao šta je zapinjanje za razne prepreke. Isto su to mogli malo popeglat...

Atmosfera u igri je odllična; otvoreni svijet koji ne djeluje prazan! Pogotovo sela i gradovi; djeca se igraju, ljudi rade svoje poslove, imaju day/nigh schedule te neće isto ono dijte koje se po danu igra tu biti i u dva ujutro - npr u Dragon Age Inquisitionu dođeš u Hinterlands i neovisno o tome koliko je sati, svi NPCovi će biti na istom mjestu. Mnogo doprinosi imerzivnosti i atmosferi svijeta.
A istome pridonose i promjene vremena te odlično odrađeni zvukovi i famozni vjetar koji krivi stabla. Kada u No Man's Landu usred šume u sumrak najednom počne oluja i snažan vjetar to zbilja djeluje fantastično - i vizualno i zvučno.
Samoj imerzivnosti i atmosferi i pridonsi to šta nema copy/paste likova na svakom koraku! Naravno, sretne ih se, ali mnogo manje nego u sličnim igrama. No sve skupa odličan posao...
Voice acting i muzika su također odlični! Charles Dance/Tywin Lannister je super kao Emhyr var Emreis, (koje mu se nisam naklonio kada sam imao opciju biranja).

Prezentacija je u početku bila jako dobra no sa zadnjim 1.04 updateom i par ini tweakova se jako popravila, (osobito sa ini "tvikovima" jer "Ultra" postavke to nisu radi pošasti zvane "jednakost među platformama" - primjer: promjenom sa broja 1 na broj 2 određene linije engine šalje sjene na sve objekte; usporedba i više o tome)
Da ne spominjem da sam sa GTX 750 Ti neke postavke digo iznad "Ultra" preseta, (npr ovo, gdje se ljepo može vidjet da vegetacija u daljni ima sjene) i igra mi radi zaključana na 30 bez greške, a to je još tragičnije kada se uzme u obzir da je to jako loša kartica i da neke GTX 960+ / GTX 770+ kartice to sve žvaču bez greške...
Nvidia "Kepler" blamažu neću niti spominjat, (sreća pa je GTX 750 TI Maxwell!  cer1njo)
1.04 + ini tweaks slike:







Borba je također mnogo bolja nego u dvojci. Igram na Death March težini i taman mi je po guštu; korištenje pravih sastojaka/napitaka i znakova te pravovremeni dodge i counter. Famozni roll koristim samo kada treba izmigoljit većem broju beštija jer uništi fludinost bobre. Protvi ljudi je uglavnom parry/dodge.
Ispijanje napitaka i mazanje pilećih bataka te pive usred borbe mi se baš ne sviđa i draže mi je ono meditiranje iz dvojke, ali šta je tu je! Vjerovatno su zbog open world sustava i čestih susreta sa beštijama izbacili stari sistem, ali možda su mogli to malo drugačije, (možda nakon meditiranja i konzumiranja napitka dati mu nešto duže vrijeme trajanja i slično). A mogli su makar i animaciju za to ubacit u igru...

Skill sustav je ljepo napravljen; mutageni, slotovi i mnoštvo toga za nadogradit uz razne lvle te poveznice između mutagena i skillova radi dobivanja većeg buffa.

Side questovi su zbilja odlični i niti približno MMO đir kao u Dragon Age: Inqusition naslovu. Fantastična stvar je povezanost sporednih i glavnih questova! Odlično...
Atmosferom igra ubija; najatmosferičnija open world igra koju sam igro..
Lokacije, ljudi koji komentiraju tebe i svijet, (uz to i prde), kada prolaziš selom petero djece se igra lovice i jedan se zabije u tebe, a ostali pobjegnu; odmah nakon toga pred ulaz u krčmu čuješ kako ti dobacuju "freak", pa brodogradilište gdje ljudi rade brodove itd...
Da ne spominjem promjenu vremena; kada se sve zamrači, počne puhat vjetar, sjevat i grmit i to sve popraćeno odličnim zvukovima.
Varijacija NPCova sa kojima razgovaramo je nevjerovatna! Naravno, ima ponavljajućih šta je sasvim normalno, ali nijedna slična igra se nemože pohvaliti takvom količinom detalja i varijacijom NPCovaca.

Još ću se jednom dotaknut muzike koja mi je jednostavno nešto najbolje šta sam sreo u video igri. Bez konkurencije!

Igra ima mušica i bugova, ali ako ćemo uzet u obzir nevjerovatnu veličinu svijeta i količinu sadržaja koju igra nudi može se preći preko toga. Osim šta neki imaju problem da im questovi nedaju xp i CDPR se je oglasio da radi na patchu, (razlika je kada u "zelenom" questu neda exp šta je bug, ili kada u "sivom" questu neda exp šta je igrina mehanika) ja nisam sreo niti jedan glič u 60 sati igre! Samo čudno da nisu izbacili hotfix za to, jer je to velika stvar.
Već sam reko da su kontrole malo šlampave, (uz čačkanje se da popravit) i lik nekada zna zapet za prepreke na putu i slično, ali ništa srtrašno...
Smatram da im je još možda trebalo par mjeseci da bace finalni polir na neke djelove, ali sumnjam da i tada igra radi masivnosti nebi imala mušice...

CDPR je napravio vrhunski posao i digao ljestvicu jako visoko te će se konkurencija morati dobrano potruditi ako žele dostići kvalietu Witchera 3!

I ovaj Launch Cinematic je nešto najbolje šta sam vidio u zadnje vrijeme kao i jučer objavljeni Beautiful World of The Witcher ingame trailer bez ikakvih bullshotova.

I za kraj, igranje Witchera 3 bez da su se prošli prethodnici, (ili  makar dvojka, a za jedinicu da se pogledalo kvalitetan video šta i kako) je suludo! Toliko likova iz prijašnjih nastavaka, toliko povezane radnje da nema smisla samo uletit u W3 svijet.
« Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2015, 20:10:42 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #296 u: Svibanj 30, 2015, 13:27:55 »
Ono malo sto sam igrao je stvarno vrh. Atmosfera, likovi, kolicina sadrzaja i sve.  Iako bloodborne i dalje goty za mene. Mozda se to promijeni ak uspojem w3 odigrat...

Offline doktor1

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #297 u: Svibanj 30, 2015, 13:37:15 »
Volio bi odigrat Bloodborne! Jako mi se sviđa dizajn i art... Ali sumnjam da ću to ove godine tako da mi je W3 trenutni GOTY..
Dolazi Batman, ali po viđenom to mi je sve identično kao u dosadašnjim nastavcima... Ne sumnjam da će šišmiš biti odlična igra, ali neznam, po videima imam filing da igram Arkham City sa batmobilom...

GTA V i Witcher 3 zasada bez konkurencije na PCu...

Sada nakon igranja W3 vidim da sam pogriješio glasavši za Dragon Age: Inqusiiton za moj GOTY prošle godine, a ne za Alien: Isolation za koji ću nakon pređenog Inqusitiona reći da je najbolja igra koju sam igro u nazad puno godina...
« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2015, 13:40:06 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #298 u: Svibanj 30, 2015, 13:41:31 »
Cole jesi probo igrat Witchera sa 680?

Nisam.
Taman ovih dana planiram krenut u TW1.
Al bum svakako probao sam da vidim kak igra radi itd.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #299 u: Svibanj 30, 2015, 13:55:58 »
Taman ovih dana planiram krenut u TW1.

Sumnjam da ćeš ga provarit...
Moj savjet ti je da pogledaš odlične recap videe, (retardirano zvuči LOL) jedinice i odigraš dvojku...
Meni koji volim odigrat stariju igru i fan sam serijala nije prošo nedavno kada sam htjeo sve od početka... Jednostavno ona borba mi sada ne leži ama baš nikako!
Mogu ti u W3 temu zaljepit fantastičen uratke o loreu sa kojima ćeš odlično upoznat Witcher 3 svijet... Ali moraš gledat kakvih sat i pol  ;D
Dvojka se mora obavezno odigrat prije trojke